Skocz do zawartości

Co to są Płytki Membrany i do czego służa


Hard Core DTM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze juz którys raz cos takiego widze i nie wiem do czego to słuzy . Mógł by mi ktos powiedziec co to jest :http://sklep.mieloch.pl/product_info.php?cPath=1_5_51&products_id=194&osCsid=d2ffacb0873793b6417ea3d6d28ea878mi . Napisac do czego to słuzy i jak działa bo ja nie mam zaielonego pojecia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zawór membranowy jest stosowany na zasilaniu cylindra w mieszankę, między gaźnikiem a cylindrem. Dzięki niemu mieszanka raz zassana podczas suwu tłoka w dół nie cofa się do gaźnika. Polepsza to napełnianie cylindra mieszanką, tym samym efektywniejsza pracę silnika.

W niemal każdym w miarę nowoczesnym dwusuwie taki zawór się znajduje.

Oczywiście musi być fabrycznie przygotowane miejsce na taki zawór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście musi być fabrycznie przygotowane miejsce na taki zawór.

 

oj nie musi nie musi :P widziałem dokładny opis przerobki mz250 gdzie gosc robił giga wyrwe w karterze i wstawiał taki zaworek :icon_mrgreen: plus jeszcze kilka udogodniej i nie ten sam silnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie nie pozwala wracac mieszance .. ja jak kiedys zapomnialem wsadzic membrany do mojej dt to niedosc ze walila benzyna w filtr powietrza to jak sie dalo full gaz to gasla i ogolnie ledwo palila ... slyszalem ze poprawia elastycznosc silnika a wiec sprawa moze byc warta zachodu ...

 

 

Pozdrawiam :) :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie nie pozwala wracac mieszance .. ja jak kiedys zapomnialem wsadzic membrany do mojej dt to niedosc ze walila benzyna w filtr powietrza to jak sie dalo full gaz to gasla i ogolnie ledwo palila ... slyszalem ze poprawia elastycznosc silnika a wiec sprawa moze byc warta zachodu ...

Pozdrawiam :) :icon_mrgreen:

 

cos mi sie nie chce wierzyc ze zamontowałes gaznik bez membran bo to jest raczej nie mozliwe bo połaczenie gaznika z skrzynia korbowa jest tylko i włyłacznie przez ten zawor

 

a tak na marginesie to nie opłaca sie kupywac tuningowych zaworow do seryjnych silnikow bo nic to nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...