Skocz do zawartości

Naciąganie łańcucha...


micza 125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie może głupie i odpowiedź dla wielu może być oczywista, ale dla mnie, jak się dzisiaj okazało, nie jest. Chodzi o to jak naciągnąć łańcuch w Suzuki Bandit 600? Jak miałem mniejsze motocykle np DT 125 to poluzowywałem śrube od osi tylnego koła stukałem w odpowiednie miejsce młotkiem i wszystko było ok, w GSF też tak próbowałem ale się nie dało, nie chciałem tam walić z całej siły żeby tej nakrętki nie popsuć, więc jaki jest prawidłowy sposób wykonywania tej podstawowej czynności obsługowej?

Edytowane przez micza 125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. luzujesz nakretke oski kola

2. luz regulujesz za pomoca srub po obu stronach konca wahacza.

3. dokrecasz srube kola i gotowe.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. luzujesz nakretke oski kola

2. luz regulujesz za pomoca srub po obu stronach konca wahacza.

3. dokrecasz srube kola i gotowe.

Dodam jeszcze 4 pkt : na koniec siadasz na koze i sprawdzasz jakie jest napięcie łańcucha na obciążonym motocyklu :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, kupłeś Bandytę, a nie potrafisz nawet łańcucha naciągnąć... to co będzie później?

... pewnie będzie sie uczył jak pracowac przy Bandicie ... podejrzewam że mało osób kupujących moto ma duuże pojecie o ich naprawie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po naciągnięciu łańcucha wsadz tyłek na moto i sprawdz poprawność luzu na całej długości łańcucha przetaczająć moto o kilkanaście centymetrów i sprawdzająć naciąg dowiesz się przy okazji jak nierównomiernie jest wyciągnięty i czy nie trzeba go czasem wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, kupłeś Bandytę, a nie potrafisz nawet łańcucha naciągnąć... to co będzie później?

a ty w samochodzie potrafisz napinac pasek?

nie kazdy jest mechanikiem, jakby kazdy taki byl madry to serwisy mialyby duuzo mniej klientow :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, potrafię i to wiele innych rzeczy. Wszystkiego sam się nauczyem metodą dedukcji plus ksiązka w rekę.

 

Razi mnie tylko to,że czsami ludziom cięzko ruszyć głową w banalnych przypadkach.

 

 

 

Widzisz micza, po co było pytać, wystarczyło ruszyć głową :D a nie młotkiem :D

Lukass jedni pytają o to jak samemu przygotowac motocykl do wyścigów a inni jak prawidłowo naciągnąć łańcuch. Odpowiadając wystarczy doradzić, docinki są zbędne. Sam też pewnie nie masz pojecia o wielu rzeczach jak każdy z nas więc trochę pokory nie zaszkodzi :P

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...