Skocz do zawartości

Olej Kayaba do amortyzatorów


BartekJ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę zmienić olej w amortyzatorach w swojej kozie enduro, i chciałbym kupic olej Kayaby. Czy w Polsce można kupić, jeśli gdzie to u kogo? Znacie może jakiś sklep? Dodam, że sprawdzałem na stronie kayaba.pl, i korzystając z listy dealerów dowiedziałem się, że np Inters Cars (autoryzowany dystrybutor) nie sprzedaje takiego oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę zmienić olej w amortyzatorach w swojej kozie enduro, i chciałbym kupic olej Kayaby. Czy w Polsce można kupić, jeśli gdzie to u kogo? Znacie może jakiś sklep? Dodam, że sprawdzałem na stronie kayaba.pl, i korzystając z listy dealerów dowiedziałem się, że np Inters Cars (autoryzowany dystrybutor) nie sprzedaje takiego oleju.

 

Kup po prostu każdy inny olej o tej samej lepkości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić DOBRY olej. Kayaba, Wilbers, Ohlins. Ohlinsa ma PTM w Wawie, i znam już ceny i dostępność. Wilbers - nawet nie pytam, bo to marka dla zawodników, mało popularna w Polsce, jeśli chodzi o zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek-kupowałem Kayabę u Eryka Guettlera z Sopotu, płaciłem za litr ok. 100 PLN. Kupowałem tez dwa razy olej oryginalny olej Hondy do tylnych amorów, i wychodziło to chyba ciut taniej, ale to ze względu na rabat jaki utargowałem od dealera. A potem olej Hondy był lany do WP, między innymi do mojego.

Mogę zapytać Brendlera o ten jego olej-cos mi swita że to właśnie Wilbers, czy coś takiego, ma zawsze zastawiony regał tymi flaszkami.

Edytowane przez jarek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić DOBRY olej. Kayaba, Wilbers, Ohlins. Ohlinsa ma PTM w Wawie, i znam już ceny i dostępność. Wilbers - nawet nie pytam, bo to marka dla zawodników, mało popularna w Polsce, jeśli chodzi o zawieszenia.

 

Ok, a możesz nam wyjaśnić po czym poznać dobry olej i w czym wymienione przez Ciebie oleje różnią się np od Motula, Liqui Moly, Agipa czy Bel Ray'a ?

 

 

P.S. Wilbersem handlują Grandysi www.granydysduo.com.pl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry olej można poznac po ...naklejce na pojemniku. A co do jego właściwości to przede wszytkim nie pieni się. W trakcie użytkowania tylni amorek mocno się nagrzewa. Wtedy dobry olej w dalszym ciągu nie zmienia swoich parametrów.

Poza tym do tyłu jest zupełnie inny olej jak do przodu. Tył wykonuje dużo cięższą pracę. DObry olej do tyłu nie ma "skali twardości" - np Ohlins ma podział: do motocykli sportowych, albo do motocrossu. Brak oznaczeń typu 5 W itd.

Pewnie zrobię tak, że tył dobry olej ( bo więcej zabawy z jego wymianą, trzeba później jeszcze pompować amorek), a przód coś ze średniej półki - Motul np.

Nie wiedziałem, że Grandys handluje Wilbersem - dzięki za info i pewnie jutro zapytam po ile mają olej i dlaczego tak drogo :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...