Skocz do zawartości

MZ/ETZ 150/250/251 - która najlepsza do jazdy po lesie i ...


Rekomendowane odpowiedzi

Ja po lesie zapierniczałem MZ TS 150. 10KM było w zupełności wystarczającą mocą dla 14to latka o masie własnej koło 45kg.

Moim zdaniem wszystkie motocykle dwusuwowe z demoludów są na tyle uniwersalne, że bez problemu można sobie za ich pomocą dostarczać wrażeń w średnio-ciężkim terenie.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,tylko te silniki dzieli przepaść technologiczna.oba,biorąc pod uwagę rozwiązania techniczne,jakość użytych materiałów,jakość montażu itd. są silnikami "wyżyłowanymi".moc tych silników jest tak różna bo Jawa ma motor starej daty a Yamaha(teraz te silniki mają ok.40 KM) to high tech.a i tak porównując ich żywotność japonia górą.normalka :P .

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica cross a enduro polega na tym, że cross nie ma oświetlenia, nóżki (podstawki bocznej/centralnej), ogólnie niczego co mogło by go dopuścić do ruchu publicznego (no prawie :P ), ma za to bardziej wyżylony silnik kręcący się na większej ilości obrotów i wymagający dużo częstszych wymian tłoka i pierścieni, poza tym często w crossie zalewa świecę, która to już raz zalana jest nie do odzyskania.... To tyle co pamiętam...

 

POZDRAWIAM :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się,że mówiąc o różnicach między silnikami stosowanymi w crossach i w enduro macie na myśli różnicę między dwu a czterosuwami (idąc za tym tokiem myślenia:cross-2takt,enduro-4takt). owszem,czterotakt jest słusznie uważany za trwalszy ale czemu enduro kojarzycie tylko z czterotaktem :?: .silniki dwusuwuwe stosowane w crossach a dwusuwy z enduro NIE RÓŻNIĄ SIĘ NICZYM :idea: .dlatego ich trwałość będzie taka sama.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa zapomniał bym jest jedna wada tego motoru kosz sprzegłowy jest razem z wałem wiec jesli jakis człowiek bedzie bardz bardzo ostra nia jezdził to moze mu sie kosz obrocic na wale i trza bedzie kupowac cały wał no chyba ze bedzie umiał jakims cudem złozyc to spowrotem ale jak juz mowiłem moto jest SUPER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że w crossach ta moc jest większa przy tej samej pojemności co w enduro i ot co - tłok trzeba wymienić co np. 15 godzin a w enduro pojezdzisz wiele dużej.

pierwszy lepszy przykład:

Honda CR 125 - ok.40 KM (wyczynowy 2-suwowy cross)

Honda CRM 125 - ok. 40 KM (wyczynowe 2-suwowe enduro)

w większości stajni tak prezentują się wyczynowe cross i enduro.w ramie siedzą praktycznie te same motory.owszem,jeśli porównać do tego cywilne enduro o poj.125,np. Yamahę DT to masz rację mówiąc ,że enduro jest trwalsze bo mniej wysilone.ale zawsze tak będzie gdy porówna się sporta do cywila.takie motocykle porównuje się według innych kryteriów więc dlatego się nie rozumiemy :P :P

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Honda CR 125 - ok.40 KM (wyczynowy 2-suwowy cross)

Honda CRM 125 - ok. 40 KM (wyczynowe 2-suwowe enduro)

(...)

 

No chyba coś przesadziłeś z tą CRM'ką... Ona ma o ile wiem o 10 KM mniej, czyli 30 :P

Zresztą zapytaj rad3k'a - on ma przecież CRM i na pewno chętnie odpowie :P

 

Ale raczej na pewno ma 30, bo CRM 250 RR ma 48 KM .....

 

POZDRAWIAM :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ostatnio miałem przyjemnośc pojeździc MZ 150 po głogowskich lasach troszke dłuzej i było nie powiem naprawde fajnie.Uważam ze 90 km/h mała sciezeczka w lesie to naprawde fajnie i emocjująco jak dlamnie :twisted: jeździlismy cały czas we dwóch.Jedyna wada całej wyprawy to mała górka w środku lasu ,nastąpił troszke szybszy podjazd w nią i mały wyskok niestety rama roszke popękała (ale jeździc sie da :twisted: ) Mysle ze mz 150 lepiej sie nadaje od większych mz bo jest lżejsza a mozna pojeździc 150 a następnie do 150 włożyc silnik od 250 i bedzie lżejszy od 250 . :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...