Skocz do zawartości

transport motocykla busem


brg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją yamahe przewoże uazem!!! składam tylko tylnie siedzenia kłade jakąś starą oponę pod koło spinam pasami przód i się swietnie trzyma, nie ma opcji zeby się przewalił, chyba ze pasy za słabe(uwaga na te z hipermarketów) przez złe pasy motorek się przewalił i podarł plandekę na uaze:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie mam rmx mały motor ale wożę go busem . Na jednej scianie mam postawioną europaletę opieram go 1 wrzucam i 1 pasem transportowyn go do tej palety przyciskam - nawet nie drgnie :icon_mrgreen: woze juz już ją 1 rok wczesniej Yamahe Dt woziłem i wsio w 100 % sprawne :buttrock: Pzdr .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odkopie trochę ten temat

 

gdyż muszę przewieść motor [najprawdopodobniej jeśli będzie wszystko ok] w busie na pace

w tym wypadku niestety nie jest to blaszak :icon_rolleyes:

 

podany wyżej sposób jest OK tylko mam pytanie o załadunek czy lepiej robić trapę czy w 4 facetów wrzucić motorek [cb 500], co jest bezpieczniejsze dla samochodu jeśli ktoś przerabiał to już.

 

z gory dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to na zwykłej przyczepi od osobówki przywiozłem Yamaha DT 125 postawiłem ja do pionu tak pasami związałem ze stałą cała dragę bez problemów. Tylko trochę tych pasów poszło min. pod bak, pod kiere, przednia i tylna oponę no i cały tył. Dodatkowo wrzuciłem bieg i przejechałem tak około 150km :biggrin: później trochę czasu zeszło mi sie nad rozpinaniem hehe :icon_eek:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tam 3 pasy wystarczają, po 2 na lagi i jeden do tylnego koła i moto sztywne

a w busie jak masz otwory do zaczepienia pasów to 2 wystarczą w zupełności , moto do burty i wio

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często wożę motocykle na busie. Poczynając od crossów przez ścigacze po Intrudera 1500 :) (dodam, że razem z nim w Ducato jechał Thunderace).

 

Jeżeli to jest jeden motocykl to najlepiej jest umieścić przednie koło w narożniku paki. Tak, że moto stoi "po skosie" Wtedy pasem najlepiej za przednią półke dociągamy moto do narożnika i do gleby. Potem zostaje tylko unieruchomić tył (od ruchów na boki). Najlepiej dwoma małymi pasami za wahacz z obu stron. Oczywiście wpinamy bieg dla pewności. Zawsze pod pasy wkładam szmatki bądź pianke tapicerską, żeby uniknąć obtarć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Przedstawiam swój sposób mocowania motocykli na busie. Pierwotnie był to system do przewożenia dwóch motocykli crossowych, ale po sprzedaży CR-ki postanowiłem trochę przerobić uchwyty pod motocykle szosowe. W przyszłym tygodniu robię pierwszy test na dłuższej trasie (Warszawa - Kłodzko).

 

post-74012-0-45900800-1431035333_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przedstawiam swój sposób mocowania motocykli na busie. Pierwotnie był to system do przewożenia dwóch motocykli crossowych, ale po sprzedaży CR-ki postanowiłem trochę przerobić uchwyty pod motocykle szosowe. W przyszłym tygodniu robię pierwszy test na dłuższej trasie (Warszawa - Kłodzko).

 

Z tego co widzę, to tylne koło na podstawie postawiłeś, która jest zamontowana do podłoża, a przedni uchwyt jak zrobiłeś/zastosowałeś?

Wszystko o motocrossie. Zawieszenie, tuning, regulacja, Szukiel:

http://www.szukiel.eu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Test wypadł idealnie. Przednie mocowanie jest zrobione ze złączek hydraulicznych. Jednak zrezygnowałem z tego uchwytu na rzecz starych dobrych pasów.

Tylne koło podobnie jak przednie stoi na podłodze busa bez żadnej podstawy. Na zdjęciu niestety tak dobrze tego nie widać. W najbliższym czasie postaram się przesłać lepsze zdjęcia. Uchwyt jak wcześniej wspomniałem był robiony pod dwa crossy. Wzorowałem się na tym systemie : http://www.24mx.pl/system-transportowy-quickload-transport-proworks-czarny. Oczywiście różni się kilkoma rzeczami. Przede wszystkim sposobem mocowania do samochodu. Mój jest spawany na szerokimi i grubym płaskowniku przykręcanym do podłoża na całej szerokości samochodu.

Domyślając się że podnóżki crosówki są dużo mocniejsze jak również waga dużo mniejsza uznałem, że lepiej będzie zrobić dodatkowe zabezpieczenie. W wersji finalnej są to 4 pasy na każdy motocykl. Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

xr 600 w tico

20111118289.jpg

 

20111118291.jpg

 

zdjęte lagi , oba kola , siedzenie , bak , kierownica i reszta weszła ,nawet klapa się zamknela fotel przedniego pasażera poszedł za kierowcę, i ja tam z głową w podsufitce 200km kiblowałem , kierował kumpel ,wywalona tylnia kanapa w pizdu tak samo półka i nawet klapa się zamknęła , jak widać wszystko obłożone gąbkami nawet pasem nie wiązałem na przewiezienie moto spoko , ale na np transport na miejscówkę do polatania odpada -bardzo dużo skręcania i rozkręcania , i ciężko to wszystko zrobić samemu, chociaż w desperacji można próbować :D .........

 

a bus ?

4gis.jpg

 

stoi na stopce pod stopka kawałek deski żeby nie byla taka pochylona i jeden pas pod wydechem łapiący za silnik i do 2 mocowań ostatniego rzędu siedzen przypasane i ścisnąć mocno -styka nie jeździ , no i gąbka pod błotnik tył żeby szyby nie wybił......

 

przyczepka ? cz cross 250/513 jak wiozłem expertem ( bus ) i przyczepką to leżala jak kartofel na boku nawet jej nie wiązałem bo mi się nie chciało :D nie zgubilem dowiozlem ,nawet się tak nie podarla :D

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...