Skocz do zawartości

Problem ze sprzegłem


Majak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziwne rzeczy zaczeły sie dziac ze sprzeglem w moim sprzecie. Mianowicie po nocy, lub nawet po paru godzinnym postoju sprzegło sie "skleja" i musze pchac pare metrow na biegu i na sprzegle ( ktorego na poczatku nie ma ) i je rozkleic. Nastepnie na zimnym silniku wszystko jest ok, motor ladnie jedzie, lecz gdy sie rogrzeje to sprzeglo sie silzga, tzn wzrastają obroty a nie predkosc... Przez co mam mniejszy Vmax. Co to moze byc ? Tarcze ( moto ma 10 000km przebiegu), Olej ? Jaki wlac teraz ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie sprawa prosta.w derbi są 3 tarcze.są specyficzne naciete.jezeli sie zetrze warstwa igielitowa to jak jest zimn silnik i gestszy olej to trzymają.A jak sie starly i powiechrznia jest plaska to sie przyklejaja na poczatku.stawiam na tarcze.sprezyn jest 5 wątpie ze sie wyrobily.zmien tarcze;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze i przekładki do wymiany na 100% przerabiałem to kilka razy w zyciu :icon_mrgreen: jak byś nie za bardzo miał na to kase to wymień same przekładki tyle ze to bedzie dobrze tak przez powiedzmy jeden sezon a potem znów moze zacząć uslizgiwac. Masz dokładnie wszystkie objawy zjechanego sprzegła a olej mogł sie zagęścic bo dostało sie do niego sporo materiału ztartego z przekładek i tarcz sprzęgłowych.

Jedyna inna mozliwość to tak jak napisał enduromaster ze wlałes tam jakis czas temu inny olej nie przeznaczony do skrzyni 2T z mokrym sprzęgłem.

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to nie dobrze :/ samych przekładek chyba nigdzie nie dostane, a tarcze kosztują 180 zł .... Gdzie te czasy Simsona gdzie tarcze sie kupowało po 8 zł :icon_mrgreen: To nie pozostaje mi nic jak zbierac kase i kupowac ehh....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...