Skocz do zawartości

Jaki motorower na początek


dangerouspop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Troche o histori:

Jawa 50 wygodny motorower z bardzo dobrymi jak na tamte czasy osiągami: 3,5 KM przy 6500 obr./min. Silniki te przy imporcie do Polski były blokowane ze względu na ograniczenia prędkości motoroweru przez: zmniejszenie otworu króćca, przedłużenie kolanka, czy zmniejszone dysze, co dało 2 KM przy 4500 obr./min.

 

Silniki te zostały wykorzystane w Ogarze 200, ze względu na dobre osiągi i brak dobrych polskich silników.

 

Dane techniczne silnika dezamet 023 stosowanych w ogarach 205 i motorynkach:

Silnik- dwusuwowy, jednocylindrowy

Chłodzenie powietrzem

Typ silnika 023 Dezamet

Pojemność 49,8cm³

Średnica cylindra 38mm

Skok tłoka 44mm

Moc (katalogowo) 1,5 - 1,9 KM przy 4800 obr. /min

Stopień sprężania 8,0:1

Gaźnik GM12F1

Sprzęgło cierne 2-tarczowe, mokre

Skrzynia biegów 2-biegowa, nożna

Paliwo benzyna PB95 z olejem Semisynthetic w stosunku 1:30

Instalacja elektryczna iskrownik- prądnica 6V - 20W

Świeca zapłonowa F-80 iskra

Masa silnika (bez oleju) 10,5 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jaki temat powstał. Autor napisał w nim 2 posty, a chciał się dowiedzieć jakie moto na początek. Moim zdaniem oczyszczalnia.

 

pozdr.

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nadal pozostajemy w temacie :)

Jawa 50 serdecznie polecam :icon_mrgreen: Cierpliwy sprzecik, jeżeli tylko o niego zadbasz;)

Ja zakupilem swoją dobre pare lat temu za 300 zł włożyłem kolejne 200 i w tekiej cenie miałem(mam gdzies stoi w garażu jeszcze:D) super sprzeta;)

Dołanczam fotki

http://www.bikepics.com/members/mateush87/06jawa50/

Edytowane przez mati_mot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buhahaha 550 za ogara??!!??dobra cena???ja kupilem simsona za 650, fakt ze po tygodniu kapitalka no ale...gdzie 550za ogara ja bym dal max 300-350 ale musialby byc idealny

 

ja sprzedalem rometa za 550 bez papierow ( interes zycia) :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam simsona lub MZ 150 moze jest troche wywrotna ale ma kopa

 

 

Brawo chłopakowi który ma 15 lat proponujesz mz 150 :icon_twisted: a zwłaszcza ze jest wywrotny i na sam początek nauki jazdy :/ a pozatym nie ma prawka

 

pozdrawiam :icon_razz:

Edytowane przez aina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam simsona lub MZ 150

za 300zl...

bierz wsk, przynajmiej ma sile z miejsca ruszyc, moze niemotorower, ale po co ci motorower bez papierow to lepiej motor, bo za 300zl raczej nic z papierem nieznajdziesz

 

 

 

 

Brawo chłopakowi który ma 15 lat proponujesz mz 150

da se rade,

Edytowane przez Jimmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 300zl...

bierz wsk, przynajmiej ma sile z miejsca ruszyc, moze niemotorower, ale po co ci motorower bez papierow to lepiej motor, bo za 300zl raczej nic z papierem nieznajdziesz

da se rade,

 

 

 

że sobie da rade to ja nie wątpie ale jak dorwą bez prawka to powodzenia :bigrazz: chyba by rodzice niezbyt zadowoleni byli :crossy: np mi by było żal oddać kase na mandat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mandat kosztowalby duzo wiecej ... a to z tymi mztami to nie przesadzajcie ... kumpel chce mi sprzedac mz 125 albo 150etz full sprawna z papierami za uwaga ..... 50 zł :bigrazz:

MYsle czy by ja wziac i nie przerobic na maszyne do Stuntu ... klatka crashpady i te inne sprawy :crossy:

Co o tym myslicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...