Skocz do zawartości

Kask za 500zl czy 1300?


foks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, wiem, ze juz temat o kaskach jest, ale mi chodzi o sposob wybierania kasku. Spotkalem sie z roznymi opiniami nt rodzajow kaskow... Od ponad roku jezdze w NITRO N750VX ale bede chcial zmienic... tylko nie wiem na co...

Duzo osob mowi mi, ze roznica miedzy kaskami za 500zl a 1500 to glownie ich wykonanie, wygoda, bo w testach bezpieczenstwa wyniki sa bardzo podobne. Prawda?

Myslalem nad kupnem agv gp pro w malowaniu rossi, ale zaczynam sie zastanawiac czy wydac az tyle pieniedzy za ladna grafike?

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc, wiem, ze juz temat o kaskach jest, ale mi chodzi o sposob wybierania kasku. Spotkalem sie z roznymi opiniami nt rodzajow kaskow... Od ponad roku jezdze w NITRO N750VX ale bede chcial zmienic... tylko nie wiem na co...

Duzo osob mowi mi, ze roznica miedzy kaskami za 500zl a 1500 to glownie ich wykonanie, wygoda, bo w testach bezpieczenstwa wyniki sa bardzo podobne. Prawda?

Myslalem nad kupnem agv gp pro w malowaniu rossi, ale zaczynam sie zastanawiac czy wydac az tyle pieniedzy za ladna grafike?

 

 

 

Dobry czlowieku, gdzie moge znalezc testy kaskow???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kazdy kask musi spełniać określone normy bezpieczeństwa

niby wiekszość wytrzyma jakiś tam teścik ale z czasem ze

słabszych modeli zacznie ci tapicerka odpadać , uszcelki itp

nie mówiąc o wyciszeniu i zaciekaniu wody

nie jestem fascynatem kasków za 1500 zł ale jak mówią za psie pieniądze psy mięso jedzą :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodze z założenia że za 500 to można kupić kask dla pasażera (chyba że jeżdzisz skuterem). Różnica w wykonaniu kasków jest bardzo duża zaczynając od wagi, wykonania, bezpieczeństwa a kończąc na wygodzie, antyfogu systemie wentylacji itd.... Ja jeżdze w AGVle XQ-7(koszt okolo 1500) a porównać go moge do GP1 (koszt około 300zł). Gp1 wentylacji praktycznie nie ma żadnej (jeden wlot powietrza na szczęce). Wykończenie zwykłe standardowe bez żadnych rewelacji. Brak antyfoga. Wyściółka zwykła standardowa, nie wyjmowalna do prania. Kask głośny. Przy zdejmowaniu szyby rysuje sie lakier.... Nie testowalem zadnego z nich przy upadku ale wolalbym jednak polozyc sie w XQ7 :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Gp1 wentylacji praktycznie nie ma żadnej (jeden wlot powietrza na szczęce). Wykończenie zwykłe standardowe bez żadnych rewelacji. Brak antyfoga. Wyściółka zwykła standardowa, nie wyjmowalna do prania. Kask głośny. Przy zdejmowaniu szyby rysuje sie lakier....

 

nie moge sie z Toba zgodzic, gdyz

są jeszcze dwa zamykane otwory wentylacyjne u gory kasu oraz dwa niezamykane z tylu, co daje w sumie 5 otworow wentylacyjnych wraz ze wspomnianym szczekowym.

co do wykonczenia i niewyjmowanej wysciolki sie zgodze, ale wytlumacz, jakie rewelacje wykonczeniowe posiada Twoj kask za 1500 pln?

czasem paruje, to fakt.

a czy jest glosny? kazdy inaczej bedzie to czul, generalnie zalezy ile sie jedzie :buttrock: a szyby jeszcze nie zdejmowalem, bo nie mialem takiej potrzeby, wiec nie wiem czy sie rysuje, ale wydaje mi sie,ze zalezy to od tego JAK to sie robi.

 

i wg mnie to prawda, ze od pewnego pulapu $$$, cena kasku zalezy albo od graficzki, albo od jakiegos bajerku, itp, itd

Edytowane przez Chri$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem daczego ale w "jednosladzie" prowadzący powiedział "prawdziwy kask zaczyna sie od 1000zł w górę i nie należy oszczędzać!!!"

... ten "gość" w jednosladzie powiedział ... że ci co jeżdżą maszynami kupionymi za więcej niż 10kpln powinni inwestować w kask conajmniej 1000 zł ... co zrobić jak ja dałem za swój 5000 ?? ... jeździc bez kasku ??

Edytowane przez kriss.g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Agv nie ma super opini,szybko sie rozbijaja sa glosne itp,!!!Jednak roznica w cenie jak i w jakosci jest ogromna....Shoei,Arai,Suomy to firmy ktorych ceny zaczynaja sie od 800zl i w gore(mowie o w miare swiezych modelach)a te kaski sa przede wszystkim wysokiej jakosci z posiadajace dobra wentylacje,antyfoga,idealnie dopasowuja sie do ksztau glowy i co bardzo wazne sa ciche!!!uwazam ,ze lepiej zainwestowac wiecej i miec ten komfort,ze w razie wypadku nie rostrzaskamy glowy.....sama mam kask firmy suomy i jestem brdzo zadowolona!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ten "gość" w jednosladzie powiedział ... że ci co jeżdżą maszynami kupionymi za więcej niż 10kpln powinni inwestować w kask conajmniej 1000 zł ... co zrobić jak ja dałem za swój 5000 ?? ... jeździc bez kasku ??

Hmm chyba nie słuchałeś uważnie :buttrock:

Mówił, że nie ważne czy masz motocykl za mniej niż 10000zł czy droższy, ale na kasku nie powinno się oszczędząc i, że dolna granica za dobry kask to 1000zł :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówił, że nie ważne czy masz motocykl za mniej niż 10000zł czy droższy, ale na kasku nie powinno się oszczędząc i, że dolna granica za dobry kask to 1000zł :flesje:

Bez przesady, za 700-800 zł też można kupić przyzwoitą skorupę.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, za 700-800 zł też można kupić przyzwoitą skorupę.

Oczywiście np. taki Shark S800 wykonany z polycarbonatu z antifogiem itp.

Najładniejsze malowanie to Blade, ale Majesty też są ładne.

Kosztuje 209€, ale teraz jest wyprzedaż w louisie i kosztuje 129€ :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powaznie zastanawiam sie nad shoei rx1000... Myslalem tez o suomy, ale paru osobom dosc szybko poniszczyly sie od normalnego uzytkowania (a tu odpadl kawalek plastika, a tu jakis zaczep itp itd). Za to suomy maja piekne malowania ;P

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powaznie zastanawiam sie nad shoei rx1000... Myslalem tez o suomy, ale paru osobom dosc szybko poniszczyly sie od normalnego uzytkowania (a tu odpadl kawalek plastika, a tu jakis zaczep itp itd). Za to suomy maja piekne malowania ;P

 

 

to prawda,maja super malowania ,najlepsze to replika kasku Lorisa Capirossiego...ale wracajac do tematu,to Xr1000 jest super ,ale najtanszy u nas w sklepach i na aukcjach chodzi za 1500zl wiec duzo.....Moj Suomu sie jeszcze nie poniszczyl ,a juz troszke przezyl....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...