Skocz do zawartości

TUNING MOTORÓW Z SILNIKAMI MINARELLI AM6


RIEJU RR50:D
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega mial manston (nie replice) w Yamasze TZr(teraz ma Airsail).Mial scaignietą yamahe z toru.Cinsela mu 137\km\h moze nierewelacyjnie ale wykrecala sie na 6 biegu na 13,5-14 tys i bardzo szybko sie zbierala.Na Manstonie z ganziikiem i wydechem mozna uzyskac 26-27 KM nie wiem jak z tym twoim :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi że miał ściągniętą z toru? ?

 

 

O to chodzi ze przejezdziła troche na torze i on ją odkupil do codziennej eksploatacji!!!!

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś powiedziec jaka cena była głowicy i cylindra oraz tego gaźnika? A jak z V-max? Moje moto waży 88kg.

800 zl tlok glowica cylinder

500 zl wal

100 zl łożyska i uszczelniacze

600zl gaznik

v-max - 130

Edytowane przez Kwiatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moze na Topie tez bym tyle wycisnal, ale chodzi o To ze ja mam tulej i wieksza poj i napewno u mnie tlok wiecej przelata niz u Cieibe. Cylindry TOP RACING sa tez uzywane na tor. Taki cylinderek mozna kupic w moim miescie. www.skuter.net

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiatek, ja cię trochę na ziemię sprowadzę, bo widze że bujsz w chmurach, jaki ty masz motor?? ten tuning to jest nie wszystko, mój HM CRE 50 (tak go kupiłem) przyjechał z toru z włoch, i ten motor ma tak :

-wal sportowy( który pare dni temu mi sie ukręcił i zmieniłem na inny)

-cylinder i głowina 80cm3 nie taki śmieć jak na allegro za 790zł 5 kanałowy tylko 7-o kanałowy sportowy

-miękkie membrany,

-rozpiłowane maksymalnie to gówno , do czego przykręca się membran, bo nie iwme jak fachowo to sie nazywa,

-skruconą gardziel 22mm,

-gaźnik 21mm dell orto

-racingowy dyfuzor orginalny HM RACING

-łożyksa z luzem c3

efekt????

Efektem jest V-Max realne 105km/h zajebiste przyspieszenie, obroty ciężko powiedziec, ale szacuję ponad 14 tysięcy, bo jak na 2 biegu mu na maxa odkręce to strzela z tłumika jakby maił odciecie zapłonu. wydaje mi sie ze na prostej nie pójdzie więcej, może z lekkiej górki więcej pójdzie, ale enduro 70cm 130km/h to jest bujda totalna, chyba że licznokowe 130 a prawdziwe 90...

JA JECHALEM W ZESZŁYM ROKU NA DERBI GPR (ŚCIG) ON MIAŁ CHYBA TEŻ MINARELKE , NA ODBLOKOWANEJ 50TCE JECHAŁEM LICZNIKOWE 110 ALE KAK NAPRAWDE ILE JECHAŁEM TO DO DZIŚ NIE IWEM, ALE NAPEWNO NIE TYLE PZDR

Edytowane przez kuba_195
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebne mi są dane minarelli am6 bo ten silnik troche znam.Najbardziej optymalne zestawienie sieksadzace silnikowi to moim zdaniem. Airsail 70cmm plus do tego gaznik 19-21 mm np Arecche ktory mozesz normalnie kupic od skutera aby mial reczne ssanie ksoztuje w granicach 2800-300zl.podginasz wtedy membranki i skok mocy naprawde jest duzy.tu niechodzi tak o pojemnosc jak o ilsoc kanalow pluczacych ich wielkosc i ulozenie.bo jest np cylinder Malossi mhr 50cmm ktory daje wiecej mocy niz te 70cmm.Ale moim zdaniem takie zestawienie bedzie dobre a wiem bo mialem z tymi cylindrami do czynienia.:)Kuba 14 tys to przesada na biegu.ravala Tzr byla bardziej drastycznie po tuningu.Sam manston ma wcej kanalow i wykrecala mu 14-14,5 na luzie.pzdr Sie nie ma obrotomierza to sie nie mowi :notworthy: w sumie sam tez powiedziec nie moge czy tyle akurat b obrotomierza brakowalo przy 80%gazu a mial do 12 wyskalowany:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak to srzelanie brzmi:PBo jezlei po porstu przerywa to juz nie daje rady cylinder(wątpie ze modol) chyba ze cofa mieszanke.Na jednoslad.pl jak sie nie myle stuningowali sobie malaguti f11 na prawie najlepszych czesciach.z opisu jaki tam byl to krecil cos okolo 17-19 tys obr a jego predksoc max wynosila 1600km\h w tuning(wizulany)poszlo grubo ponad 10tys.nie wiem czy jest jeszcze ten opis ale powinien byc.Masz racje niezaprzeczam mozliwe ze twoj silnik tyle wykreca:)tylko watpie juz ze odruznisz jak kreci 12a 14 tys na sluch.Co do gaznika to ten bedzie sie nadawal bardzo fajnie ;)

http://www.skutercentrum.pl/product_info.p...roducts_id=2101 pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...