Skocz do zawartości

Nie moge sprzedac motocykla :(((


Rekomendowane odpowiedzi

Tez trzeba miec szczęscie. tez próbuje swoją CB 500 sprzedac od 2-3 tyg, ale jak narazie bez wiekszego echa (Oto-moto, Anonse). Tym bardziej ze moto jest w nienagannym stanie i były bardzo dobrej jakosci fotki. Nawet jak cena jest za wysoka to zadzwoni ktos zeby pohandlować! A opis..hmm jakies znaczenie ma napewno ale kto bierze pod uwagę deklarowane przebiegi, stany bardzo dobre i ze sprzet jak to się w PL ładnie pisze "był uzywany turystycznie" (nawet gdzies na allegro R6 taką widzialem!) Pamietam ze jak szukalem swojego moto to głownym warunkiem były zdjecia (oczywiscie model, cena itp) i.. rozmowa ze sprzedawcą - a to co on mówił a co zobaczyłem to tez dwie rózne rzeczy...

Ale cierpliwości..mysle ze kazdy sprzet znajdzie swojego klienta (sczegolnie w DOBRYM stanie)

Pozdr. i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok moze sie kiedys sprzeda koszt rejstracji mojej hondy to okolo 350 zl mala pojemnosc jezeli o ubezpieczenie chodzi ja moge juz go odac za 2000 wiec kogos motocykl wyniesia gora 2500 ale tak jak mowicie liczy sie stan pozdro moze sie kiedys uda :)http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=127559099

Edytowane przez zysio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra reklama to podstawa zeby sprzedac, daj ogloszenie wszedzie, dimzar, autogielga, gielda motocyklowa, allegro, swistak i reszta co za free jest.Twoj opis na allegro za bardzo nie przyciaga, zrob lepsze zdjecia, powieksz czcionke, zwieksz odstepy tak zeby wszystko sie rzucalo w oczy to sa szczegoly ale lepiej przegladac ladna przejrzysta aukcje i predzej ktos sie zdecyduje( nie pisz ze porysowane czy cos rozbite, stan bdb i juz gosc zadzwoni powiesz ze owszem slady uzytkowania sa i juz, niestety czasem trzeba ostro przykombinowac zeby sprzedac).Z cena tez tak nie pisz, napisalbys np. 2200 do negocjacji i juz, lepiej zawsze cos spuscic niz nie urwac niz temu co kupuje.Ja moto zawsze szybko sprzedawalem, ale wszystkich ktorych znalem i ich znajomi wiedzieli ze sprzedaje duzo ogloszen ladnie napisane i jakos szlo.Nawet mz 150 coprawda idealna rok nad nia siedzialem ale sprzedalem za 2000tys.Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema co mozna jeszcze zrobic zeby sprzedac motocykl byl w autogieldzie z 5 razy na allegro 2 razy i nikt nie chce kupic nie wiem nawet ogladac nikt nie byl czy mala pojemnosc czy o co chodzi moze pomozecie mi ten motocykl to honda cb 250 i jest pytanie czy warto jechac na oldtimer bazar sprzedaja sie tam motocykle? dzieki pozdrawiam :)

 

 

Wielki mi co :buttrock: ja sprzedawałem XJRę równo rok. Zaczęłem w zeszym roku we wrześniu i niedogadałem się z klientem, poszło o głupie 200złp. Sprzedałem w tym roku na wrześniowym bajzlu w Łodzi 2,500zł taniej :D :D niż dawał mi pierwszy klient. Zostały mi kufry co nieco zmniejszy stratę, dokładnie o 400złp.

Życzę Ci powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem już 4 motocykle i nie było problemu, do 2 klienci sami trafili, nawet nie planowałem sprzedazy, pozostałe 2 wystawiłem na allegro, przygotuj ciekawy opis, podaj nr. tel, poztym teraz sezon sie kończy, wiec raczej nie osiągniesz odpowiedniej ceny. Pozdrawiam i zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat uważam bardzo dobry. Oprucz atrakcyjności motocykla uważam, że ważne jest ile osób obejży naszą aukcje. Np. Większe prawdopodobieństwo udanej sprzedaży jest gdy nasz anons zobaczy 100 000 osób niż gdy obejży je 400 osób.

 

Moim sposobem na szybką sprzedaż jest starać się trafić do jak największej liczby odbiorców. Tzn, dają ogłoszenia do wszystkich możliwych autogield internetowych i czasopismowych. Żeby jak najwięcej ludzi obejzało ogłoszenie trzeba dać przyciągające zdjęcie. Warto tez dawać foty pokazujące różne szczegóły motocykla.

 

Jeśli chodzi o allegro, to tam również trzeba trafić do jak największej liczby przeglądaczy. Większość ludzi na allegro używa opcji szukaj, mniej szuka motocykli latając po kategoriach. Np. jak ktoś szuka yamaszy wr 400 to wpisuje poprostu w "szukaj" słowa "wr 400". Dlatego warto postarać się by aukcja była dobrze odnajdywana. W tym celu dajemy w tytuł - symbole nazwy, pojemności pokrewnych motocykli innych marek. Zamiast dać tytuł "Super Yamaha wr 400 igła" lepiej dać np. "Yamaha WR 400 nie kx sx exc gs wr tc kx-f 250 450".

 

Jak już ktoś wejdzie na aukcje, to warto go zatrzymać i postarać się by przeczytał nasz cały opis. Tzn, wypadało by był on czytelny nie zadługi i miał jakos wyszczegulnione najważniejsze informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim motocykl sie sprzedaje na początku sezonu, a nie jeździ się do września a potem się dziwić dlaczego nikt nie chce kupić :D wszystkie swoje moto sprzedałem w maju trwało to ok 20dni od wystawienia :P

 

 

... ma rację ... ja chcę teraz kupić ... z powodu z którego Ty nie możesz sprzedać ... po sezonie ceny spadają ... tylko że mnie bardziej coś większego ... 600 ... XJ ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka packa. Jak sam ogladam jakies ogloszenia to zazwyczaj zatrzymuje sie jedynie przy opisach, gdzie wszystko jest elegancko, w slupeczku wypisane. A jak gosc napisze jedno zdanie, lub calosc czcionka 60 px to automatycznie kursor wedruje w kierunku przycisku 'Wstecz'. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...