Skocz do zawartości

Simeringi do uralowskiego dyfra


anretam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Irbit ja dobrze wiem że placki są dostępne, pytanie jak długo bedzie trwało że bedą dostępne w przystępnej cenie :notworthy: dlatego jestem ciekaw tego rozwiązania dot. zamiennika do placka.

Pietroni a to nie wiedziałeś że musisz mieć odpowietrzenie bo inaczej wszystkie simery padają . Ja mam w korku wlewu oleju.

Pozdreowionka zdrowo zakręconym :flesje: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrzyni jest ale o dyfrze zabyłem na śmirc ;) a jednak dobrze tu czasem zajrzec podobno właśnie banalne rozwiązania przysparzają najwięcej kłopotów bo kto by tam myślał o jkimś tam odpowietrzeniu pasowania dystanse uszczelnienia to tak a takie tam odpowietrzenie :) :clap: :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany wiercić,zaworki wprawiac ? Na każdym moto bajzlu,u każdego handlarza,w prawie każdym garażu w którym się zajmowano ruskami leżą korki z otpowietrznikami i kosztują tyle co placek dyfra (a nie zmienia ich się co sezom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w oryginalnym korku odpowietrzenie to byl malutki otworek (nawiercony z boku korka- na jednej ze scianek szesciakata na ktory zaklada sie klucz, a od spodu centralnie - czyli taki kanalik pod katem prostym). Jednak co mnie wkurzalo to ciagle wilgotny dyfer - przez ten odpowietrznik.

Tak jak juz wczesniej gdzies pisalem zalozylem odpowietrznik pompy wtryskowej samochodu Star. Wg mnie ladnie wyglada - metalowy, okragly, w srodku jest jakis filterek, nie za duzy. Aby to zamontowac trzeba stary korek przewiercic na wylot, nagwintowac (sluzy to za redukcje). W odpowietrzniku (na kroccu) trzeba narzynka zrobic nowy, mniejszy gwint.

Odpowietrznik bardzo dobrze spelnia swoje zadanie, a co najwazniejsze nic nie cieknie.

Wiec jak by ktos mial dostep do takich rzeczy to proponuje sprobowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany wiercić,zaworki wprawiac ? Na każdym moto bajzlu,u każdego handlarza,w prawie każdym garażu w którym się zajmowano ruskami leżą korki z otpowietrznikami i kosztują tyle co placek dyfra (a nie zmienia ich się co sezom).

Prince takie rzeczy to tylko w Erze i/lub w Krakowie ale nie w Krośnie..... i może lubię majsterkować? :icon_razz:

 

Dzięki ural_zgora - jak zwykle można na Ciebie liczyć :) - konkretnie i na temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pytanko po co się tak z tym babrać wywierć otworek wiertłem w korku 1,5-1,6 mm i bedzie ok :D a po drugie zobacz czy w tym korku przypadkiem niemasz już tego otworu bo często gęsto można go przegapić jak się go nie umyje.

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w oryginalnym korku odpowietrzenie to byl malutki otworek (nawiercony z boku korka- na jednej ze scianek szesciakata na ktory zaklada sie klucz, a od spodu centralnie - czyli taki kanalik pod katem prostym). Jednak co mnie wkurzalo to ciagle wilgotny dyfer - przez ten odpowietrznik.

Tak jak juz wczesniej gdzies pisalem zalozylem odpowietrznik pompy wtryskowej samochodu Star. Wg mnie ladnie wyglada - metalowy, okragly, w srodku jest jakis filterek, nie za duzy. Aby to zamontowac trzeba stary korek przewiercic na wylot, nagwintowac (sluzy to za redukcje). W odpowietrzniku (na kroccu) trzeba narzynka zrobic nowy, mniejszy gwint.

Odpowietrznik bardzo dobrze spelnia swoje zadanie, a co najwazniejsze nic nie cieknie.

Wiec jak by ktos mial dostep do takich rzeczy to proponuje sprobowac.

 

chyba przez zimne mojemu uralowi też zafunduje taki patent:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...