Skocz do zawartości

Przyznano odszkodowanie ale...?


Herpu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznano mi odszkodowanie:

GS500 1991 r rozbity caly przod,do wymiany wszystko z przodu oprucz kola,linek i kierownicy o porysowanym tlumiku nie wspominam bo da sie z tym zyc...

 

Szkoda calkowita nr:... /oc Komunikacyjne 2700zl

 

Na podstawie. art.14 ust. 3 ustawy z dnia 22 maja 2003 o ubezpieczeniach obowiazkowych,ubezpieczeniowym funduszu gwarancyjnych i polskim biurze ubezpieczycieli komunikacyjnych PZU SA zobowiazany jest poinformowac o mozliwosci dochodzenia roszczen takze na drodze sadowej.

 

Ponadto uprzejmie informujemy ze zgodnie z art.17 ustawy z dnia 22.maja 2003 o dzialalnosci ubezpieczeniowej w wziazku z art.81 ust.8 pkt.4 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 prawo o ruchu drogowym jest pan zobowiazany do :

- wykonania dodatkowego badania technicznego pojazdu w ktorym zostala dokonana naprawa wymikajaca ze zdarzenia powodujacego odpowiedzialnosc zakladu ubezpieczen z tytulu zawartej umowy ubezpieczenia na kwote przekraczajaca 2.000zl.

-poinformowania PZU SA o dokonaniu dodatkowego badania technicznego o ktorym mowa pkt 1 poprzez przekazanie kopi dowodu rejstracyjnego/zaswiadczenia o przeprowadzonym badaniu.

 

 

Nie rozumie tutaj czegos...wg. nich mam naprawic motor za 2700zl i zrobic badanie techniczne pojazdu i dostarczyc im papier z tego badania?

Niby jest szkoda calkowita a mam go naprawic wiec czegos nie rozumie?

Wg. suzuki naprawa bedzie kosztowac kolo 15-18 tys. zl a motor jest wart max 6tys. zl wiec co mam zrobic?

Moze na uzywanych czesciach naprawie go za 2tys ale na nowych nie.

pomozcie co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

art 363 par 1 kc: naprawa w aso. przy takim uszkodzeniu trzeba było od razu do salonu wstawić

jeśli nie dostałeś kasy - pisz, że wybierasz likwidację szkody przez aso

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilem wczesniej wycene w serwisie suzuki ale nie wzieli tego pod uwage i wyslali swojego rzeczoznawce.

Wiec co teraz robie? szukam ASO najblizej mojej miesciny i musze tam zawiesc moto?czy rzeczoznawca moze od nich przyjechac?

I potem z tym papierem od ASO do PZU sie udaje rozumiem?

 

I jeszcze jedno motor jest warty max 6tys. zl czy oni sie zgodza na naprawe za 15tys .zl ?

Najchetniej to interesowalo by mnie zeby wyplacili mi wartosc rynkowo i wiezli to sobie w h... zebym tego nie naprawial pozatym i tak nie chce jezdzic juz na tym gsie wole dolozyc i kupic cos nie po wypadku.

 

Nie znam sie na tym takze badzcie wyrozumiali :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stop. moja wina nie doczytałem: szkoda całkowita

czyli jeśli jestem dobrze zorientowany, to możesz się jedynie dopominać o kalkulację tzw pozostałości, bo pewnie jest zawyżona - taka polityka wszystkich "tu". i z tym powalczyć - że to, co zostało, jest warte mniej, niż oni policzyli, oraz że zaniżyli wartość całego moto sprzed wypadku

poszukaj na forum, było. o ile mnie pamięć nie myli nie masz prawa żądać wypłaty całej wartości i odebrania złomu.. niestety

pozostaje wziąć kasę i albo naprawić na używkach, albo sprzedać te resztki na części, dołożyć i kupić coś innego

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i wlasnie dlatego pytam co niby ma znaczyc ze mam zrobic badanie techniczne?

 

"Ponadto uprzejmie informujemy ze zgodnie z art.17 ustawy z dnia 22.maja 2003 o dzialalnosci ubezpieczeniowej w wziazku z art.81 ust.8 pkt.4 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 prawo o ruchu drogowym jest pan zobowiazany do :

- wykonania dodatkowego badania technicznego pojazdu w ktorym zostala dokonana naprawa wymikajaca ze zdarzenia powodujacego odpowiedzialnosc zakladu ubezpieczen z tytulu zawartej umowy ubezpieczenia na kwote przekraczajaca 2.000zl.

-poinformowania PZU SA o dokonaniu dodatkowego badania technicznego o ktorym mowa pkt 1 poprzez przekazanie kopi dowodu rejstracyjnego/zaswiadczenia o przeprowadzonym badaniu."

 

Jesli jest szkoda calkowita to chyba nie musze naprawiac wcale moto i robic potem przegladu,juz sie pogubilem niezle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to klasyczny zbieg kilku przepisów poniekąd sprzecznych, co wynika z grzebania i psucia całkiem niezłych ustaw i wprowadzania do nich cudów wywalczonych przez różnorakie lobby w sejmie.

 

Szkoda całkowita to jest jedynie sposób rozliczenia odszkodowania i nie ma on nic wspólnego z tym co rzeczywiście zrobi z rozbitym pojazdem jego właściciel.

 

Zupełnie odrębny przepis mówi że musisz zrobić badania jeżeli wziąłeś odszkodowanie wyższe niż 2000 niezależnie czy z tytułu wyliczenia szkody całkowitej czy rozliczenia kosztów naprawy.

Edytowane przez Browarny

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec co mam zrobic?

 

Powiem tak,nie wiem czy go naprawiac i sprzedac potem ale wiadomo jako powypadkowy (mniejsza kasa) ale zrobie przeglad i dostarcze im co chca.

 

Czy sprzedac taki rozbity za polowe ceny rynkowej ale wtedy nie zrobie badania technicznego i nie dostarcze im papierka !

 

Wyjde finasowo na to samo praktycznie tylko ze bede musial wlorzyc kupe pracy zeby go naprawic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badaniem będziesz się martwił jak będziesz naprawiał, na razie musisz zdecydować czy chcesz dalej jeździć tym sprzętem (nie licz na szybką sprzedaż po naprawie, raczej szybciej sprzedasz rozbity) czy wolisz dołożyć i poszukać czegoś nowego.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...