Skocz do zawartości

BMW K 1200 R


Rekomendowane odpowiedzi

Panie i panowie zobaczyłem to http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M263738 i okropnie mnie ruszyło - od jakiegoś czasu planuje kupno nakeda i powiem szczerze chciałbym kupić coś na kilka lat żeby nie zmieniać co rok. Co o tym myślicie to w końcu kupa kasy ????? Licze na was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jezdzilem tym motorem przez ponad miesiac gdy moje ducati bylo w naprawie - to sie powinno nazywac moster a nie moja hulajnoga :biggrin:

nie zanudze cie danymi technicznymi bo to jest wszedzie dostepne ale powiem ci ze jest to motor nieziemski w jezdzie. na poczatku bojno bo to moc potezna ale jest tak cywilizowany, tak wszystko gra jak marzenie ze po godzinie czulem sie jak u siebie

 

jezdzilem nim glownie po miescie, do pracy itd i bylo super. na drodze za miastem to wydaje ci sie ze sie snujesz a to 2 paczki na zegarze i nic

jedno co mi tylko nie podchodzilo to ze przez to ze wszystko bylo latwo, bez problemow, gladko itd - to bylo troche nudno. zawieszenie super, na zakretach spoko, wszystko bez problemowo......troche jalowo sie czulem i po miesiacu gdy go oddawalem, to z przyjemnoscia wsiadlem na moja brzeczaca koze ;)

ale generalnie - motor prze-super i do kazdego rodzaju jazdy sie nadaje

 

melvin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zdanie przedmówcy. Miałem okazję pojeździć tym sprzętem ostatnio i powiem tylko tyle, że nieuleczalnie zachorowałem na to moto:) Kiedyś NA PEWNO będę miał taki! Prowadzenie, skręcanie, hamulce no i oczywiscie przyspieszenie są obłędne! A do tego tak łatwo się go prowadzi, jest całkowicie przewidywalny i ma znakomitą kulturę pracy. W porównaniu do R1200 jest dużo bardziej przyjazny mimo większej mocy. Nie jest taki dzikus jak R-ka. Naprawdę polecam to moto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jezdzilem tym motorem przez ponad miesiac gdy moje ducati bylo w naprawie - to sie powinno nazywac moster a nie moja hulajnoga :notworthy:

nie zanudze cie danymi technicznymi bo to jest wszedzie dostepne ale powiem ci ze jest to motor nieziemski w jezdzie. na poczatku bojno bo to moc potezna ale jest tak cywilizowany, tak wszystko gra jak marzenie ze po godzinie czulem sie jak u siebie

 

jezdzilem nim glownie po miescie, do pracy itd i bylo super. na drodze za miastem to wydaje ci sie ze sie snujesz a to 2 paczki na zegarze i nic

jedno co mi tylko nie podchodzilo to ze przez to ze wszystko bylo latwo, bez problemow, gladko itd - to bylo troche nudno. zawieszenie super, na zakretach spoko, wszystko bez problemowo......troche jalowo sie czulem i po miesiacu gdy go oddawalem, to z przyjemnoscia wsiadlem na moja brzeczaca koze :icon_razz:

ale generalnie - motor prze-super i do kazdego rodzaju jazdy sie nadaje

 

melvin

 

No wszystko ładnie , pieknie ale w takim razie czy nie za wcześnie dla mnie ??????????? po 15 latach w zeszłym roku pierwszy sezon przejeżdiłem na Shadowce 600 kupionej od znajomka . Aha i nie napisałem , że w tej BM ce po szlifie urwane jest czy pęknięte jakieś kolanko doprowadzające płyn do silmika i właściwie moto wtej chwili nie jeżdzi. Jak myślicie gdyby doszło co do czego to próbować to robić samemu czy kazać gościowi naprawić ???????? mam obawe czy napewno tylko to jest rozpieprzone - do tego modelu części poza serwisem jeszcze niestety nie ma . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... wtej chwili nie jeżdzi. Jak myślicie gdyby doszło co do czego to próbować to robić samemu czy kazać gościowi naprawić ???????? mam obawe czy napewno tylko to jest rozpieprzone - do tego modelu części poza serwisem jeszcze niestety nie ma . Pozdrawiam

 

 

Kazać :notworthy: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

moto zajefajne, lecz jak to z bmw (bedziesz miał wydatki)

co do szlifa i tylko pegniętego wężyka, to proponowałbym by sam sprzedający zrobil to jak należy, nawet jeżeli cena miałaby być wyższa...

