Skocz do zawartości

Co lepsze DT 125 CZY MTX 125 ??


Litrus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie ... jesli mialbym porownywac rocznik to okolo 96 dt co ma ten silnik nowszej generacji i mtx z tym starszym (niewiem czy sa nowsze) tez mniej wiecej te lata ...

Ktory mocniejszy ktory mniej awaryjny, jakie sa najwieksze problemy, co powiecie o zawieszeniu i ile pala oba motocykle przy spokojnej jezdzie i przy ostrej jezdzie ...

Moto raczej uzytkowalbym po miescie ale w teren tez bym mogl wpadac

Co lepsze ?

Czekam na opinie uzytkownikow MTX 125 i DT 125 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego ze MTX w 96 roku już nie produkowano. Co wybrać, zależy ile masz kasy ale ja bym zamiast tego wolał starszego KDX albo RX(mam takiego wypasionego na sprzedaż więc jak coś to PW :bigrazz:)Pzdr, Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTX-y podobno produkowano do 93 roku z tego co slyszalem

chyba ze ktos zlozyl zamowienie w Hondzie ze chce to i to na takich czesciach to moze by mu zlozyli nowe...

a w to ze na allegro jest jakis MTX z 98 roku to nie wierz za bardzo :bigrazz:

jak bym mial wybierac miedzy DT a MTX wziolbym MTX a podobno jest jeszce jakas wloska wersja z mocniejszym silnikiem:)

ale ja i tak wziolem KDX :icon_razz: a RX tez swietna maszyna :icon_razz:

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede mial do wydania okolo 3000 jak bym musial dac wiecej- co nie jest wskazane to max dalbym 4000 ...

A wiec ...

Nie mam doswiadczenia z marka Kawasaki a aprili niechce !! nigdy w zyciu :bigrazz: (czesci ZA drogie)

A co napiszecie o kawasaki ?

Cena czesci osiagi awaryjnosc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAWASAKI KDX to jes poprostu swietna maszyna:D

mam ja od 3 dni :buttrock: tu fotki http://www.bikepics.com/members/lukaszl0n/Default.asp

jak bede mial nowe z jazdami na KDX to Ci pokaze :bigrazz:

mialbym w niedizele ale aparatu nei bylo :icon_razz:(

zadzwon sobie do olek motocykle i sie zapytaj jak czesci do KDX :icon_razz:

tlok podobno 380 zł

o reszte nie pytalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec kawasaki dla mnie za drogie ... hmm zastanowie sie nad tym mtx bo mozna kupic fajnego zarejestrowanego na 50 za jakies 3 tys ... dzieki za porady i w zime pokombinuje z moim :bigrazz:

A i jeszcze jedno:

Jak moto jest do rejestracji sprowadzony np z niemiec to co zrobic zeby go zarejestrowac na 50 ?

Zrobic przeglad, dac gosciowi na flache i co jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mala flache....

to eni takie proste zarejestrowac 125 na 50

ja sie z tym nie bawilem i nie mam zamiaru wiesz jakie potem mozesz miec problemy???????????

jedziesz sobie swoim niby 50 :bigrazz: ze 100 a policja cie na radar pokazujesz im dokumenty patrz a tu w dokumentach 50 cm a motorower ma ograniczenia do 45 km/h

i wiesz co sie wtedy dzieje?

motor na lawete i do przegladu...

a potem sprzedaz motor zeby mandat zaplacic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lon_91 miałes taki przypadek ze mowisz tak ?? CHyba policja nie jest głupia i wie ze kazdy odblokowywuje motorower i jezdzi wiecej. To co wtedy jak jedziesz jakas Senda 50 albo HM 100km/h zatrzymuja Cie ?? Ja miałem TENERE 125 zarejestrowane na 50 miałem wypadek. Był on dos mocny wiec była policja straz karetka protokół wszystko było i jakos nikt nic nie zauwazył.Pojechałem do PZU zeby wycenili straty ogladał zeczoznawca ( niby fachowiec) ogladał silnik wszystko nie zczaił ze 125. Jak poszedłem dowiedziec sie ile wycenił powiedział ze nie było takich produkowanych ze sa takie same 125 a 50 nie ma (kazdy by zaczał podejzewac ze jak identyczne wszystko to przekret) a on loooz masz 2tys kup 125 i zarejestruj na 50. Tak mi sam w twarz powiedział. Ja takie oczy i mowie mu ale przeciez tak nie wolno a powie mi pan co by było jakbym własnie takim przekretem jechał i udezył?? On mowi ze zawsze mozna powiedziec ze sie nie zna i nie wiedziało :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo trzeba uwazac ... a ja wlasnie slyszalem ze jak sie ma powazny wypadek to motor biora na stacje diagnostyczna i sprawdzaja wszystko.. pojemnosc i ogolnie stan motocykla ... tfu obym nigdy nie mial takiego wypadku .... a chce miec 125/50 bo wnerwia mnie jak jade moim motorkiem z kolegami(oni na skuterach) i wszyscy mnie biora pod gore i to dosyc znacznie .. na prostej nie jest zle a mieszkam na uboczu krakowa wiec jest to teren gorzysty ... nie potrzeba mi motoru ktory by jechal 150km/h bo przedewszystkim wystarczy mi okolo 100-110 km/h (pprzydatne w trase) ale pewnie gdybym mial taki moto co by jechal szybko to napewno by mnie ciagnelo do szybkiej jazdy ...

