Skocz do zawartości

Jakie moto poradzilibyście dla mnie?


t_rutana
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem nowy na tym forum a zarejestrowałem sie żeby sie dowiedziec co powinienem kupic (w bliższej lub dalszej przyszłości). Więc obecnie mam MZ ETZ 250...ale sie znudzila. Chciałbym sie przesiąść na coś mocniejszego. Prawdopodobnie enduro. W nastepnym sezonie robie prawko więc motorowery i 80'tki nie wchodza w gre. Ewentualnie moga być 125-tki ale raczej coś mocniejszego bo lubie mieć zapas mocy :smile: . Najlepiej 4T ale dobry 2T też mnie zadowoli. I musi sie nadawać do jazdy po ulicy ale też po kamienistej drodze polach błocie lesie itp. Ale nie bedzie używany do jakiejś hard jezdy po torze czy skoków i dalekich lotów. Wypadałoby żeby moto był mało zawodny i nie trzeba było poświecać dużo czasu na naprawy. A i jeszcze kasa :smile: No wiec nie dysponuje niczym wiecej jak 7000. ale dobrze by było gdybym wydał mniej na moto. Wiem ze lista wymagan jest dluga jednak licze na wasza wyrozumiałość :icon_mrgreen: Prosze tez o wasze opinie na temat konkretych motocykli. Z góry wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale czytajac te kryteria w kazdym mi sie nasuwa DR350 :icon_mrgreen: Mam sam taki moto i moge go smialo polecic :smile: Silnik nie taki wysilony malo awaryjny, ale mimo wszystko nie znudzi ci sie :] Pojezdzisz i po terenie i po szosie bez wiekszych problemow :smile: POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale czytajac te kryteria w kazdym mi sie nasuwa DR350 :icon_mrgreen: Mam sam taki moto i moge go smialo polecic :smile: Silnik nie taki wysilony malo awaryjny, ale mimo wszystko nie znudzi ci sie :] Pojezdzisz i po terenie i po szosie bez wiekszych problemow :smile: POZDRO

Popieram, ale może coś z większych pojemności? KLX 650?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moźe Honda XL600R :smile:

http://www.xl600.go.pl

Będziesz miał zapas mocy, moto do lasu i na poligon, KML nosi się z zamiarem sprzedaży swojej maszyny. A on dba o moto. Chyba nie będzie miał mi za złe, że to napisałem :icon_mrgreen:

Edytowane przez Skubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie poszukując idealnego moto dla mnie coraz czesciej napotykam na DR 350 :smile: A większe pojemnosci? Czemu nie :icon_mrgreen: W MZ mocy brakuje jak dla mnie ale czy 650 bedzie gdzie wykorzystać? Mój moto nie bedzie widział toru tylko asfalt i wiejskie drogi i lasy. No i jeszcze żeby koszty utrzymania nie byly za wielkie. Dzieki za wszystkie sugestie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większa pojemność?? przecież on pisze ze nie jedzil prawie zadnym motorkiem ... MZ w jest przeciez duzo słbsza od jakieejs ćwiartki nawet w 4t..., a DR350 był by idealny i zapas mocy byś miał wystarczający.

No ale widzisz, że to będą drogi zwłaszcza, a nie żadne enduro, czy motocross, wiec z mojej stony nadal KLX 650, ew. KLR 650, ale o tym dużo nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do KLX-a fajna i mocna maszyna ,ale o czesciach uzywkach zapomnij ,KLR jest slabsze i ma gorsza zawieche ale czesci uzywek kupa. Ale jesli nie planujesz dalekich wypadow na moto obladowanym jak osiol to ja radzil bym 300 - 350 albo LC4 400 bo 650 jednak troszke waza a 35 (a 40 w przypadku LC4) koni w terenie dla amatora w zupelnosci wystarczy.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M303480 Co do ceny możemy się dogdać. Jak co to pisz na GG jest w ogłoszeniu albo dzwoń!

pozdr.

 

Dzieki SEBOOL ale to miał być 4T i przyznam ze boje sie tej maszyny a konkretnie serwisowania. Ale dzieki za info! Pzdr!

 

ja polecam Xt 600....niezawodny i naprawde dobry motocykl....zero problemów.

 

A najlepiej supermoto bo dopiero wtedy zobaczysz co to jest przyjemnosć z jazdy:)

 

pozdro

Toja propozycja bardzo mi sie podoba :buttrock: :lalag: A co sadzicie o Suzuki DR650 (do którego roku było produkowane DR600?) DR650 jakoś bardziej mi się podoba od DR350 (szcześliwi własciciele DR350 nie obraźcie się :biggrin: )

I własnie czy możecie mi przybliżyć przeznaczenie supermoto. Bo jakoś nigdy nie zwracałem uwagi na ten rodzaj enduro a ogłoszenia z takimi moto pomijałem. Ale widze że bede musiał zmienić postawe :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supermoto => Moto na asfalt i ogolnie do smigania na kole itp :buttrock:

ENDURO => Moto do jazdy po piaszczystych terenach itp :biggrin:

 

Supermoto ma moto jak w scigawkach i troche trudno sie nim po terenie jezdzi :lalag: POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...