Skocz do zawartości

Dlaczego maoja YZ jest mocniejsza jak filtr powietrza jest brudny?


stopowicz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sorry za brutalnosc ale ja jakos nic nie musze regulowac czy brudne czy czyste, masz cos posranego, tak samo bylo w temacie ze smarka z tlumika, mi nic nie smarka. Macie cos posrane w moto

 

Niechciał bym cię obrażać ale używająć twojego języka to aż sie prosi powiedzieć że ty masz w głowie posrane pisząc o naszym posraniu. Ty masz model '04 więc co możesz wiedzieć o starszych modelach. Albo ty poprostu jesteś taki laik że nie odczuwasz żadnej różnicy.

Edytowane przez Myszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznice odczuwam, i nie chce cie obrazac. Ale poprostu czesc z tych tematow mnie meczy strasznie, z kazdym pytaniem na forum zamiast samemu pomyslec. Jak to jak tamto. Sorry Myszon ze padlo na Ciebie.

 

Troche respektu. Stopowicz pyta a ja jestem po niekąd w temacie więc mu próbuje pomóc. Jak cie męczy taki temat to poco się beznadziejnie wypowiadasz? nie umiesz się powstrzymać? Ja tu widze o wiele bardziej glupawe i beznadziejne tematy i poprostu w nich nie uczestnicze. Myśle że skoro stopowicz pyta to poprostu pyta bo niewie a nie pyta bo mu sie nudzi.Myśle że zakończmy na tym ten temat i starajmy się zrozumieć innych a forum traktować jako doraźną pomoc w rozwiązywaniu problemów bo kiedyś to ty możesz mieć jakiś problem który chciał byś rozwiązać na forum a np. ja uznam to za jakieś posranie w motorze i tyle ci pomoge - myśle że nie był byś usatysfakcjonowany taką pomocą :icon_mrgreen:

 

Pozdro.

 

Admninie zamykaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdze na moto od 6 lat i nigdy nie urzywałem zadnego specjalnego oleju czy spraya do filtra :icon_mrgreen: nie ma co panikowac ze cos sie stanie... Ja nasaczam filtr poprostu olejem do mieszanki. A o regulacjach nawet co ajkis czas mowy niema. Nie regulowałem nic odkad mam motor ten i jak miałem poprzedni. Nieraz przez wode przejezdzałem i to nieraz bardzo głęboką i nigdy nic sie nie stało a silnik rozbieram przynajmniej 2 razy w sezonie wiec wszystko mam pod pełną kontrolą . Moj ojciec i moi znajomi tez urzywaja oleju tego co do mieszanki :smile:

Ale co mi tam :smile: spróbuje, kupie sobie takiego spraya. Na ile razy to starcza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdze na moto od 6 lat i nigdy nie urzywałem zadnego specjalnego oleju czy spraya do filtra :icon_mrgreen: nie ma co panikowac ze cos sie stanie... Ja nasaczam filtr poprostu olejem do mieszanki. A o regulacjach nawet co ajkis czas mowy niema. Nie regulowałem nic odkad mam motor ten i jak miałem poprzedni. Nieraz przez wode przejezdzałem i to nieraz bardzo głęboką i nigdy nic sie nie stało a silnik rozbieram przynajmniej 2 razy w sezonie wiec wszystko mam pod pełną kontrolą . Moj ojciec i moi znajomi tez urzywaja oleju tego co do mieszanki :smile:

Ale co mi tam :smile: spróbuje, kupie sobie takiego spraya. Na ile razy to starcza??

 

Nic tylko pogratulować. Jednak co do nasączanie filtra olejem do mieszanki to poprostu rozśmieszyłeś mnie nieźle, przecież to jest tak beznadziejne że niwiem czy można coś głupszego wymyśleć :smile: Olej do filtów ma za zadanie nie przepuszczanie nawet pyłków kurzu oraz wody , jest zarąbiście lepki , lepi sie jak gorąca guma do żucia a maronowanie oleju do mieszanki jest czymś conajmniej głupim. Jak masz tyle kasy żeby sobie sączyć filtr olejem do mieszanki paliwowej to niema sprawy jednak to jest to samo co byś nasączył go starym olejem ze skrzyni. Oba sposoby są głupie ale ten drugi jest 100% tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko pogratulować. Jednak co do nasączanie filtra olejem do mieszanki to poprostu rozśmieszyłeś mnie nieźle, przecież to jest tak beznadziejne że niwiem czy można coś głupszego wymyśleć :) Olej do filtów ma za zadanie nie przepuszczanie nawet pyłków kurzu oraz wody , jest zarąbiście lepki , lepi sie jak gorąca guma do żucia a maronowanie oleju do mieszanki jest czymś conajmniej głupim. Jak masz tyle kasy żeby sobie sączyć filtr olejem do mieszanki paliwowej to niema sprawy jednak to jest to samo co byś nasączył go starym olejem ze skrzyni. Oba sposoby są głupie ale ten drugi jest 100% tańszy.