A wiec moglby ktos dokladnieopisac jak rejestrowac 125/50 ?

 

 

Aha jeszcze jedno ... chyba jest mtx 50 chlodzony ciecza ? bo jak tak to gdyby tfu tfu sie cos stalo to np nie bylo by problemow takich jak mial mateusz ? ze mowil ze takiej 50 nie bylo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lon_91 miałes taki przypadek ze mowisz tak ?? CHyba policja nie jest głupia i wie ze kazdy odblokowywuje motorower i jezdzi wiecej. To co wtedy jak jedziesz jakas Senda 50 albo HM 100km/h zatrzymuja Cie ?? Ja miałem TENERE 125 zarejestrowane na 50 miałem wypadek. Był on dos mocny wiec była policja straz karetka protokół wszystko było i jakos nikt nic nie zauwazył.Pojechałem do PZU zeby wycenili straty ogladał zeczoznawca ( niby fachowiec) ogladał silnik wszystko nie zczaił ze 125. Jak poszedłem dowiedziec sie ile wycenił powiedział ze nie było takich produkowanych ze sa takie same 125 a 50 nie ma (kazdy by zaczał podejzewac ze jak identyczne wszystko to przekret) a on loooz masz 2tys kup 125 i zarejestruj na 50. Tak mi sam w twarz powiedział. Ja takie oczy i mowie mu ale przeciez tak nie wolno a powie mi pan co by było jakbym własnie takim przekretem jechał i udezył?? On mowi ze zawsze mozna powiedziec ze sie nie zna i nie wiedziało :/

ja nie mialem takiego przypadku i chce miec...

ale nie zawsze sie mzoe tak skonczyc ze sie nie skapna,

jak sam zarejestrujesz 125 na 50 to nie ma co gadac ty masz przej**ane

a np jak kupisz 80/50 i facet nie mowi ci ze byl jakis tuning i ze jest 50:D

to ja by cie zlapali albo cos to mowisz "ja sie nie znam, kupilem tylko, a sprzedajacy mowil ze to 50:D"

i ze w dokumentach tez jest 50:D

 

zreszta ja mam rmx-a 70/50

a kdx-a nie robie przekretow wole 125/125 :bigrazz: i w marcu ide na prawko i wole legalnie jezidzc

 

pozdro :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTX 24KM

DT 17KM

 

Silnik MTX Jest zrywniejszy w każdej sytuacji. Niestety potrafi spalić w terenie ponad 7l/100km

Przy spokojnej jeździe na ulicy powinno to być 3,5 do 4,5 l/100km

 

Spalanie DT- nie mam pojęcia

 

MTX jest krótszy i dużo zwrotniejszy od DT ale ma trochę zbyt miękie zawieszenie. Jeśli ktoś waży 100 kg tak jak ja, to raczej na nim nie poskacze a przy chamowaniu na ulicy będzie robił głębokiego nura.

Jest to zaleta tylko przy spokojnej jeździe w terenie bo nie wali tak w zadek.

 

DT jest nieco większa i stabilniejsza a zawiasy ma troszkę twardsze.

 

Mój kolega miał i jedno i drugie. Jego opinia - zdecydowanie MTX

 

Z moich obserwacji:

 

Za 3000 do 4000 zł ciężko będzie znaleźć DT w przyzwoitym stanie a MTX jak najbardziej.

 

Pozdrowionka.

 

P.S.

 

 

Też jestem za tym, żeby nie robić przebitek.

 

Jak się ma w kieszeni A to na każdego sprzęta wsiadasz i ognia.

 

Poza tym są jakieś powody dla których to prawko jest wymagane :bigrazz:

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odblokowaniu można wiele wydusić z każdego motoru, jak sądzę.

17 KM to fabryczna wersja chociaż były też i słabsze chyba 14-stki.

A czy 17 KM to nie 11 kw czyli tyle ile dopuszcza kategoria A1?

Ja się broń Boże nie wymądrzam, tylko z takimi DT akurat się spotykałem.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...