Skocz do zawartości

Motocykle Husqvarna i Aprilia...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :!: :D

 

Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o motocyklach tej marki :?: Chodzi mi tu głównie o modele Husqvarna WR i TE, a także o Aprilia RX ... Ale jakakolwiek opinia na temat jakości tych marek też mnie zainteresuje...

 

Mam na myśli głównie - czy silnik jest trwały, jak z amortyzatorami na przód i tył, jakość i dostępność serwisu w Polsce, ile toto może spalić w porównaniu do modeli inych marek (HONDA CRM, XR, Kawasaki KDX R, KLX R, ...)

 

Po prostu dajcie jakiekolwiek info o tych markach i tych modelach moto :D :D :D

 

Acha no i mam jeszcze jedno pytanie: czy istnieje jakieś wyczynowe czterosuwowe enduro ze stajnii Aprilii :?: (ale o to to już pytam raczej z ciekawości :wink: )

 

Z góry dziękuje za pomoc :D :!:

 

POZDRAWIAM :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Husqvarna ma już 100 lat.

Co za wiek, co za doświadczenia!

Aż prosiłoby się, aby prezentowali motocykle godne tak długich lat i doświadczeń.

Znam dwa modele, będące własnością przyjaciół z TSM Sokół Poznań - Wojtka Strabla i Andrzeja Mielocha.

WR 250 - mocny dwusów, świetnie radzący sobie w terenie, dzięki temu, że elastyczny silnik pozwala prowadzić motocykl jak czterosuw, jedzie się tym naprawdę fajnie, a przy tym ma niezłego kopa. Wojtek jeździł tym moto z powodzeniem kilka sezonów i był bardzo zadowolony. W tym roku kupił KTMa 450 EXC... hehe...

Drugi to TE400, mocny czterosów, starszy model wobec TE450. Świetne, mocne i elastyczne enduro, doskonałe zawieszenie. Gorzej z trwałością podzespołów i dostępnością do części zamiennych.

 

Zalety Husqvarny wg mnie:

Doskonałe zawieszenie, szczególnie przód - to szczyt marzeń enduro. Zero łapania rybki, pełna kontrola i stabilność, KTM ze swoim trzepotaniem kierownicy przy prędkości powyżej 60 km/h przy tym to ostatni szajs.

Niezła stylistyka.

Doświadczenie poparte 100-letnią tradycją.

 

Minusy:

O ile się nie mylę, w 2002 roku Husqvarna wyprodukowała 4 (słownie cztery) motocykle, tylko po to, by wystartować w Sześciodniówce w czeskim Jablonecu (Bartek Obłucki jechał w teamie fabrycznym). Husquarna wygrała ubiegłoroczne Six Days. Nie wiem jak dalej będzie z przyszłością tej firmy.

Fatalny dostęp do podzespołów.

Brak sieci dealerskiej i serwisowej w Polsce, a to dość skomplikowane, włoskie motocykle.

Słaby marketing, brak przywiązania klienta do marki, mało gadżetów wiążących klienta z marką itd.

Brak elektrycznego rozrusznika i automatycznego dekompresatora w starszych modelach, co przy czterosuwie w pojemności 400, 450 czy 600 oznacza nie lada sztukę skakania po kopniaku.

Małe zbiorniki paliwa (poniżej 8 litrów).

 

Reasumując - Husqvarna to świetne moto dla indywidualisty z kasą. Masz motocykl niekonwencjonalny, niebagatelny, ze świetnymi rozwiązaniami i ciekawą stylistyką, ale niestety dość zawodny, ze słabym dostępem do podzespołów i cienkim marketingiem.

 

Dla poparcia słów fotka: Andrzej Mieloch z TSM Sokół Poznań reanimuje swoją Husky po tym, jak pękła pokrywa silnika podczas jednej z wypraw Sokoła. Silikon był niezbędny.

 

Czaplinek06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dominiku :!: Wiedziałem, że można na Ciebie liczyć w pytaniach o enduro :D

 

No cóż - poczekam jeszcze na info a Aprilii i na opinie innych 4umowiczów :wink:

 

A swoją drogą - nie zrażę się aż tak do tej marki (Husqvarna), choć jak pytam o nią kolegów to mówią mi, że Husqvarna to robi kosiarki, przycinarki, itp :lol: A jak im mówię, że motocykle też, to wszyscy się śmieją mówiąc, że żaden z nich na kosiarkę by nie wsiadł :D :arrow: :? Ech...

 

POZDRAWIAM :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosne jak byłem w Larssonie w Warszawie podjechał jakis gośc na Husqvarnie.Powiem prawde że pierwszy raz widziałem takie moto więc pogadałem chwilke na ten temat z włascicielem.Z wypowiedzi mozna było wywnioskowac że :...nie zamienił by juz na inna markę....a z opowiadań wynikało że miał juz kilka róznych motocykli.

