Skocz do zawartości

Aż nie do wiary. Przyp. z premedytacją :/


Vatzeque
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzyłem kilka razy i w zwolnionym tempie. Wygląda na to, że motocyklista zmieniał pas. I hamował jednocześnie. A puszkarz albo nie zwolnił wystarczająco wcześniej, albo nie był przygotowany na zmianę pasa przez moto (może nie miał włączonego kierunku), albo wyprzedzał lewym pasem (wolniejszym w Anglii przypominam :D). Trudno jednoznacznie na podstawie filmu określić czyja wina. Puszkarz hamował i uciekał w prawo, więc raczej nie wykorbił specjalnie.

 

W każdym razie nie chciałbym, żeby mi się to przydarzyło. Zawsze staram się oglądać takie filmiki i wyciągać wnioski dla się. Dzięki za wrzutkę :D.

 

 

Greetz,

 

&REW. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jednym słowek kicha ... nie widac dlaczego ... ale na zdrowy rozum wygląda na zajechanie drogi przez motocyklistę ... jak wyżej ... oczy dookoła głowy ... puszkarz nawet specjalnie nie zniszczył sobie auta ... a motocyklista wysoko poleciał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę ciut inaczej. Motocyklista jechał swoim pasem, co prawda blisko prawej krawędzi ale swoim pasem, (to wrazenie zmiany pasa ruchu może winą ustawionej równolegle kamery). Być może zwolnił widząc policję, a może chciał rzeczywiscie zmienić pas, ale niestety samochód jadacy za nim nie zareagował na jego manewr. Moim zdaniem według przepisów to winny jest kierowca samochodu w końcu najechał na niego z tyłu, ale...motocyklista - tak mnie uczono -zanim wcisnie hamulec musi upewnić się czy manewrem tym nie stworzy zagrozenia (o ile oczywiscie nie jest to hamowanie awaryjne): zerknąć w lusterko, błysnąć parę razy stopami, aby obudzić tego z tyłu. IMHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze maskra......ogladlam to tez kilka razy i widac bylo ,ze moocyklista zmniejszyl predkosc....Kierowca samochodu nie zdazyl zareagowac i przywalil w niego...az strach sie bac takich sytuacji!!

Edytowane przez Madzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem wina jest samochodu, poniewaz nie wyhamowal za motocyklista i go grzmotnal.

Nie znamy przyczyn dlaczego motocyklista zaczal zmieniac pas, wiec trudno o obiektywne zdanie.

Co prawda w Anglii kierowcy aut bardzo uwazaja na motory, aczkolwiek w tym przypadku wina jest zdecydowanie kierowcy auta bo nie wyhamowal.

taka jest moja opinia, ale ........ :D

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od kiedy to winny jest kierowca ktory uderzy z tylu w pojazd ktory zmienil pas i zajechal mu droge??? gdyby motocykl na tym filmie zamienil sie rolami z samochodem pewnie wszyscy by pisali ze je**ny sku**iel w samochodzie nie patrzy w lusterka przed zmiana pasa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...