Skocz do zawartości

A1, A, B..... Niech ktoś mi wyjaśni


ZIGGI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na motogiełdzie na służewcu dowiedziałem się, że podobno kategoria B obejmuje kategorię A1 :buttrock:

Czyli że mając kat. B wolno mi jeździć na motorkach do 125 ccm.

W przepisach nie znalazłem potwierdzenia tej informacji a instruktor od prawka nie może dać mi jednoznacznej odpowiedzi :icon_mrgreen:

Niech ktoś mi powie czy to prawda czy brednia pijanego sprzedawcy rozklekotanych aprilii.

Mam MTX 125 którego jeszcze nie rejestruję bo prawko A i tak zrobię na wiosnę dopiero. Ale gdyby prawdą było to o co pytam to może jakoś bym ten proces przyspieszył i jeszcze skorzystał z końcówki sezonu :clap:

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, kto opowiada takie bajki ludziom. Kolega na przykład powiedział mi, że jeśli ktoś ma kat. B, to jeśli obleje teorię na A to zabierają mu kategorię B. Przecież to jawna bzdura.

 

To mi tez ktos ten motyw wciskał...... :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, kto opowiada takie bajki ludziom. Kolega na przykład powiedział mi, że jeśli ktoś ma kat. B, to jeśli obleje teorię na A to zabierają mu kategorię B. Przecież to jawna bzdura.

ja tez ta bajke znam :icon_mrgreen: niestety

a jaki moral z tej bajki: nie sluchac pijanego sprzedawcy rozklekotanych aprilii :buttrock:

Pozdrawiam

Edytowane przez Mary Lou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem. :icon_mrgreen:

 

Ale co do tego zabierania prawka to chyba nie tak do końca brednia:

 

Kiedy ja zdawałem na B test miał (Jak pamiętam) 20 pytań z zasad ruchu i 5 dodatkowych. Na bicykl były jeszcze dodatkowe pytania - chyba 10. A jeśli ktoś dorabiał kat. A lub C to i tak zdawał cały egzamin. No i właśnie: jeśli ktoś zrobił chyba powyżej 5 błędów w tej części z zasad ruchu, to mu zabierali dotychczasowe kategorie. Sam byłem świadkiem jak kilku kierowców zawodowych zdających na C chyba straciło wszystko...

Z tego co wiem, to dzisiaj zmieniła się ilość pytań i trochę zasady zdawania ale ciągle taka tragiczna możliwość jest.

No chyba, że instruktor z największej w Warszawie szkoły jazdy wie tyle co pijany sprzedawca rozklekotanych aprilii :buttrock:

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem. :banghead:

 

Ale co do tego zabierania prawka to chyba nie tak do końca brednia:

 

Kiedy ja zdawałem na B test miał (Jak pamiętam) 20 pytań z zasad ruchu i 5 dodatkowych. Na bicykl były jeszcze dodatkowe pytania - chyba 10. A jeśli ktoś dorabiał kat. A lub C to i tak zdawał cały egzamin. No i właśnie: jeśli ktoś zrobił chyba powyżej 5 błędów w tej części z zasad ruchu, to mu zabierali dotychczasowe kategorie. Sam byłem świadkiem jak kilku kierowców zawodowych zdających na C chyba straciło wszystko...

Z tego co wiem, to dzisiaj zmieniła się ilość pytań i trochę zasady zdawania ale ciągle taka tragiczna możliwość jest.

No chyba, że instruktor z największej w Warszawie szkoły jazdy wie tyle co pijany sprzedawca rozklekotanych aprilii :banghead:

 

To mnie zaskoczyłeś. Myślałem, że można włożyć tą historię o utracie kategorii między bajki... Przynajmniej zapewniam, że teraz już tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, kto opowiada takie bajki ludziom. Kolega na przykład powiedział mi, że jeśli ktoś ma kat. B, to jeśli obleje teorię na A to zabierają mu kategorię B. Przecież to jawna bzdura.

 

moze komus chodzilo o cos innego, mianowicie o zlapanie po pijaku np. na motorze...??

bo jak wiadomo wtedy leci cale prawko a nie kategoria...

 

pozdrawiam,

Adam

 

P.S.

wspolczuje Wam za mase zorientowanych doradcow :biggrin: :banghead: :banghead: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam byłem świadkiem jak kilku kierowców zawodowych zdających na C chyba straciło wszystko

Jak? Egzaminator odebrał im posiadane przez nich dokumenty??? Na jakiej podstawie? Prawo jazdy może zatrzymać tylko policja, a odebrać sąd, a nie jakiś fajfus z ośrodka szkolenia kierowców.

 

Ja zdawałem B w 1994 i o niczym takim nie słyszałem, a kumpel równocześnie ze mną zdawał C i D i o niczym takim nie wspominał.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie tak dawno dorabiałem A, mając już ponad rok B i przyznam, że nie zdawałem sobie sprawy, że mogą mi zabrać przy tym prawko...i chyba dobrze, że nie wiedziełem - był mniejszy stres :buttrock: Hehe...z resztą na teorii miałem 0 błędów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie tak dawno dorabiałem A, mając już ponad rok B i przyznam, że nie zdawałem sobie sprawy, że mogą mi zabrać przy tym prawko...i chyba dobrze, że nie wiedziełem - był mniejszy stres :buttrock: Hehe...z resztą na teorii miałem 0 błędów :)

Ojej, bo NIC CI NIE MOGĄ ZABRAĆ. Prawo jazdy zabiera Sąd, jak prowadzisz nawawlony czy inne takie tam przwinienia. Złożyłeś egzamin państwowy na kategorię B, zdałeś i masz kategorię B. Jak zdajesz na A i oblejesz teorię nikt Ci nic nie zabierze. Kto? Pan egzaminator wyszarpnie Ci dokument z portfela?

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...