Skocz do zawartości

Moto Magnus RAPIDO


sorkel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam woczraj miałem okazje jechac tym szkoda ze tylko kawałek z wygladu naprawde super duzy wygodny tylko ze to chyba zwykła 50 wieć troche za mała nikt nie wiem czy da rade załozyc my cylinder 125 albo chciaz te 80? czekam na odp pozdro! tu macie link z tym moto http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M293407

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ten chiński wynalazek ma silnik z historycznej już hondy cub, później był ten silnik stosowany w hondzie dax i monkey, a obecnie innova i kymco activ. Dla hondy te silniki robią zarówno Tajwan - Kymco i Sym, oraz chińczycy np.zongshen, lifan itd. Silniki trwałe i ekonomiczne. Gwoli ścisłości to jeszcze w latach sześćdziesiątych mówiono o produktach japońskich jako tandetne, a teraz jak widać nie są. Chińczycy obecnie szybciej się rozwijają niż wówczas japońce więc może być ciekawie. Zresztą który skuter np yamahy ma silnik rodem z japoni? Żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą który skuter np yamahy ma silnik rodem z japoni? Żaden.

 

Zresztą ktory skuter Yamahy zacznie sie sypać po 500 km jak dla przykładu chinskie gówno keeway huricane (wystarczy poczytac na skutery.net jak ktos nie wierzy na słowo). Szczerze to nie interesuje mnie gdzie ten silnik i skuter yamahy jest fizycznie robiony. Wazne że jest to porządny pojazd ktorym da sie jezdzic i nic po drodze nie odpadnie jak w tanich chinskich bublach.

Edytowane przez trajka66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą ktory skuter Yamahy zacznie sie sypać po 500 km jak dla przykładu chinskie gówno keeway huricane (wystarczy poczytac na skutery.net jak ktos nie wierzy na słowo). Szczerze to nie interesuje mnie gdzie ten silnik i skuter yamahy jest fizycznie robiony. Wazne że jest to porządny pojazd ktorym da sie jezdzic i nic po drodze nie odpadnie jak w tanich chinskich bublach.

 

Ja mam kumpla który kupił sobie właśnie tego nieszczęsnego Keeway'a Huricane i po nie spełna 400 km. siadł mu silnik na drodze i już dalej nie pojechał, i oczywiście serwis itd. itd. więc nie ma co takiego gó**na kupować. Lepiej dołożyć pare złotych i kupić coś o niebo lepsze. Takie jest moje zdanie. Wszystkie tego Magnusy,Motobi to poprostu jedna wielka kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co za chiński odkurzacz kupił kumpel, wiem natomiast, że na 1200km był już 4 razy w serwisie na poważniejszych remontach czyli wychodzi, że co 300km jeszcze lepiej. A jeździ nim spokojnie. To ze zdjęcia też nie zachęca niczym, nie żal Ci kasy - kup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim tej chińszczyzny jest w ch*** i poprostu są one robione na WIELKĄ skale, bo tacy ze wsi jak widzą motorowerek za 500zł to kupują a potem nie mają na żadne inne naprawy. Ja mam nieznany motor z Hiszpani i widac że jest on zrobiony doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa na naprawy to jedno, a drugie, to jeszcze dobrze jest umiec takie cos naprawic... bo serwisy gwarancyjne niestety w wiekszosci nie potrafią tego naprawiać... :/widzieliscie kidys tlumik mocowany gumami??? Qmpel ma w sqterze... :flesje: po kilkunastu kilometrach zaczyna fajnie smierdziec... :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten chiński wynalazek ma silnik z historycznej już hondy cub, później był ten silnik stosowany w hondzie dax i monkey, a obecnie innova i kymco activ. Dla hondy te silniki robią zarówno Tajwan - Kymco i Sym, oraz chińczycy np.zongshen, lifan itd. Silniki trwałe i ekonomiczne. Gwoli ścisłości to jeszcze w latach sześćdziesiątych mówiono o produktach japońskich jako tandetne, a teraz jak widać nie są. Chińczycy obecnie szybciej się rozwijają niż wówczas japońce więc może być ciekawie. Zresztą który skuter np yamahy ma silnik rodem z japoni? Żaden.

 

Co do silnika się zgadzam. Ale jeśli oceniajac motocykl brać by pod uwagę tylko silnik to...

Przecież jest szereg innych elementów jak: zawieszenie, geometria, jakość plastików i ich spasowania, hamulce i.t.d

Co z tego że Silnik jest super, jeśli reszta nadaje sie do śmietnika.

Ps. Skoro znamy juz rodowód silnika może mozna do niego dopasować cylinder od Cub 90cc?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlamnie to ani to nie jest ładne bo wygląda jak jakaś zabawka z odpustu ( tak mi sie kojarzy Te koloryn i wogule taki za pstrokaty)Jeżeli chodzi o silnik to niebęde si ewypowiadał bo nic na jego temat niewiem.Mysle ze to jest cos takiego jak chinskie skutery kturych duzo w sklepach i nawet hipermarketach.Mówie o jakości.Lepiej za te pieniądz ekupic cos starszego a co pochodzi długo np. tzr 80 ns1 a nawet rg było by lepsze od tego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...