Skocz do zawartości

docieranie etz 250


HaryPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

panowie ile docieraliscie swoje etki(ilosc km)ja mam etz 250 po remoncie kapitalnym i zrobilem juz 800 kmi narazie idzie 110 km/h dlugo jeszzce trzeba?leje tez wiecej oleju tak okolo 130ml na 5 litrow benzyny .macie jakies propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie podają okres docierania: od 1000 do 1500 km. Ważne, żebyś maksymalne obroty silnka zwiększał stopniowo. Teraz chyba możesz już troszkę dynamiczniej pojeździć, żeby się próg na cylindrze nie tworzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

wyat: posiadam ksiązke servisową od etz 250 wydaną przez fabryke MZ i tez tam napisali zeby lac olej w proporcji 1:50 w okresie docierania, jedyna zeczą jaka nalezy robic to min przewiesic iglice ze srodkowego tzn zawiesic ja o jeden ząbek wyzej niz na srodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za radą znajomego w okresie docierania lałem przez pierwsze 500 km mieszankę w stosunku ok. 1:40 - 1:45. Obroty początkowo trzymałem w granicach 3000 - 4000 rpm, potem zacząłem stopniowo zwiąkszać. Silnik mam po dotarciu w najlepszym porządku, więc poszło dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyat:  posiadam ksiązke servisową od etz 250 wydaną przez fabryke MZ

ViperPL, moze udostepnilbys te publikacje? Ja mam ksero instrukcji warsztatowej (od Krzysztofa), ale do modelu TS250, mozna ja zreszta pobrac TUTAJ To strona Sir Piernika z pl.rec.motocykle. Szukalem takiej samej do ETZ, ale z marnym jak dotad skutkiem :-(

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam serwisówkę do etki 250 (tzn. ksiażka znajomego jest, ale sobie skseruję niedługo), mam tez skaner... tylko studia zacząłem i trochę mało czasu na to skanowanie, bo to jakieś 115 stron jest. Jakby ktoś jeszcze miał to możnaby się podzielić robotą. Jakby co to sam się zabiorę za skanowanie, tylko nie mogę obiecać na kiedy będzie.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyat:  posiadam ksiązke servisową od etz 250 wydaną przez fabryke MZ

ViperPL, moze udostepnilbys te publikacje? Ja mam ksero instrukcji warsztatowej (od Krzysztofa), ale do modelu TS250, mozna ja zreszta pobrac TUTAJ To strona Sir Piernika z pl.rec.motocykle. Szukalem takiej samej do ETZ, ale z marnym jak dotad skutkiem :-(

Pozdrawiam!

 

bardzo ciekawa instrukcja - dzięki :D, fajna rzecz to wykres momentu , tylko szkoda że nie ma do 3 tys - ciekawy jestem od ilu obrotów TS ciągnie jako tako...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...