Skocz do zawartości

Nieco to (po)trwalo, ale od wczoraj jestem posiadaczem..


JareG
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja sie w 88r urodziłem - tak że, na prawde dobry rocznik :icon_razz:

Nie pozostalo Ci nic innego, niz tak wlasnie twierdzic :):)

Z tego samego powodu lubie 1970..

 

bierz pierwsze oparcie - widziałem intrudery z obiema wersjami i o wiele lepsze jest to pierwsze (wizualnie) - oczywiście sam takie posiadam i plecaczek nie biadoli.

Na motorze na 99% bede smigal sam. A oparcie _sprobuje_ wylicytowac.. :) :)

Dziekuje wszystkim za podpowiedz.. :icon_mrgreen:

.. i jakbyscie jeszcze wypowiedzieli sie w temacie kaskow, bylby komplet (aczkolwiek doszly mi nowe kandydatury, np. Caberg Jet Insider, albo Airoh Bliz..)

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kaski to znajdziesz sporo różnych tematów na tym forum. I zauważyęłm, że w zasadzie dzielimy się wszyscy na 2 zasadnicze grupy (nie pokażę wykresów jak koledzy - zainteresowani wiedzą :clap: )

 

Jedni, którzy w kasku chcą wyglądac cool, jazzy, fajnie czy jakoś tak

A drudzy, którzy mają to raczej w d...ie i chcą miec bezpieczny kask. - to taka moja nieśmiała teoria :D

 

Mi np podoba się kask Shoei Syncrotec II. Kosztuje od zarypania, ale podejrzewam, że warto inwestować w bezopieczeństwo (mam nadzieję się nie przekonać)

 

Pozdro :P

Edytowane przez piwo

Cycki - im większe za młodu, tym dłuższe na starość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kaski to znajdziesz sporo różnych tematów na tym forum.

Wiem, przebrnalem przez wiekszosc :)

 

I zauważyęłm, że w zasadzie dzielimy się wszyscy na 2 zasadnicze grupy (nie pokażę wykresów jak koledzy - zainteresowani wiedzą :bigrazz: )

 

Jedni, którzy w kasku chcą wyglądac cool, jazzy, fajnie czy jakoś tak

A drudzy, którzy mają to raczej w d...ie i chcą miec bezpieczny kask. - to taka moja nieśmiała teoria :biggrin:

Dzis bylem w takim jednym sklepie z gratami do motocykli.. i przy okazji zaczalem przymierzac kaski. Mieli Caberga Insider Jet'a, i prawie identycznego Nolan'a, i pare innych, ktorych nie przymierzalem. I powiem Wam, ze kask mocno ogranicza moja wolnosc osobista, a na dodatek przeszkadza mi fakt, ze musze zdejmowac patrzalki przed zaladowaniem skorupy na lepetyne, a potem probowac zalozyc je z powrotem nie trafiajac w oczy wiadomo czym.. :) Dziwnie sie czulem; na dodatek mam dlugie kudly, co tez bardziej przeszkadza niz pomaga - same niedogodnosci :biggrin::)

BTW: Postaram sie jakos polaczyc cool wyglad z bezpieczenstwem..

 

Mi np podoba się kask Shoei Syncrotec II. Kosztuje od zarypania, ale podejrzewam, że warto inwestować w bezopieczeństwo (mam nadzieję się nie przekonać

Ano, drozyzna ekstremalna :D

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na dodatek przeszkadza mi fakt, ze musze zdejmowac patrzalki przed zaladowaniem skorupy na lepetyne, a potem probowac zalozyc je z powrotem nie trafiajac w oczy wiadomo czym.. :) Dziwnie sie czulem; na dodatek mam dlugie kudly, co tez bardziej przeszkadza niz pomaga

 

Skąd ja to znam...

Wprawdzie nie oglądam świata stale przez szkła, ale lubię założyć bryle przeciwsłoneczne. Pod kask - szczególnie przy długich włosach - sprawdzają się okulary z "tym" prostym, czyli niezagietym w kształt ucha i takimi szkłami, które nie zniekształcają obrazu, mimo, że nie leżą idealnie na swoim miejscu (w kasku nigdy okularów dobrze nie założysz).

No i ogon pod/za kołnierz kurtki albo druga gumka na koniec kity, ew. kok pod kask. Po kilku godzinach jazdy z powiewającym kucem - kołtun do amputacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując :

zainwestuj w szkła kontaktowe i fryzjera :D

Kiedys testowalem kontakty, i to nie dla mnie wynalazek :D

Kudly tez zostana dlugie, przyzwyczailem sie :P

 

Podsumowujac: nie mial dziad klopotu, kupil se motor :D :) .. bede musial wypracowac jakies techniki umozliwiajace jazde motorem :)

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JareG, ja tez jeżdżę w patrzałkach i jedyne problemy, to: nie moge założyć przeciwsłonecznych (ale sa nakładki), nie dam rady założyć pełnego kasku. W jet spokojnie. Może wystarczy zmienić oprawki na mniejsze? I po kłopocie. Ale najgorsze jest parowanie w chłodne dni, zwłaszcza jak sobie założe kominiarkę itp. Co chwile w mieście trzeba szybe podnosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JareG, ja tez jeżdżę w patrzałkach i jedyne problemy, to: nie moge założyć przeciwsłonecznych (ale sa nakładki), nie dam rady założyć pełnego kasku. W jet spokojnie. Może wystarczy zmienić oprawki na mniejsze? I po kłopocie.