 

tam procz tego węzyka to widac ruszony plastik, nie mowie o tym okrywającym silnik, lecz takim malutkim, dzwignia biegów, i nie wiadomo co jeszcze.

 

nie ma co ukrywać cena 7000 kusząca, i tu pytanie czy nie za bardzo podejżane

 

niech zrobi i wtedy kupic!

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

moto zajefajne, lecz jak to z bmw (bedziesz miał wydatki)

co do szlifa i tylko pegniętego wężyka, to proponowałbym by sam sprzedający zrobil to jak należy, nawet jeżeli cena miałaby być wyższa...

 

tam procz tego węzyka to widac ruszony plastik, nie mowie o tym okrywającym silnik, lecz takim malutkim, dzwignia biegów, i nie wiadomo co jeszcze.

 

nie ma co ukrywać cena 7000 kusząca, i tu pytanie czy nie za bardzo podejżane

 

niech zrobi i wtedy kupic!

 

pzdr

 

No mnie też się wydaje , że moto musi być na chodzie bo może się okazać że nie tylko to szwankuje i potem będę sie bujał po serwisach i trzymał się za portfel. A może jest ktoś kto ma pojęcie jak jest z serwisowaniem tego sprzeta - ceny i dostępność poza autoryzowanymi BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem ogłoszenie o takim sprzęcie, 2006 rok, chyba 3k przejechane, kosztował ok.59k.

Jak za 7000EUR to ta maszyna śmierdzi miną.

Co do serwisu, to za tanio tam nie jest a taki sprzęt to raczje u p.Edka nie ma co serwisować, choćby dlatego, ze tam elektronika i fachowiec z komputerem jest nierzadko potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odnośnie pękniętego wężyka to nie jest to takie proste , uszkodzeniu uległa trzy częściowa pompa wody jeżeli maszyna pracowała leżąc na boku a tak zapewne było , no chyba że motor nie pracował i jest po szlifie bo upadł z bocznej nóżki (to częsta gadka sprzedających he he) to wypalił się też uszczelniacz tej pompy i diabli wiedzą w jakim stanie jest silnik . Na zdjęciu brak jest również crasch pada a jego mocowanie w ramie jest wyraźnie przeciągnięte . Samo odpowietrzenie układu chłodzenia również wymaga sporego zachodu ze względu na to że pompa jest najwyższym elementem i ciecz trzeba do niej doprowadzić podciśnieniowo . Jeżeli to by były wszystkie uszkodzenia to nie było by jeszcze problemu ale dla jakiej przyczyny sprzedający opuścił cenę z 30tyś po miesiącu na 27tyś ? Nie widziałem tej maszyny ale cos mi tu nie gra. No i nie wydaje mi się prawdopodobne aby możliwa była naprawa tanim kosztem ze szwagrem w garażu sama instrukcja serwisowa ma grubość encyklopedii. Po za tym uważam że to świetna maszyna. Pierwszy prawdziwy naked od czasu Kawasaki Z1300DFI

 

 

Zapomniałem dodać że raz na 10tyś trzeba wymienić olej ,filtry i podłączyć smoka pod komputer. Nie jest to specjalnie drogie jeżeli przyjmiemy że nie robimy tego 4 razy w roku. Klocki wytrzymują 20 tyś zawory regulujesz po 40tyś , świece nie pamiętam ale też długo działają , niestety tylna opona schodzi kurde szybko. Jeżeli będziesz potrzebował dokładnie to zerknę w komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzieki za kilka informacji . Faktycznie gdyby to tylko to ............. ale . Co do ceny to powiem ci że nową można już kupić za 55 - 60 tysi zależnie od wyposażenia(sprawadałem na ich stronie) więc jak na uszkodzony motorek to ja wiem chyba znów nie tak mało. Boję sie tylkoże tak jak wspomniał Rafał może być np. przegżany silnik i co wtedy ? choć ile mógł chodzić na leżaka i przcież nie od razu ten płyn wyleciał .

Ale niestety więcej jest pytań i gdybań a przy tym koszcie wpieprzyć się na mine ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dwa tygodnie będę sprzedawał k1200r z 2005r z pełnym wyposażeniem przebieg 7-8 tyś i na 100 % będzie sprawna tech i bez żadnych tajemnic cena koło 36000. Jeżeli na serio myślisz o takim sprzęcie to lepiej najpierw pojeździć i dokładnie wszystko sprawdzić a nie kupować puzzle i się na nich uczyć. To może zbyt dużo kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...