Skocz do zawartości

Zawór wydechowy plus dobór tłoka


stormraider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak więc mam zamiar zmienic sobie tłoczek w kmx'ie dla czystej satysfkacji i pewnosci,że nikasilu nie będę musiał regenerowac jak się zagapie ze zmianą tłoka lub coś tam :D I w związku z tym dwa pytanka.

 

Po pierwsze.

Czy jeżeli zdejmę cylinder zawór wydechowy się przestawi ? W kmx'ie zawór jest chyba sterowany linką ? (jak się myle to proszę mnie poprawic). Czyli wystarczy,że ją odepne,zdejme cylinder i nie będę odkręcał nawet obudowy od zaworu i jak założe później spowrotem to będzie w porządku ? Zmiany tłoków i rozbiórke silnika na części pierwsze mam już za sobą ale z zaworem jeszcze nie miałem do czynienia więc proszę o wyrozumiałośc jak coś źle myślę :)

 

Po drugie.

Jeżeli tłok chce zmienic to muszę kupic nowy - i tu się rodzi pytanie jak dobrze dobrac tłok ?

Zakładając,że średnica cylindra to np 55.94 (dla przykładu tyle podałem) to tłok jaki powinien miec nadwymiar ?

 

Pozdrawiam :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wykreca sie caly z cylindra.

 

To sie podaje selekcjami.Patrzysz jaki rozmiar ma nominal. przypuscmy nominal ma .55.92. mierzysz cylinder sowniarką.jezeli masz juz 55.94 to przypada ci selekcja A.Najlepiej zmaow z olekmotocykle powiedz co i jak podaj wymiar a oni ci sami dobiorą:)pzdr tylk odzwon nie pisz maili:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm skoro jest mechaniczny i sie caly wykreca czy to znaczy,ze bede go musial ustawiac po ponownym zalozeniu ?

 

Co do tloka tak zrobie - zmierze i podam wymiar to oni juz beda wiedziec jak dobrac.

 

Tylko pytanie - lepiej Wossnera czy Vertexa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sufmiarką jak Ci polecił dibo nie zmieżysz do setnych milimetra. Nwawet do dzesiętnych. Odkręć cylinder i zbierz ze sobą do sklepu. Luz między tłokiem a cylindrem zawiera się od 0,4 do 0,10. Na nikasilu lepszy mniejszy luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUWMIARKA SUWMIARKĄ się pisze, a takie rzeczy to mikrometrem trzeba zmierzyć

 

Racja:) sorki. Ale nie mierz tego sam bo cylinder może być jajkiem i nadawać sie tylko do szlifu. Poza tym wymiar mierzy sie w tzrech miejscach i jeśli źle to zmierzysz to DUPA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rob tego sam. Pozatym zapewne nie masz mikrometra tudzież średnicówki :notworthy: są takie dokładne suwmiarki i ja nawet mam taka do 0,02mm ale to wewntualnie tłoka zmierzysz. jak nie masz w tym wprawy to robiac samemu pomiary bedzie Ci sie wydawało ze nic nie jest zurzyte i wymiary są takie same. Przy setnych milimerta potrzebna jest spora precyzja. jedz z tymdo warsztatu :icon_eek:

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...