Mam calkiem nieduze oprawki, mimo wieku nie jestem uzytkownikiem patrzalek a la lata '60 czy '70 :)

To jest dyskomfort psychiczny - kask dla mnie to novum, bede musial sie przyzwyczaic. W kazdym razie nie dam sie :)

 

Ale najgorsze jest parowanie w chłodne dni, zwłaszcza jak sobie założe kominiarkę itp. Co chwile w mieście trzeba szybe podnosić.

A to jeszcze przede mna, zapewne porzucam sobie za jakis czas miesem :D

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ładny wizualnie a co w piecu drzemie? Nie chce Cie martwic ale nie mozesz wymagac ze za 6500zł motocykl bedzie w stanie bdb. Życze Ci bezawaryjnosci maszyny ale i tak powiem swoje. Otóż stara japonia to skarbonka, duża skarbonka. Miałem kiedys VN 700 85r. Wygladał cudnie wszystko odpicowane, silnik odpalał bez problemów. Po ok miesiacu jazdy zaczeły być problemy z ładowaniem, odpalaniem, kopceniem... Po zrobieniu ok 4000km silnik sie rozsypał... sprzet stary wiec coż tu wymagać. Obecnie jezdże VF 750C Magna 99r. Powiem tak: Od czerwca leje tylko benzyne, zawsze odpala, swieci, jezdzi nie gasnie, oleju nie bierze, nie ma zwarc jak pada deszcz - w vulcanie były. Motocykl jest duzy szybki i mocny V4, 88KM, 220km/h da sie jechac. Na zdjęciu w pierwszym poscie jest obok intruza taka magna. Starej magny nie polecam nikomu. Co innego nowsze modele. Intruz też mi sie podoba, chociaż kumpel ma przykre doswiadczenia z intruzem. W intruzie hebel do bani niektórzy twierdza ze go tam nie ma :) Wszystko zależy jak motocykl był używany i serwisowany. Pozdrawiam i jeszcze raz życze duzo dobrego na nowym motocyklu.

 

Mazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ładny wizualnie a co w piecu drzemie? Nie chce Cie martwic ale nie mozesz wymagac ze za 6500zł motocykl bedzie w stanie bdb. Życze Ci bezawaryjnosci maszyny ale i tak powiem swoje. Otóż stara japonia to skarbonka, duża skarbonka. Miałem kiedys VN 700 85r. Wygladał cudnie wszystko odpicowane, silnik odpalał bez problemów. Po ok miesiacu jazdy zaczeły być problemy z ładowaniem, odpalaniem, kopceniem...

Zobaczymy, jak to bedzie - z natury rzeczy jestem optymista.. i szczesciarzem :D

 

Motocykl jest duzy szybki i mocny V4, 88KM, 220km/h da sie jechac.

Akurat to mnie nie interesuje :clap:

 

Wszystko zależy jak motocykl był używany i serwisowany. Pozdrawiam i jeszcze raz życze duzo dobrego na nowym motocyklu.

Zobaczy sie, co i jak. Moze jeszcze w tym tygodniu uda mi sie pare km przejechac - po srodzie ma byc ladniejsza pogoda, moze zdaze zarejestrowac grata.. :)

Edytowane przez JareG

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okularami da sie zyc ja tez jezdze w okularach i to w szczekowcu i nie mam zadnych poroblemow i z wlosami tez mialem dlugie i nie bylo problemow a w kasku mam przeslone przeciw sloneczna a kontaktow tez probowalem ale zrezygnowalem brak cierpliwosci do zakladania

 

Pozdro i szerokiej drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS:Ja Kolegę pamiętam z MB/8forum i mb.org.pl , zgadza się?? ;)

Zgadza sie.

OT: Za jakis czas planuje zakup 4x4 z gwiazda na masce, wtedy moze spotkamy sie i na ktoryms forum 'terenowym'.. :D

 

Z okularami da sie zyc ja tez jezdze w okularach i to w szczekowcu i nie mam zadnych poroblemow i z wlosami tez mialem dlugie i nie bylo problemow a w kasku mam przeslone przeciw sloneczna a kontaktow tez probowalem ale zrezygnowalem brak cierpliwosci do zakladania

Powiedzialbym ze z patrzalkami - jak juz sie je ma - to zyc jakos trzeba, chcesz czy nie :D Wiec po poczatkowym sarkaniu zapewne sie przyzwyczaje do mariazu patrzalki<>kask :lalag:

Kontrakty mi nie pasuja, fizycznie.. a dlugie kudly wrecz przeciwnie.

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...