Skocz do zawartości

Honda mtx 125 - obsługa


ZIGGI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 dni jestem posiadaczem Hondy mtx 125 i szukam odpowiedzi na kilka pytań:

 

Po lewej stronie przy baku jest plastikowy zbiorniczek z wlewem. Do czego służy??? Czego tam nalać???

 

Jaką moc ma taka hondka?

 

Ile ten motorek powinien spalać?

 

Przy jakim przebiegu trzeba myśleć o remoncie?

 

Czy są jakieś niestandardowe upodobania tego motoru o których powinienem wiedzieć?

 

Jestem narazie zielony w tym temacie więc proszę się nie śmiać z pierwszego pytania :notworthy:

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po lewej stronie znajdoje sie zbiorniczek wyrownawczy plynu chlodniczego przynajmniej jest tak w 80cm3 mtx lub dozownik oleju radze ci odlaczyc dozownik i robic mieszanke honda ma okolo 24 koni pozdro!!

 

 

 

 

 

Sprzedam honde cb 250 http://allegro.pl/item127559099_przepiekna...50_okazja_.html :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zysio wprowadzasz kolegę w poważny błąd.

Pod żadnym pozorem bez uprzedniego demontażu i przeróbki silnika nie powinno się odłączać dozownika oleju ponieważ grozi to szybkim zniszczeniem łożysk podpierających wał korbowy.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jak sie samemu robi mieszanke jest pewniej np motocykl w terenie inaczej sie zachowoje jak na asfalcie i czasami moze nie dostawac odpowiedniej dawki oleju to raz dozowniki czesto padaja i mamy po moto nawet nie wiadomo kiedy padaja pompy lub zapychaja sie wezyki doprowadzajace olej do silnika z tego co wiem dluzej sie pojeździ robiac mieszankę paliwa samemu a nie przez dozwonik pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

 

Dozownik oleju jest z lewej strony pod siodełkiem i tam jest wlew.

Myślałem o płynie chłodniczm ale znalazłem korek na chłodnicy. Jednak żeby do tego korka się dostać trzeba rozkręcić kawałek obudowy przy baku. Czy możliwe jest żeby były dwa wlewy?

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden wlew masz pod plastikiem z prawej srony i tam wlewasz pod korek płynu chłodzącego

a z drugiej strony pod plastikiem masz zbiorniczek wyrównawczy i do niego wlewasz też płynu mniewięcej do połowy, zresztą na nim jest oznaczenie minimum maximum więc połapiesz sie napewno

A co do dozownika to jak jeżdzisz w terenie lub niejesteś pewien o niego to warto go odłączyć i robić mieszanke z paliwem 1:50

(100ml oleju na 5 litrów wachy)

Moja honda jeżdzi już 2 lata bez żadnego remontu silnika (nie licząc tłoka) a mieszanke robie sam

Edytowane przez michałek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po lewej stronie znajdoje sie zbiorniczek wyrownawczy plynu chlodniczego przynajmniej jest tak w 80cm3 mtx lub dozownik oleju radze ci odlaczyc dozownik i robic mieszanke honda ma okolo 24 koni pozdro!!

Sprzedam honde cb 250 http://allegro.pl/item127559099_przepiekna...50_okazja_.html :biggrin:

Jak w przypadku silników dwusówowych szubko obrotowych należy robić mieszanke gdzies tak 1:40,1:50 to zależy jak bedzie odpowiadać silnikowi a dozownik ustawic na mimimum albo całkowice zdjac linke wtedy nie powinno być problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a spalic moze nawet ponad 7 litrow ale to juz musisz jezdzic wysoko krecac, a na poczatek to bedzie malo palil :biggrin:

bodajze od 7,5 tys ma zastrzyk mocy, albo i wyzej nie pamietam ;p jezdzilem kilka razy,

a upodobanie to ma do zalewania sie po glebie:) zakrecasz kranik, kopiesz kopiesz (kilkanascie razy), odkrecasz kranik kopiesz i pali

 

no i na poczatek to radze odkrecic plastiki po obu stronach jak chcesz sie uczyc jazdy w terenie :biggrin: bo sie szybko polamia, a szkoda :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:biggrin: jakbym wiedział że to tyle paliwa pożera to bym kupił Yamache super tenerke - też pali 7l :biggrin:

Narazie to mam oponki szosowe więc o szaleństwch pomyślimy po wymianie niemniej jednak mój tyłek wie, że trochę siniaków może się na nim pojawić...

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...