Skocz do zawartości

Zagrzane moto gorzej pali


cenderr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam to moto dość niedługo i ostatnio zauważyłem coś niepokojącego.

Jak fura jest zimna to na ssaniu odpala ładnie, żadnych problemów, trochę długo się rozgrzewa ale można to przeboleć, ten typ tak ma.

 

Problem pojawia się jak silnik jest ciepły. Jak go zgaszę i odpalę do 15 min to z gazem odpala w miarę OK. Może to nie jest tak na dotyk no ale powiedzmy że odpala OK.

 

Natomiast jak postoi dłużej i nieco ostygnie to potem mam problem z odpaleniem. Muszę dość długo kręcić rozrusznikiem aż załapie. Jak załapie to muszę go 2-3 sec. pogazoważ bo traci obroty i zgaśnie...potem chodzi dobrze.

Z kolej jak próbuję odpalać go również z gazem to potrafi się bydlak zalać (nie zawsze ale zdaża się). Zgazem trochę lepiej jest ale trzeba wyczuć aby nie zalać...

 

Nie wiem już naprawdę, czy ja coś robię źle? Po takim dłuższym postoju na ssaniu go palić? Dodam że silnik ciepły.

Czy problem może tkwić w regulacji itp? Motocykl mam jakieś 3 tyg. i jeszcze synchro ani nic nie robiłem. Chodzi ładnie, trzyma obroty, nie zauważylem nic niepokojącego więc nie wiem co to może być, może paliwo? Zwykle tankuję na Orlenie 98.

 

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to było do mnie czy nie ale odpowiem ja ;) .

Tak jak napisałem wyżej ssania używam tylko jak silnik jest zimny i zawsze mi ładnie odpala. Jak jest ciepły to do 15 min jak z gazem próbuję też odpala ok. Jak postoi dłużej niż powiedzmy te 15 min to są problemy.

 

Musze spróbować zrobić tak jak napisał braed, czyli po dłuższym postoju jednak palić go wraz ze ssaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...