Skocz do zawartości

MOTUL 7100 4T 20W50


Maro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem bezpośrednio przed zalaniem silnika olejem po przejechaniu pierwszego 1000 km.

W moich poszukiwaniach w internecie natrafiłem na produkt jak w temacie.

Opis producenta, iż jest to produkt dedykowany do V-Twinów i zgodny ze specyfikacją H-D, traktuję jako chwyt marketingowy. Jednak specyfikacja tego 100% syntetyka mocno mnie zainteresowała.

Czy ktoś z niego korzystał i moze podzielić się wrażeniami?

Inne merytoryczne wypowiedzi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze niewydaje mi się że olej do japoni powinien być identyczny jak do HD - jak sięgam pamięcią (kiepsko z tym u mnie) Hd-cja, gutki, i bumy mają osobno skrzynię biegów i suche sprzęgło - więc w silniku nie muszą mieć oleju takiego jak japonia - o motulu słyszałem dobre zdanie od właściciela leciwej viragi 750.o

 

i raczej bym go przypisał do olejów do każdego rodzaju silnika

do tego napewno napaje się do hd bo ma normy i znaczki hamerykańskiego isnstytutu jakośc ...bla bla coś tam - ma najwyższy standard SL

 

a co do 10/40 a 20/50 - chodzi o płynność i lepkość - 20/50 - i tutaj mały cytat:

Klasyfikacja lepkościowa to tzw. klasyfikacja SAE, która określa lepkość oleju w stosunku do temperatury otoczenia. . Litera "W" oznacza że olej jest wielosezonowy (do stosowania zarówno w zimie jak i w lecie).Krótko mówiąc im wyższa cyfra po literze "W" tym olej jest bardziej lepki w wyższej temperaturze. Z kolei im niższa cyfra przed literą "W" tym olej jest bardziej płynny w niskich temperaturach.

 

więc pewnie jest dobry

pozdrawiam

klaus

Edytowane przez Klaus_Drifter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie

 

ciekawe czy Vtwin od HD to tez podobny Vtwin japonia

 

bo do japonczykow wlasnie jest 10/40 a pod HD 20/50 moze to zwiazane jest z tym ze HD sie wiecej grzeja ??

 

10W/40 nie nadaje się do wszystkich japończyków.

Klasyfikacja użytego oleju ma związek z konstrukcją silnika a

wszczególności sposobem jego chłodzenia.

Jak silnik chłodzony cieczą to 10/40 jak powietrzem i ewentualnie

chłodnicą oleju to wskazany 15/50 lub 20/50.

np. doskonale będzie się nadawał do rusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli olej ma specyfikację zgodną z zaleceniami producenta motocykla to możesz lać go bez obaw. Jesli nie to możesz zrobić eksperyment :D Prawdopodobnie nic się nie stanie. Chociaż na jesień/zimę/ wiosnę to ja bym zalał jakiś inny olej a nie 20W50

 

 

Klaus -> do HD tez możesz nalać jeden olej we wszystkie dziury :D I nic nie wybuchnie.

 

a pod HD 20/50 moze to zwiazane jest z tym ze HD sie wiecej grzeja ??

 

Chyba grzeją sie tak samo jak inne motocykle chłodzone powietrzem. A moze nawet mniej bo silnik plus skrzynia to parę ładnych kg aluminium i stali :D Zresztą olej 10W40 tez można śmiało lać do HD. W zasadzie to jest to nawet zalecane (w pewnych warunkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pompka nie twierdzę że wybuchnie

ale poco przepłacać chociaż jakktoś ma hdecje to stać go na olej drogi

mało tego zauważyłem -na przykłądzie gutków że olej do silnika cholernie drogi a nie musi spełniać wymogu pracy jednocześnie w skrzyni biegów

ale to kwestia marketingowa i oto chodzi

 

 

a latałem już na 20w50 i 10w40 i różnicy nie widziałem ani słyszałem

 

pozdrawiam

klaus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pompka nie twierdzę że wybuchnie

ale poco przepłacać chociaż jakktoś ma hdecje to stać go na olej drogi

 

 

Fabryka zaleca lanie jednego oleju wszedzie. Tylko że ma to być olej syntetyczny.

 

[off topic]

Przepłacanie za olej do HD? :D Litr oleju do sprzęgła (jeśli lejemy mineralny) 40 zł u dealera, litr do skrzyni 30-kilka zł (wymiana teoretycznie co 8 tys km a praktycznie raz do roku wystarcza- no chyba, ze zrobisz 30 tys km :D ), litr oleju silnikowego 20W50 25 zł (wymiana co 8 tys km). Jeśli kupujesz olej poza ASO ceny są niższe :D . [/offtopic]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...