Skocz do zawartości

mocno dymi


Mr.Maciek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hello. Moj RX 125 po zmianie oleju z Castrol R2 na olej Stihla(do pil) zaczal bardzo mocno dymic na wysokich obrotach! Fakt. nalalem go duzo(1:30) czy to wina bogatej mieszanki i kiepskiego oleju? Spadku mocy nie ma zadnego oraz pali zawsze bez problemu i spala normalne ilosci (jak na 125 2T) paliwa. Prosze o pomoc. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być też spowodowane właśnie tym, że nalałeś oleju, który jest przeznaczony do kosiarek i pod nią ma przystosowane parametry dlatego nie nadaje się do moto albo własnie zbyt bogata mieszanka co było juz powiedziane wcześniej

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello. Moj RX 125 po zmianie oleju z Castrol R2 na olej Stihla(do pil) zaczal bardzo mocno dymic na wysokich obrotach! Fakt. nalalem go duzo(1:30) czy to wina bogatej mieszanki i kiepskiego oleju? Spadku mocy nie ma zadnego oraz pali zawsze bez problemu i spala normalne ilosci (jak na 125 2T) paliwa. Prosze o pomoc. Pzdr

No wiec czym sie przejmujesz skoro jest wszystko dobrze i poprawnie chodzi to nie sobie tak chodzi a to ze troche wiecej kopci to komu to przeszkadza a silnik ma lepsze smarowanie i bedzie dłuzej chodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ktmie se mozesz robic 1:50 bo masz nikasilowy cylinder. polecam 1:40 ja robie tak do mtxa 80 i jest dobrze.Tylko 125 nie jestem pewny czy tez nie ma nikasilu ale raczej zeliwo :crossy:

Ojojoj jaki znawca, ja lałem 1:50 przy docieraniu i nie bylo to lekkie docieranie w mz, teraz leje 1:50 i nic... a po obrotach dostaje ostro :crossy: teraz ma nabite 1100 km prawie po remoncie i nie widac na tloku, cylindrez sladow zuzycia... :D Tylko zawsze trzeba pamietac o rozgrzaniu moto przed jazda a nie na pałe... A i oczywiście lać dobry olej :P Ja do MZ leje Husqwarne, Sthila czasem Midland :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...