Skocz do zawartości

mieszanka do WSK 125


rych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Wprawdzie w obecnej dobie oleje do mieszanki mają lepsze właściwości niż dawny Mixsol czy też Lux, ale stosunek 1:40 wydaje mi się za ubogi co może powodować przycieranie. Instrukcja z tamtych lat określa (własnie ją otworzyłem - WSK - PZL Świdnik - rok wydania 1975) stosunek 1:20 dla docieranego silnika, i 1:30 po jego dotarciu. Dużo jeździłem tym sprzetem i takie stosowałem proporcje.

 

Pozdrawiam

 

:biggrin:

Edytowane przez Maryanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę szybko i na wysokich obrotach, stosuję mieszankę 1:20 - 1:25. Mniej oleju nie, bo boje sie przytrzeć silnik.

 

1:40... lipa.

W swoich dwusowach(dotartych) stosuje mieszanke 1:40 juz od kilku lat.Motocykle sprawuja sie dobrze, nie przycieraja sie.Tak jak napisal Maryanek oleje produkowane wspolczesnie sa o wiele lepsze od tych wytwarzanych dawniej.Najwazniejsze jest uzywanie markowego oleju(u mnie elf).Poza tym moto mniej kopci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy półsyntetyku orlenu można lać 1:35%1:40 a jeżeli chodzi o ludzi lejących 1:25%1:20 to troche za dużo lejecie i pewnie po krótkim czasie uzbiera wam się dużo nagaru co może mieć skutki wiecie jakie ...

 

Pozdro

 

 

Hehe, jakoś nie mam praktycznie nic nagaru na tłoku i komorze spalania, świeca też książkowa, z rury wydechowej też mi sie nic nie leje, a przejechałem juz sprzetem kilka tysięcy. Więc możesz mnie wyłaczyć z grona potencjalnych nagarowców :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna dymienia może być np źle wyregulowany gaźnik tzn za bogata mieszanka.

Obstawiam, ze simeringi na wale sa nietkniete i nie przepuszczja oleju do skrzyni korbowej z silnika.

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...