Skocz do zawartości

Luz w lagach w Dyversji


tas23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem lekko rozbitego Diversiona 600kę (96 r.). Poza różnymi popękaniami itd. miał lekko krzywe lagi (koło nawet nie doszło do kolektorów). Kupiłem w motobox'ie rury nośne, wymieniłem (z olejem i uszczelniaczami), wszystko zamontowałem, ale...

Motocykl ogólnie jeździ prosto, ładnie się kładzie, nie mam zastrzeżeń, aż do momentu, gdy zaczynam hamować.

Wtedy kierownica leciutko skręca w prawo, może o 1cm (patrząc na końce kierownicy). Z kolei przy cofaniu i wciśnięciu przedniego hamulca skręca w lewo.

 

I teraz powiedzcie, co to może być?:)

Wydedukowałem (również na podstawie innych tematów z tego forum), że mogę mieć luzy rury nośnej w goleni w lewej ladze - niby przy majtaniu ręką niewiele się zmienia, ale nie potrafię wygenerować takiej siły rękami jak hamujący motocykl. Jeśli tak, to czy wystarczy wymiana pierścieni prowadzących? Czy też jest możliwe żebym miał krzywy goleń - słyszałem, że one się nie odkształcają tylko pękają?!

 

Jakie jeszcze macie pomysły? Motocykl walnął przodem w samochód, więc może coś z półkami... Chociaż sprawdzałem, wszystko porządnie dokręcone, to i tak nie bardzo widzę możliwość, żeby ich krzywizna dawała taki efekt... Jak jest krzywa, to wszystko jest krzywo, a nie się zmienia przy hamowaniu... Może się mylę?

 

Łożysko główki ramy to też raczej nie jest, bo nic nie przeskakuje... No, ale mechanikiem nie jestem... Hilfe:)

 

Gdzie z tym pójść w Warszawie, żeby mi to porządnie sprawdzili, naprawili i nie zdarli za bardzo (nie kupowałbym rozbitka cierpiąc na nadmiar kasy:P). Planuję jechać do Motomotion, bo profesjonalnie mnie kiedyś obsłużyli, ale też byli jedynym warsztatem, w którym cokolwiek robiłem:)

 

Pozdrawiam

Tas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz podjedź do mnie któregoś dnia, jestem na urlopie, ale moge spojrzeć na motocykl i powiem Ci wstępnie co to jest. Dywagowanie na forum w sutuacji w której można zobaczyć coś na żywo nie ma sensu. Namiary w podpisie. Oczywiście sie nie narzucam :-).

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy w ktorej czesci Warszawy mieszkasz. Ja znam dobrego mechanika na Brodnie. Naprawia motocykle prywatnie i robi to z sercem, no i malo bierze. W motomotion wymienialem olej i tylne klocki (to byla moja pierwsza wymiana w ogole i troche sie balem sam to robic :) ) i mam mieszane uczucia. Przede wszystkim jest drogo, no i obsluga jakas taka szorstka. Co do jakosci serwisu ciezko mi cokolwiek powiedziec, z racji wymienianych elementow. Tylny hamulec zaczal piszczec przy chamowaniu :) ale to chyba nie ma zwiazku z wymiana.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...