Skocz do zawartości

Pomocy!!!!!


Wioslarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem!!!

Dzisiaj od ran wydawało sie wszystko ok a tu psikus! Co to moze byc! Motocykl wczoraj został złożony do kupy po remoncie silnika i od rana było wszystko ok wydawało sie ze nawet jest bardzo dobrze!

Motocykl dobrze jechał i ladnie pracował az tu nagle po dojechaniu na uczelnie okazuje sie ze moto traci obroty i gasnie! Odrazu zaznaczam motocykl nie ma filtra powietrza tzn ma ale jest do tyłka i tak jak by go nie było! OK odpalilem dodałem gazu chodzi ale kolejny psikus! Podczas jazdy zaczyna mi mrugac kotrolka cisnienia oleju! Stanolem zgasiłem moto i odpaliłem po chwili kontrolka nie swieci! OK wiec jade a tu co znowu zamrugała do mnie! NIe wiem co jest teraz przyjechałem do chaty po godzinnej przerwie odpalam moto i znowu wydaje sie ze chodzi dobrze wsiadam i znowu nie dosc ze mocy nie ma jakby palił na dwa z czterech cylindrów to jeszcze znowu zalotnie do mnie mruga! Co to jest ??? a wlasnie zapomniałem powiedziec ze jak ruszyłem z pod uczelni tez było czuc brak mocy! Co to moze byc ???? Ok regulacja gaznika napewno mnie czeka i wymiana tego filtra ale to moze odpowiadac za obroty a co z reszta???? Pozdrawiam wszystkich i dzieki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o te kontrolke to cos ci z elektryką nawala bo raczej tym sie nie przejmuj a jesli chodzi o spadek mocy to sprawdz zapłon a także czy ci pierscienie nie pękły albo korobowód sie nie skszywił i pszy okazji wyczysc głowice i zrub filtr powietsza pozdro.

PS.tez tak miałem w swoim romecie ale to co innego odpalam jade ... i gasnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o te kontrolke to cos ci z elektryką nawala bo raczej tym sie nie przejmuj a jesli chodzi o spadek mocy to sprawdz zapłon a także czy ci pierscienie nie pękły albo korobowód sie nie skszywił i pszy okazji wyczysc głowice i zrub filtr powietsza pozdro.

PS.tez tak miałem w swoim romecie ale to co innego odpalam jade ... i gasnie :/

 

 

 

taaaaaaa może jeszcze napisz koledze że silnik ma do góry nogami zmontowany :)

 

 

cóś wcześniej chyba miałeś problem z rozrządem spoko że już to opanowałeś ... :buttrock:

 

co do tego duszenia to najpierw wymień filtr i wyreguluj gaźniki ( i będzie dobrze ) możesz mieć przez zawalony filtr za bogata mieszankę jak tam świece (kolor) ?

co do ciśnienia to na początku sprawdź czujnik a potem naj lepiej ciśnienie i będziesz wiedział czy pompa ok”i spał spokojnie” ale raczej cóś z czujnikiem jak jest takie pikanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to,ze moto sie po prostu zaciera,albo pompa oleju nie podaje, albo cos jest za mocno spasowane.

Sprwdz czy jest obieg oleju,np odkrec filter lekko i zobacz czy olej sika. A najlepiej rozbierz silnik jeszcze raz,sprawdz luzy na tlokach itd i sprawdz czy sa jakies slady zatarcia na cylindrach.Powodow moze byc duzo.M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo napisać, "rozbierz silnik jeszcze raz i sprawdź", a na poważnie nie napisałeś czy remont silnika robiłeś sam, czy w warsztacie, bo jeżeli pracę przy silniku były wykonywane w warsztacie, to na twoim miejscu nie bawił bym się kombinowanie na własną rękę, tylko zgłosił bym się z reklamacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przede wszystkim czy miałeś podobne przeboje przed remontem jeśli tak to nie ma co szukać przyczyny w złym złożeniu części

co do kontrolki to ja obstawiłbym masowanie kabla do silnika -tego od czujnika ciśnienia

no chyba ze faktycznie o oleju zapomniałeś :buttrock:

takich usterek jak twoje nie da się naprawić na odległość i radzę poszukać mechanika

który będzie chciał poprawiać coś po kimś

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak! Nprawe przeprowadzałem sam bo zjestem mechanikiem z wykształcenie tylko ze ja buduje maszyny a nie serwisuje je! co do oleju to napewno jest i jest ok bo wlewałem trzy dni temy nowego castrola! Co do masowania tez tak myslalem ale cały przewód jest juz owiniety izolacyjna tasma! Chyba jeszcze włoze go w termokurczliwa koszulke! Co do stanu z przed naprawy to tez miałem takie migotanie kontrolki tylko ze wtedy silnik sie zatarł a teraz nic sie nie dzieje! Jeszcze raz wyjme i przeszyszcze pompe zobaczymy co to! Pozdro

 

 

A wlasnie zapomniałem dodac ze rozebrałem na nowo silnik i co sie okazuje głowica ok a komprechy nie ma! Albo pekł pierscien albo w jedna strone mi sie obruciły! jutro kontrola juz mam dosc grzebania przy tym motorze! Nie chce ktos Kupic go!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak! Nprawe przeprowadzałem sam bo zjestem mechanikiem z wykształcenie tylko ze ja buduje maszyny a nie serwisuje je! co do oleju to napewno jest i jest ok bo wlewałem trzy dni temy nowego castrola! Co do masowania tez tak myslalem ale cały przewód jest juz owiniety izolacyjna tasma! Chyba jeszcze włoze go w termokurczliwa koszulke! Co do stanu z przed naprawy to tez miałem takie migotanie kontrolki tylko ze wtedy silnik sie zatarł a teraz nic sie nie dzieje! Jeszcze raz wyjme i przeszyszcze pompe zobaczymy co to! Pozdro

A wlasnie zapomniałem dodac ze rozebrałem na nowo silnik i co sie okazuje głowica ok a komprechy nie ma! Albo pekł pierscien albo w jedna strone mi sie obruciły! jutro kontrola juz mam dosc grzebania przy tym motorze! Nie chce ktos Kupic go!!!!

 

Współczuję ci

kiedyś za szkolnych czasów , gdy nie miałem kasy składałem starą Cz 350 , którą wziąłem spod płotu

przez rok czasu bo jakiś baran przede mną tak dokręcał blok silnika ,że ten pękł

poza tym pozakładał odwrotnie tłoki tzn lewy na prawy i silnik oczywiście nie chciał palić

cóż ja się namęczyłem i naszukałem

ale jakę satysfakcję miałem na koniec

więc nie załamuj się

pociesz się tym ,że sezon się kończy i masz całą zimę przed sobą

pozdrawiam :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...