Skocz do zawartości

sprawdzenie motocykla przed jazda-egzamin na kat.A


Agabusa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdzanie tego wszytskiego trwałoby 2 dni gdyby każdy z egazminowanych chciał to zrobić. jak ja zdawałem to nikt nic nie sporawdza. potem było tylko prowadzonko motoru i jazda. ale może przepisy się zmieniły bo to było parę lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzanie tego wszytskiego trwałoby 2 dni gdyby każdy z egazminowanych chciał to zrobić.

 

No to chyba się zmieniły :biggrin: bo teraz albo opowiadasz o tym, albo to robisz - podobno zależy od egzaminatora. Trzymajcie kciuki - ja jutro po południu w Wawie zdaję :icon_twisted:

 

jeszcze jedno z serii "durnowatych" - kto mi powie, jak w CBF włącza się pozycyjne światła - są"normalnie" przy prawej manetce?

 

OFF - pozycyjne - mijania ?

Cycki - im większe za młodu, tym dłuższe na starość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba się zmieniły :P bo teraz albo opowiadasz o tym, albo to robisz - podobno zależy od egzaminatora. Trzymajcie kciuki - ja jutro po południu w Wawie zdaję :bigrazz:

 

 

to powodzenia! przepisy idą z duchem czasu, gorzej tylko jak na nuce jazdy jeździ się innym niż na egzaminie motocyklem ;)

zdasz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały egzamin opisałam szczegółowo w temacie:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...ic=79593&st=260

 

tu tylko powtórzę przygotowanie:

 

PRZYGOTOWANIE (na „centralce”)

O – opony (spojrzenie)

K – kierownica

(sprawdzanie płynności - nacisnąć moto na tylne koło, przednie w górze i kierownicą w lewo, w prawo)

Ł – łańcuch

(dobrze mieć jakiś patyk; odchylić łańcuch do góry w połowie odległości między zębatkami, powiedzieć jakie może być to odchylenie; przy Suzuki GN250 jest 1-1,5 cm)

P – płyny

(poziom oleju wiadomo gdzie; płyn hamulcowy- trzeba przechylić kierownicę w prawo, na moto z kursu okienko było od wewnętrz, na egzaminie na zewnątrz)

Ś – światła

(pozycyjne, mijania, drogowe, kierunki, stop)

H – hamulce (ręczny i nożny - właściwie związane ze sprawdzaniem świateł "stop")

K – klakson

5 metrów przeprowadzić (najpierw złożyć stopkę)

 

Osobiście miałam tylko światła, olej i płyn hamulcowy; motocykl pracował i rozgrzewał się dla mnie (tak się bałam, że będzie zimny i mi zgaśnie) i stał tylko na bocznej stopce. To tyle ode mnie. Pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zdałem, bo nie sprawdziłem kierunkowskazów. :biggrin: Pozostałe rzeczy sprawdziłem, moto 5 m dalej, kask, lusterka, obejrzeć się i jazda.A tu stop! drugie podejście, człek się zastanawia, czego nie zrobił i znowu posprawdzałem wszystko oprócz kierunków.Wyrok : na miasto nie jedziemy, ale mogłem sobie dokończyć plac, poszło ok. Tylko szkoda tych 140zł.znowu trza bulić.

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak nie, przepraszam. Płaci się pełną stawkę czyli 140 zł. Tylko w przypadku niezgłoszenia się obowiązuje 50% stawki. Posypuję mój łysy łeb popiołem... :biggrin:

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdałem dziś egzamin a egzaminatorem był bardzo spoko gość (w srednim wieku), który miał w życiu 17 motocykli i stąd jego normalne podejście do nas.Poprzednim razem oblałem, bo nie sprawdziłem działania kierunkowskazów.Paranoja! Czynności obsługowe, o których w tym dziale się pisze oczywiście trzeba wykonać, pokazać, gdzie co się sprawdza, ale bez stresu - gościo mówił, co masz wskazać, a ty pokazujesz.Malina :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam. Mógłby mi ktoś powiedzieć jak dokładnie sprawdza się naciąg łańcucha??

Jeśli chodzi o sprawdzanie na egzaminie, to moto na na luzie, na centralnej stopce, masz powiedzieć, że "sprawdzasz naciąg łańcucha", jeśli będzie rękawiczka, lub papier/chusteczka, to ją weź, złap za łańcuch mniej więcej w połowie 'dolnego' odcinka, poruszaj góra/dół i niezależnie od luzu powiedz, że jest OK ;-) Jak ja zdawałem, to luz był taki, że na prawdę zastawiałbym się czy to bezpieczne, ale że kilka osób przede mną jechało i wrócili w całości, więc i ja 'zaryzykowałem' :biggrin: Nikt nie podejmował próby podważenia prawidłowości naciągu, ale 'w kuluarach' wszyscy go komentowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na egzaminie był stary poczciwy GN 125, z niesprawnym sygnałem dźwiękowym :biggrin:.

 

Zacząłem od wskazania zbiorniczka z płynem hamulcowym, pokazałem, gdzie sprawdziłbym poziom oleju, chwyciłem za łańcuch i powiedziałem, że właśnie sprawdzam jego naciąg - potem niedziałający sygnał dźwiękowy ("ooo, zapomniałem, że w tym małym suzuki nie działa" - jak już prawie zawał, bo nie działał :) ). Potem światła: mijania, drogowe, kierunkowskazy lewe, prawe (prawe, lewe :) ), światła stopu, zarówno przy hamulcu nożnym, jak i ręcznym, po czym sprawdziłem jeszcze podświetlenie tablicy rejestracyjnej (widać było, że załapałem "plusa", bo nie było tego podczas omawiania zadania, a egzaminator kiwnął "pozytywnie" głową). Potem przy przygotowywaniu się do jazdy sprawdzam ustawienie lusterek, symuluję jakieś ruchy kierownicą (płynność ruchu) itp., ZAPINAM KASK, upewniam się o możliwości ruszenia i zaczynam zadanie nr 2...

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Maxel111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !!!

 

To ja napisze coś na gorąco, bo dzisiaj miałem egzamin (na szczęście zdałem :icon_twisted: )

Uważajcie na sprawdzanie naciągu łańcucha. Ja dostałem straszny opierdziel za to że zrobiłem to nie siedząc na maszynie... Facet stwierdził że jak nie wiem jak sprawdzać ten łańcuch to chyba nie powinienem w ogóle jechać. Acha, jeszcze jedno troch OT. Na nauce jazdy zaczynałem z lewej strony słupka i w 8 pierwszy zakręt był w lewo. Na egzaminie było dokładnie odwrotnie. Niby nic a jednak jakos tak inaczej :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...