Skocz do zawartości

ROTAX 123 pegaso 125


b1bert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Mam problem z pegaso 125 91 rok i w zadnym serwisie nie moga mi pomoc. Moto nagle zaczelo lapac duzo temperature. Jak jezdzilem to mialo zawsze 40-60 i jak jechelem to nagle mial 100, wiec wrocilem do garazu i rano pod motorem byla wielka plama plynu. Plyn wyciekal z tej dziurki obok przedniego mocowania silnika do ramy. W serwisie kolesiowi powiedzialem ze to pompa bo jak nagle zaczal sie grzac to pewnienie bylo obiegu. On mi powiedzial ze jak kupie pompe to mi wymienia ale kur*a nawet nie rozebrali silnika wiec nie wiadomo na 100% co to jest, wiec bardzo prosze jezeli ktos mial cos takiego to niech napisze co to jest ! Sam nie chce rozpolawiac bo nie wiem czy zloze dobrze a po drugie na zestaw naprawczy pompy to tego silnika czeka sie 2-3 mc i jeszcze nie wiadomo czy wogole przyjdzie bo nigdzie nie maja. Prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie pompa lecz simering lub tulejka od pompy. Żeby wymienic nie trzeba rozpoławiać silnika tylko spuścić olej i pokrywę od sprzęgła zdjąć. Nie zawsze trzeba rozbierać silnik żeby wiedzieć co motocyklowi dolega :biggrin: a jak w to nie wierzysz to nie wiem po co pytasz o porade na forum bo przez kabel tez nikt nie rozbierze Twojej aprilki :) :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rotax 123 ma tez czesciowo chldozony blok csilnika ciecza.zobacz wszystkie weze,zobacz chlodnice.Mozliwe ze jest zabita syfem i kurzem wyczysc.pozmienaij weze,zobacz usczelnaicze na pompie wody.pompa wody pada rzadko.u mnie nawet jak daje w pedzel to ciezko dojsc do 60stopni tylko ze w scigaczu jest predkosc wieksza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli simeringi od pompy sa pod dekielkiem od sprzegla to sprobuje je zobaczyc a jezeli to nie bedzie to? Jak by to byly tylko uszczelki to nie roslaby temperatura. Z reszta nie wiem prosze o odp.

 

Jezeli kur*a nie trzeba rozbierac calego silnika to dlaczego debile w serwisie nie zdjeli pokrywy sprzegla i nie sprawdzili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w HM tez mialem awarie pompy. Mianowicie simering wyzlobil na wirniku pompy rowek no i przez to mial przeciek plynu do oleju. Rozpoznalem to po uciekajacym oleju w nadmiarze( jest taka dziurka , przez ktora sie przelewa olej bo jest jego za duzo) . Ale u Ciebie moze byc inna przyczyna, np uszkodzony naped wirnika. Bo jezeli jechales sobie no i nagle z 60 wskoczyl na 100 to cos z napedem pompy. Prawda jest taka ze sie dowiesz sie poki nie rozbierzesz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszedł termostat lub pompa mozliwe ze zakonczyla juz swoja zywotnosc i nie sluchaj tych ludzi w serwisie bo ci powiedza ze pompa a okaze sie jakis zimering za 2,50 :icon_mrgreen: a zaplacisz duzą kase z tego co pamietam to raczej w rotaxie bedzie trzeba rozbierac silnik zeby sprawdzic pompke wody :biggrin: pozdro

 

 

 

 

 

RG w - 45% poskładana

Zamienie suzuki rg 125/50 na enduro kontakt pw lub gg

Poszukuje Hondy ns-1

Sprzedam silnik od Suzuki Rgv , ts 125 bez cylindra i zaplonu reszta w zajebi... stanie !!

Dalej przed soba widze drogę polna niedlugo znowu bedzie powrot do Enduro Poszukuję Sponsora który wspomoze mnie w kupieniu moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...