Skocz do zawartości

MZ/ETZ 150/250/251 - która najlepsza do jazdy po lesie i ...


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo wakacje tuż tuż i normalną rzeczą jest to, że przychodzi chęć jazdy motorem :P)

Osobiście mam odłożone 2000 zł i zamierzam kupić jakąś etkę, no enduro to raczej nie kupię za te pieniądze. Nie wiem tylko, która z tych trzech modeli: 150/250/251 nadawałby się najlepiej do jazdy po lesie i lekkim terenie.Większość czasu spędzonego na tego typu jeździe zamierzam spędzić solo, ale zostawiam jakieś 20-30% czasu na jazdę z pasarzerem.

Jak uważacie, jaki model nadawałby się najlepiej do tego typu jazdy?

Z tego co mi wiadomo, to 150 przy "ostrej" jeździe pali coś koło 5l/100 km, zaś 250/251 potrafi zeżreć i 9l/100 km. Czy to prawda, że 250 ma trwalszy silnik od 150 ?

 

Czekam na wasze odpowiedzi, mam nadzieję że pomogą mi one w wyborze tego właściwego modelu. Z góry dzięki !

Mabory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po lesie? :o :arrow: :? jak by nie było to są raczej motocykle na szosę.gdybym miał jeździć po lesie i jakimiś bocznymi drogami nie pchałbym się w MZ.a jakaś pożądna Wueska nie starczy??przecież po lesie i tak nie pogonisz,nikt nie będzie podziwiał,że masz MZ a nie WSK.jedynie gajowy może zwrócić na Ciebie uwagę :lol: .a jeśli miałbym wydać 2000 to do lasu kupiłbym jednak jakieś enduro,nawet starszawe,niewielkie pojemnościowo.kumpel łyknął Suzuki TS (chyba 150ccm czy cóś) i śmiało śmiga już dłuższy czas.i żadną MZ-tą za nim po lesie nie nadąrzysz :P .rozważ takie rozwiązanie.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze wiele osob mowi ze mz nadaje sie wlasnie do jazdy w terenie! tym bardziej wiele MZ zostalo kiedys przerobione na Crosy! Mozesz znallezc sobie cos ladnego!male mz rzeczywiscie mniej pala a w szczegolnosci przy wyciskaniu 7 potow! Mozesz sie rozejrzec jeszczeza CZ byl kiedys model cross tego motocykla!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no CZ to inna gadka.ale to jest motocykl stworzony z myślą o sporcie.tym to można zasuwać!a u MZ jakoś nie zauważyłem specjalnych predyspozycji do jazdy na przełąj.wszystkim co nie jest przysadziste i ma w miarę mocy pojedziesz w lekkim terenie.ja mam na myśli coś co z myślą o terenie powstało i nie robi łaski gdy w ten sposób tym jeździsz.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja chcem aby tym moto dało się także wyjechać śmiało na miasto. A tak jak mówi rispekt to chyba raczej nie wyjadę wsk-ą na miasto :P ludzie by się śmiali :P A co do tego Suzuki TS to jeszcze takiego czegoś nie widziałem. Może dacie jakieś fotki tego moto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja chcem aby tym moto dało się także wyjechać śmiało na miasto. A tak jak mówi rispekt to chyba raczej nie wyjadę wsk-ą na miasto :P ludzie by się śmiali :D A co do tego Suzuki TS to jeszcze takiego czegoś nie widziałem. Może dacie jakieś fotki tego moto?

Sorrewicz...

Ale takie saformułowanie "że się ludzie będą śmiali" to dla mnie oznaka buractwa i wieśniactwa. :P

Ciekawe jak teraz powinni sie poczuć wszyscy właściciele WS-e-K. Z tymi z Forum na czele...

Gruss!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to że jakbym kupywał jakąś wskę to najwyżej za 200 zł taką aby jeździła. A ja chcę motocykl, którym wyjechałbym bez stresu na miasto , żeby ludzie nie patrzyli jak na jakiegoś wieśniaka. A pytałem o MZ-ki a nie o WSki:)

Czekam na wasze dalsze odpowiedzi ! Hej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja moge polecić Jawę Enduro - 250 moc około 40KM - i koleś właśnie chce ją opchnąć - troche mu chodzi ta maszynka, na krosie nią troche jeździł

Na las idealna

Cena 2000 zł

a ile taka maszynka wytrzyma? przeciez to jest motor sportowy to na pewno wymaga czułych rąk mechania

ja osobiście radze :

- 150 - jesli nie masz wprawy w jeżdzie

- 251- jak masz juz pojęcie jak należy wkręcać mz na obroty

250- całkowicie odpada- za duża za wielka za ciężka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie wiem MaBory co powiedzieć.trochę zamotałeś.więc sprzęt ma być na każdą okazję?? jeśli tak to obstaję przy swoim-nieduże,niemłode(ale zadbane) enduro.MZ-tką w las bym się nie zapędzał a jadowitym crossem na miasto to też nieporozumienie.

P.S.WSK,wiadomo-skromniutko ale Ivan ma rację.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja moge polecić Jawę Enduro - 250 moc około 40KM - i koleś właśnie chce ją opchnąć - troche mu chodzi ta maszynka, na krosie nią troche jeździł

Na las idealna

Cena 2000 zł

a ile taka maszynka wytrzyma? przeciez to jest motor sportowy to na pewno wymaga czułych rąk mechania

ja osobiście radze :

- 150 - jesli nie masz wprawy w jeżdzie

- 251- jak masz juz pojęcie jak należy wkręcać mz na obroty

250- całkowicie odpada- za duża za wielka za ciężka

 

wcale nie wymaga aż tak bardzo - to jest enduro a nie cross więc jest dużo bardziej wytrzymały jeśli chodzi o silnik.

Choć taka MZ na las też niczego sobie skoro ja ganiam na skuterze po lasach.

MYŚLE ŻE 150 będzie lepsza bo lżejsza troszke a mocy ma wystarczająco dla amatora.

 

pozdrawiaM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest enduro a nie cross więc jest dużo bardziej wytrzymały jeśli chodzi o silnik.

:o :?: .nie wiem o co chodzi.te sportowe zweitakty,o ile wiem,nie różnią się od siebie niczym.generalnie chodzi o to,że w enduro jest oświetlenie,cross jak wiadomo tego nie posiada.to jedyna różnica między tymi sprzętami.jeśli są jakieś różnice konstrukcyjne obu silników to chcę być wyprowadzony z błędu :P .

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...