O Aprilli nie wiem absolutnie nic :cry:

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W sumie trwałe moto i fajnie jeździ dopuki właściciel nic nie zepsuje. :wink:

Dokładnie. Przyjaciel miał takie lajtowe enduro RX125 na początek. W sumie naprawdę fajnie jeździło, choć miało dość słaby silnik i za miękkie zawieszenie, bardzo szbko dobijające. Ale generalnie był zadowolony. Bo nawet przez dłuższy czas nic się nie psuło.

No, dopóki się nie zepsuło. Oczekiwania na części trwało od 3 tygodni do 2 miesięcy 8O Co oznaczało, że mógł sobie co najwyżej popatrzeć na moto, a nie nim jeździć.

Motocykl ten kolega miał jakieś trzy lata temu. Nie wiem jak teraz jest z serwisem Aprilii w Polsce, ale chyba lepiej, skoro motocykli tych na polskich drogach jest coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za info :D

 

Rozwaliło mnie to, że z częściami do RX'a kumpel Dominika czekał 3 miechy, ale jak mówicie poprawiło się co nieco, więc może nie będzie tak źle w Polsce z Aprilią :wink:

 

Gdyby sie nie dotykał to moto by chodziło jak trza

Czyżbym wyczuwał lekką aluzję co do moto :D

Dopóki na niego nie wsiądziesz wszystko działa znaczy się :lol: :D :D

 

POZDRAWIAM :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Halo odbior?

Z tego co widze mam troche odmienna opinie od Dominika o Aprili ale co tam... :( Mialem dwa sprzety tej marki (AF125 i RX50). Jezeli chodzi o RX bo widze, ze ten typ bardziej Cie interesuje powiem tak: ja jezdzilem 50cc. Profesjonalne (jak na takie jezdzidelko) zawieszenie SHOWA - z przodu upside-down z tylu centralny amor gazowo-olejowy. W miare skuteczne hamulce, zarowno z przodu jak i z tylu tarcza (chyba 230 i 220mm) z dwutloczkowym zaciskiem. Silnik Minarelli(?) (chlodzony ciecza, dozownik) w zaleznosci od rocznika mial 5 lub 6 biegow. Jak na taka symboliczna pojemnosc sprzecik bardzo zwawy tak, ze smialo mozesz postawic go na kolo (niestety raczej przy malej pomocy sprzegla) i zryc sasiadowi trawnik :( Jedym slowem w lekki teren jest super. Maksymalna predkosc tego cuda to 70-80km/h chociaz to akurat mozesz dostosowac do wlasnych potrzeb zmieniajac opony i zebatki lub takze pobawic sie w odblokowanie lub kupienie tuningowego zestawu.

Wszystkie plastiki lacznie ze zbiornikiem paliwa sa Acrebisa czyli waza tyle co nic :( Calosc oryginalnie zamknieta byla w ramie od 125cc wiec moto bylo pokaznych rozmiarow.

Teraz jezeli chodzi o awaryjnosc i czesci. Zarowno RX jak i AF nie sprawialy mi najmniejszych problemow. Dlatego w tej kwestii nie mam zbyt wiele do powiedzenia. W kazdym razie cala konstrukcja jest bardzo prosta wiec z samodzielnym naprawianiem nie bedzie zadnego problemu. Praktycznie wszystkie czesci dostepne sa od reki w Larssonie, Klasie (na mojej stronie masz dokladny spis sklepow - czesc "wylowiona" z neta a czesc sam sprawdzalem). Ceny moze najmniejsze nie sa ale nikt nie mowil, ze to hobby bedzie tanie :(

Ogolnie baardzo milo wspominam moje Aprilki dlatego smialo moge polecic te marke i mysle ze bylbys zadowolony...

 

PS A moze cos bardziej lajtowego w stylu Pegaso lub Tuareg. Z enduro mozesz jeszcze rozejzec sie za ETX chociaz tych w Polska jest mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź BUSH :( A jednak ktoś zagląda w stare tematy :( :(

 

Nie powinno się niby zaczynać zdania od "ale", ale - jak sam na końcu swej wypowiedzi wspomniałeś - to hobby nie jest tanie. Ja osobiście dokładniej mam na myśli wielką dla mnie wadę dwusuwowych enduraków, a mianowicie dość częstą potrzebę zmiany tłoka... Jako, że nie zaliczam się do traktujących jakikowiek sprzęt jeżdżący łagodnie :twisted: dwusuw u mnie odpada ze względów finansowych :? i obecnie myślę tylko i wyłącznie o kupnie czterotakta (jak w podpisie :( )...

 

POZDRAWIAM :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...