Skocz do zawartości

drogi z zakretami


pompek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

taaaa ... to sobie posmigalem ...

 

wielkei dzieki za wszystkie podpowiedzi - na pierwszy ogien mialy isc mazury - niestety po malej figurze (piasek naniesiony po deszczu) w pultusku wycieczka sie skoczyla (na szczescie straty b. male - kierunkowskaz, podnozek, spodnie itp.)

 

nic to ... poprobujemy jeszcze a tym sezonie, a co sie nie da, to na wiosne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedobrze pompek niedobrze :clap: mam nadzieje zes cały, a troszke z innych stron, znalazlem kilka super drog zakreconych w jurze krakows.-czestoch. i w bieszczadach i to poza wielką obwodnicą :icon_mrgreen: tylko szkoda ze niektore z nich koncza sie np. przejazdem przez bród w rzece, albo zmiana nawierzchni na mocno nieasfaltową. ale zawsze mozna wrocic ta samą drogą w ramach treningu :buttrock:

było pięknie, ale taraz do pracy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam wielką pętle bieszczadzką naprawde duzo zakrętów, piekne widoki, dobry asfalt, poprostu raj dla motocyklistów

 

ja polecam wielką pętle bieszczadzką naprawde duzo zakrętów, piekne widoki, dobry asfalt, poprostu raj dla motocyklistów

 

jeździłem ale autem i ho, ho trzeba uważać i mieć dobre heble

polecam również odcinek od Elbląga do Malborka jak ktoś wybiera się do Gdańska to mozna zachaczyć

pozdrawiam

 

taaaa ... to sobie posmigalem ...

 

wielkei dzieki za wszystkie podpowiedzi - na pierwszy ogien mialy isc mazury - niestety po malej figurze (piasek naniesiony po deszczu) w pultusku wycieczka sie skoczyla (na szczescie straty b. male - kierunkowskaz, podnozek, spodnie itp.)

 

nic to ... poprobujemy jeszcze a tym sezonie, a co sie nie da, to na wiosne :banghead:

 

bo ta pogoda to trochę nie zakrętowa :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaplinek - Połczyn Zdrój.

Właściwie Stare Drawsko - Połczyn Zdrój. Na odcinku 20 km-ów są 122 zakręty - stąd nazwa. :) Kiedyś ten kawałek 163-ki był używany jako odcinek specjalny w rajdach samochodowych. Teraz jest położona nowa nawierzchnia doskonałej jakości. Droga biegnie m. in. przez Dolinę Pięciu Jezior. Widoki przepiękne i kładzenie się w winkle. To jest jak motomodlitwa :buttrock:

hikor

Edytowane przez hikor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bry,

 

w związku z panującą ostatnio na "grupie południe" cenzurą, która preferuje tematy "popijawa sobotniej nocy" zamiast sensownych przejażdżek, to napiszę tutaj jaką ostatnią wycieczkę odbyliśmy :buttrock:

 

w związku z tym, że "plecaczek" zażyczyła sobie winkielków, szukałem odpowiedniej trasy. na mapie jakoś tak ciągle wzrok zjeżdżał mi na południe od krakowa, ze szczególnym odchyleniem na południowy wschód (hmm... może następnym razem poszukam w beskidzie żywieckim?). i tu natknąłem się na miejsce, w którym jakoś tak nie byłem, chociaż mieszkałem przez kilka lat dość blisko: ciężkowice i rezerwat przyrody nieożywionej "skamieniałe miasto". oki, lecimy

z wyznaczeniem trasy dojazdowej nie było problemu: kraków-wieliczka-gdów-lipnica murowana-tymowa-zakliczyn-ciężkowice. czyli minimum dróg głównych, za to boczne nie takie zupełnie pomijane na mapach. i faktycznie - odcinek od startu aż do połączenia z drogą brzeko-nowy sącz nie zawodzi oczekiwań - jest wystarczająco kręty :bigrazz:

no cóż, drogi za ciężkowicami nie znałem - a jest po prostu rewelacyjna! podjęliśmy decyzję, że w związku z przyzwoitą jeszcze porą dnia - lecimy na południe aż do granicy, a potem pętelką wracamy do krakowa. ale po kolei: z rezerwatu - uwaga, trasa ma kilka km, jest na 60-90 min marszu i zdecydowanie nie na motocyklowe ciuchy :/ - cały czas na południe, przez grybów, aż do połączenia z drogą nowy sącz-krynica: wprawdzie sporo przez wioski, ale za to asfalty znośne dla turystyki, a przejazdy przez górki... mniodzio :biggrin: znaczy nowiutki asfalcik na serpentynach...

po przedarciu się przez krynicę i muszynę - droga do piwnicznej, tuż nad samą granicą. z lewej rzeka, z prawej góry... i tak przez ładnych parę kilometrów. kręci się i wije całkiem ładnie, ruch niewielki nawet w niedzielne popołudnie. dopiero od piwnicznej do starego sącza ruch niestety większy. w starym sączu zwrot na zachód, w kierunku na (*) zabrzeż i dalej mszanę dolną. od zabrzeża znów same zakręty, droga przez góry cały czas. gdyby nie wioski i kiepski miejscami asfalt można byłoby spokojnie jechać tam sporo szybciej. no, ale cóż: ja to jestem turysta i cienki bolek, nie zamierzam po wioskach oponek zamykać - wystarczy, jak się trochę motur pobuja na boki :biggrin:

do krakowa można wrócić przez kasinę wielką, cofając się nieco z mszany w kierunku na limanową, a potem na północ - do dobczyc. ciągle jeszcze winkle, chociaż tu już droga raczej z tych gorszych. ale zawieszenia rs-a jakoś zapewniają dość komfortu, nawet jak na moje emeryckie wymagania :>

no, a potem to już jak kto lubi - albo znów na wieliczkę, albo tak jak wróciliśmy my - przez myślenice i zakopiankę wieczorową porą

pętelka ca 350km, w sam raz na jakiś łykendowy dzionek póki jeszcze słoneczko świeci. albo poplanować na następny sezon ;]

jsz

(*) w związku z tym, że w tym miejscu normalni ludzie powinni już zrobić się głodni, autorzy trasy zalecają postój w miejscowości jazowsko, przed łąckiem słynącym z pewnego napitku, oraz jeszcze przed zwrotem w zabrzeżu. postój w niewielkiej knajpce "u wojtków", po prawej stronie drogi, parking jest chociaż ma wysoki krawężnik na wjeździe. a z menu zwłaszcza polecamy - placki ziemniaczane i smażone pstrągi :>

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...