Skocz do zawartości

WFM MO6 1957


poll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy motocykla wfm i nietylko i mm pytanko.Niedawno szczęsliwym trafem nabyłem za 250zł wfm z 57 roku.I tu zaczyna sie problem poniewaz na tabliczce niezabardzo widać czy to 57 czy 67 alechyba nieprodukowali juz wtedy wfm.Tymbardziej że z tabliczki wynika ze jest tam silnik S-01 i taki własnie jest bo numery sie zgadzaja.A najwiekszym fartem było to że po dwóchlatach jak wypatrzyłem ta fumke gośc do mnie zadzwonił że ja by mi shandlował mimo że wcześniej zapierał sie nogami i rękami że niesprzeda.A tu nagle taki zonk.W sumie wcześniej jej całej niewidziałemnawet tylko rame w garaznu wiszącą.Wpadam do niego a tu sie okazuje ze fumka już cała pomalowana (no może poza lampa półka górna amorami i osłoną)na czerwono.I wsumie najgorsze zrobione tlko pochromować części.Moim zadaniem było tylko poskładanie do kupy a to jest chyba jedna no może poza sama jazda z najprzyjemniejszych żeczy do zrobienia przy nowo pomalowanym motocyklu.Wracając do pytania to jak z tym rocznikiem??Bo niejestem do konca pewien.Na dniach podrzuce fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie i tu mam problem bo mam puszki po bokach ikratkę na baku no i tłumik takie cygaro a powinien chyba być rybka??I lampki tytlnej niebyło wcale wiec załozyłem taka jaka miałem na stanie.Powinna byc chyba taki żółwik z metalowa obudową.Nieprawdaz.A z drugiej strony ludziska sprzedajacy na allegro fumki z mojego rocznika raz mieli takie części jak ja a raz inne i juz się pogubiłem bo wszyscy mi zawziecie piszą że maja oryginał.To w koncu w którym roku przestali zakładac narzędziówki i lampki plastykowe.Proszę oto kilka fotek ale w piwnicy iniestety nienaljlepsze.Oczywiscie mam tą płaska głowicę ze świeca pod kontem ale mierzyłem druga bo tam,ta jakby jiepasowała z jednej strony za długa a z drugiej zakrutka w stosunku do cylindra.

http://img227.imageshack.us/my.php?image=dsc00391dj5.jpg

http://img232.imageshack.us/my.php?image=wwwwwsk0.jpg

http://img487.imageshack.us/my.php?image=ww4dy0.jpg

http://img487.imageshack.us/my.php?image=ww4hn8.jpg

Tylko niestety bez kwitów ale właściciela znał mój ojczulek osobiście bo juz niezyje.Dlatego pewnośc mam że niekradziona.

 

http://img242.imageshack.us/my.php?image=www3ff4.jpg

 

Jak bendę miał wiecej czasu to zrobie wiecej fotek dokładniejszych bo tylko takie ma obecnie na stanie.Zapraszam innych posiadaczy wfm do zaprezentowania swoich pojazdów.Zawsze to miło poogladać motocykle w róznych latach produkcji i w stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest czasem jedynka a nie siodemka? to wyglada na pozniejszy rocznik-ja mam wfm z roku 1958 roku w stanie jeszcze przed restauracja od pierwszego wlasciciela i mam wlasnie tlumik rybke, cylinder na gaznik G-16 oraz oczywiscie taki gaznik oraz tylna lampke metalowa bez stopu. wfm z 1962 roku wygladaly tak jak twoja tylko nie mialy juz baku z kratka. Ja obstawiam rocznik 1961

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno to nie jest rocznik 61 tylko 57 (skoro widoczna jest 7 na końcu). Nie jest to rocznik 61, bo w tych latach była już inna kierownica z nasuwanymi aluminowymi klamkami a nie tak jak to w starszych modelach z metalowymi. Widoczne są również manetki charakterystyczne dla pierszych modeli. Dalej, kratka mocowana na 4 śruby, ostatnie montowane kratki (59-60) były montowane na jednej długiej śrubie przechodzącej przez zbiornik. Widać jeszcze pare charakterystycznych cech dla wcześniejszych modeli.

Natomiast na 100% nieoryginalne są: tylna lampka (powinna być jeszcze metalowa), amortyzatory tylne (te sa najprawdopodobniej od WSKi M06 B1), tłumik (powinna być jeszcze rybka a ten jakoś na oryginalny od WFMki mi nie pasuje), no i ostatnią rzeczą która mi tu nie pasuje jest to cylinder, głowica i gaźnik.

Edytowane przez GaCek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amory niesą oryginalne bo załozyłem je tymczasowo ponieważ brakowało tego elementu.Propo rocznika to napewno jest wyrazna 7 na końcu daty produkcji czyli ostatnia pozycja na tabliczce.Głowica jest z pózniejszego modelu bo załozyłem ja dla próby.Założona była ta mała skośna ze świecą wchodzącą pod kontem co do lampki gośc mi juz taką dał miał nówka kupiona to założyłem.A co do cylindra i gaznika to juz taki był założony a zapewne powinien być pod gaznik g16 nieprawdaż.A czym te dwa cylindry się rózniły poza srednicą mocowania gaznika bo jakoś mi ten niepasuje zabardzo do głowicy w przedniej części jak jest załozona ta mała głowica to za bardzo cylinder wystaje a z drugiej strony znowu o jakeiś 4mm wystaje głowica.A czym się róznia te amory od oryginalnych bo tej kwestji zabardzo nieznam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z ustaleniem roku mojej WFM jest troche latwiej ale na tablice jest tak: jak jest podany rok 1960 (napisane) a tak lekko wybita jest 1, niewyraznie. Zdjecia mojej WFM mozecie zobaczyc na BikePics lub w przeznaczonym dla niej temacie.

 

Pozdrawiam Piotrek :biggrin:

 

PS: co do tlumika w mojej rowniez siedzi taki cos jak cygaro, ale nie jestem pewnien czy to wfm-owski?

Edytowane przez pioter_gpz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Te amorki co masz to są od WSKi M06 B1, od -W-F-M-ki całkiem inne są pod względem technicznym jak i wizualnym. Na zewnątrz różnią się dolną częscią. Jest owiele krótsza od WSKowej Tak wygląda oryginalny amortyzator od -W-F-M-ki. http://img217.imageshack.us/my.php?image=0104061103uc2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...