Skocz do zawartości

Moto z Anglii - problemy


norbik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 pkt na pewno nie ma bo na 11 sie konczy, ale .... to taka mala dygresja :icon_razz:

jesli nie masz 11 to znaczy ze albo wyslales ja przypadkowo z 10, albo ..... :icon_twisted:

Bo jak motio bylo na Ciebie to Ty powinienes odeslac do DVLA pkt 11 z informacja ze motio wyjezdza z UK.

Dalej nie wiem co robic bo jeszcze nie sprowadzalem motra z UK do Polski. :D

A ten kumpel co sprowadza to pewnie olewa i te motry sa tez w ewidencji UK .....

Skoro polskiemu WK wystarczy jeszcze raz przepisac umowe z siebie na siebie to spoko. Nie przejmuj sie tylko tak zrób. Moze rzeczywiscie Oni powiadamiaja sie o takich sprawach :)

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wyglada na to, że właściciel Polak, mieszkający na stałe w UK, przywiózł moto do Polski z UK i zostawił w UK pkt.11...czyli gra muzyka... papiery kończą się na pkt.10. Teraz umowa, itp....

Jak wreszcie bede miał dowód rejestracyjny to opiszę co i jak:)

Z wsio dzieki :biggrin: i pozdrówka :P

Ps. Apropo świateł, tak dla bezpieczeństwa innych, co z nimi zrobic , żeby nie były"angielskie"???

Edytowane przez norbik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...

Może zależy od miasta kolego. Dzisiaj byłem z kolegą w stacji diagnostycznej (w Łodzi), mamy wymienić całą lampę albo klosze... Bo inaczej nie przejdzie przeglądu!!!

Racz zapodac adres tych gosci zeby inni czasu nie tracili.I jedz do innej przeglądowni.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie, czy umowa kupna sprzedazy oraz ten odcinek - new keeper sa wystarczajace do rejestracji w Polsce ?

Z tym świstkiem to niestety nic nie zrobisz , to jest tylko potwierdzenie że kupiłeś motocykl i musisz poczekać aż dojdzie do ciebie nowy V5 na twoje nazwisko(od 2 -6 tygodni), a do rej. potrzeba ci V5,tłumaczenie, umowa może być po polsku , przegląd, zwolnienie z podatku i to by było na tyle. Do DVLa wyślij odcinek o exporcie motocykla który jest na końcu 2 kartki V5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zależy od miasta kolego. Dzisiaj byłem z kolegą w stacji diagnostycznej (w Łodzi), mamy wymienić całą lampę albo klosze... Bo inaczej nie przejdzie przeglądu!!!

 

pewnie tak jest

ja robiłem pierwszy przegląd w Rawie Mazowieckiej i koleś nic nie mówił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że wtrybiam się temat ale nie widzę sensu w zakładaniu nowego.

 

Sprawa wygląda tak:

 

Kupiłem motocykl z angli (ten co w podpisie), mam dowód rejestracyjny oraz umowę kupna-sprzedaży. Oba papierki przetłumaczone.

 

No i tak: pojechałem motorem na przegląd i pan diagnosta powiedział mi, że muszę wezwać rzeczoznawce aby obejrzał motocykl, bo nie posiada on tabliczki znamionowej i ma małe braki danych w dowodzie (m.in. masa pojazdu, długość, szerokość, moc w KM i takie duperele).

Motor stał u nich na 'warsztacie' parę dni aż rzeczoznawca przyjechał, sprawdził wszystko i dzisiaj doszły do mnie dokumenty od niego (czyli po prostu stwierdzenie, że motocykl nadaje się do przeglądu).

 

No i co teraz z tym zrobić? Dokumenty ze skarbówki odbieram w czwartek i co z tym od razu zrobić? Diagnosta powiedział mi, żebym zabrał motor bo nie ma sensu żeby stał u nich przez tyle czasu, zarejestrował go i dopiero zarejestrowanym przyjechał na ostateczny przegląd i podpibcie tabliczki znamionowej.

 

No i teraz dochodzimy do sedna sprawy. JAKIM cudem zarejestruje motor bez podbitego przeglądu?!?!

 

 

Trochę pokręciłem ale chyba wiecie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

:cool: Chcę nabyć motocykl Suzuki GSR 600 lub Yamahę Fazer 6 S2 z roku 2007/2008, mogą być jakieś problemy w związku z przegladem?? Lub czymś itp.??Czy lepiej odpuścić sobie anglika??

Zeby nie bylo zadnego problemu z przegladem to musisz wymienic lampe bo jest inny kąt padania swiatla,z tego co wiem,a po za tym to nie powinno byc problemu jezeli oczywiscie moto jest sprawne technicznie.(ja tez mam moto z UK ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool: Chcę nabyć motocykl Suzuki GSR 600 lub Yamahę Fazer 6 S2 z roku 2007/2008, mogą być jakieś problemy w związku z przegladem?? Lub czymś itp.??Czy lepiej odpuścić sobie anglika??

 

 

Odpuścic bo..... :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...