:smile: :cool: podjedz prosze do jakiegos serwisu i zapytaj sie czy tak mozna tym olejem co do mieszanki :smile: tak sie robiło jeszcze jak nie było tych cudownych sprayów (co według mnie jest poprostu chwytem marketingowym) czyli jak Ciebie i mnie jescze na swieciecie nie było. Metoda stara jak swiat :smile: tak jak wspomniałem robie tak odkad pamietam a stan silnika sprawdzam i kontroluje dosc czesto wiec wiem ze nie powoduje to zadnych uszczerbków w zdrowiu silnika itp No a nie jest to bez znaczenia jakim olejem nasącze filtr :icon_mrgreen: bo nie moze to byc olej ze skrzyni tylko musi to byc czysty olej i to ten sam co do mieszanki :biggrin: jego odrobinki są wciągane razem z powietrzem i mieszane z benzyna w gaziku wiec musi byc to olej który ulega spalaniu :bigrazz: Jesli chodzi o ilosc zurzytego na to oleju to jest ona dosłownie sladowa i duzo taniej to wychodzi niz taki spray. Jedyne tak naprawde co przemawia za sprayami to to ze olej moze przy zebyt duzej ilosci czesciowo spłynąc na duł filtra a naniesione sprayem trzyma sie tam gdzie zostało nałozone. Ale to nie ma wiekszego zbnaczenia bo i tak filtr powinno sie czycic co ok 2 jazdy wiec nadwyzka tego oleju nie zdazy spłynąć. pozdr!!

 

 

 

Ps. Czy Ty napweno masz dobry wiek podany tam z boczku Twojego postu?? bo wygladasz na duzo młodszego :smile: :)

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:biggrin: :clap: podjedz prosze do jakiegos serwisu i zapytaj sie czy tak mozna tym olejem co do mieszanki :lalag: tak sie robiło jeszcze jak nie było tych cudownych sprayów (co według mnie jest poprostu chwytem marketingowym) czyli jak Ciebie i mnie jescze na swieciecie nie było. Metoda stara jak swiat :flesje: tak jak wspomniałem robie tak odkad pamietam a stan silnika sprawdzam i kontroluje dosc czesto wiec wiem ze nie powoduje to zadnych uszczerbków w zdrowiu silnika itp No a nie jest to bez znaczenia jakim olejem nasącze filtr :notworthy: bo nie moze to byc olej ze skrzyni tylko musi to byc czysty olej i to ten sam co do mieszanki :wink: jego odrobinki są wciągane razem z powietrzem i mieszane z benzyna w gaziku wiec musi byc to olej który ulega spalaniu :wink: Jesli chodzi o ilosc zurzytego na to oleju to jest ona dosłownie sladowa i duzo taniej to wychodzi niz taki spray. Jedyne tak naprawde co przemawia za sprayami to to ze olej moze przy zebyt duzej ilosci czesciowo spłynąc na duł filtra a naniesione sprayem trzyma sie tam gdzie zostało nałozone. Ale to nie ma wiekszego zbnaczenia bo i tak filtr powinno sie czycic co ok 2 jazdy wiec nadwyzka tego oleju nie zdazy spłynąć. pozdr!!

Ps. Czy Ty napweno masz dobry wiek podany tam z boczku Twojego postu?? bo wygladasz na duzo młodszego :flesje: :)

 

 

Tak mam 28 lat a po czym wyglądam młodziej? :)

 

Z tego co napisałeś to niby sączysz filtr olejem do mieszanki bo jego "odrobinki" są wciągane do gaźnika i mieszane z paliwem :) - nieźle sobie to wykombinowałeś :) no cóż na dodatek ilość tego oleju jak mówisz jest śladowa :) oj Gawron Gawron :) I gaźnika w ogóle od 6 lat nie regulujesz - no poprostu niewiem co powiedzieć. To jest chyba evenement na skalę światową ten twój motorek.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalewam tego oleju do jakiegos niewielkiego pojemniczka i rozprowadzam rownomiernie po filtrze pędzelkiem. To nie ja sobie to wykombinowąłem tylko poprostu te kilka lat temu zapytałem sie w serwisie co i jak i tak mi poradzili i jest ok :smile: tez uzywam motula 800 :smile: Idzcie sie zapytac do jakiegokolwiek serwisu czy tak mozna robic :smile: gwarantuje wam ze potwierdza moją metode jako rowniez poprawną. no a z tym gazniekiem to nie jest tak ze w jednym moto bo przez te 6 lat miałem 3 motocykle :smile: naprawde ale to naprawde nigdy nie tknołem nawet regulacji gaznika bo naprawde nie było takiej potrzeby tylko czyszczemnie. Wiem ze starsze wyczyny 125 sa bardzo wrazliwe na wszelkie "braki" ze strony gaznika ze wzgledu na wyrobienie sie niektórych elementów. A co do wieku to widziałem Ciebie i Twoją koszulke na zawodach :icon_mrgreen:

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawron po części ma rację lepiej nasączyć filtr olejem do mieszanki niż mieć go suchego, wielu ludzi których znam tak robi z czysto ekonomicznych celów, taki olej każdy ma pod ręką kto ma 2T. Osobiście kupuję olej do filtra, nie próbowałem nigdy sprayów, ale to chyba na to samo wychodzi tylko że spraye są droższe i szybciej się zużywają.

Próbowałem za to oleju z mieszanki i nie widziałem różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawron po części ma rację lepiej nasączyć filtr olejem do mieszanki niż mieć go suchego, wielu ludzi których znam tak robi z czysto ekonomicznych celów, taki olej każdy ma pod ręką kto ma 2T. Osobiście kupuję olej do filtra, nie próbowałem nigdy sprayów, ale to chyba na to samo wychodzi tylko że spraye są droższe i szybciej się zużywają.

Próbowałem za to oleju z mieszanki i nie widziałem różnicy.

Praktycznie kazdy olej wyłapuje pył i inne badziewia z powietrza tak wiec według mnie kupno specjalnego oleju do filtra jest głupotą i stratą kasy...w tej sprawie w pełni popieram Gawrona;]

Edytowane przez mati_mot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...