Skocz do zawartości

Silnik aprilla


Pawelo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanie, co sadzicie o silnikach w aprilkach, np rs50. przymierzam sie do kupna jakiegos motorka i przegladalem rowniez aprille, ale slyszalem rozne opinie ludzi, np. ze sa one awaryjne. moze posiadacze aprilli mogliby tu cos wiecej powiedziec. prosze o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale ze nieprawda.RS50 ma silnik minareli ktory rowniez jest w np HM CRe i bardzo dobrze sie spisuje i wcale sie nieprzegrzewa jezeli wszystko jest ustaiwone jak ma byc.Zakladam sie z tobą Terrorysta ze szybciej zapilujesz RG niz RS chodz by z tego wzgledu ze minarelli ma n ikasilowy cylinder czy w przypadku Rs wiekszą do tego chlodnice.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale ze nieprawda.RS50 ma silnik minareli ktory rowniez jest w np HM CRe i bardzo dobrze sie spisuje i wcale sie nieprzegrzewa jezeli wszystko jest ustaiwone jak ma byc.Zakladam sie z tobą Terrorysta ze szybciej zapilujesz RG niz RS chodz by z tego wzgledu ze minarelli ma n ikasilowy cylinder czy w przypadku Rs wiekszą do tego chlodnice.pzdr

 

 

Ta jasne... :biggrin:

Dziwne że w silniku aprili po 20 tys. km musisz robić remont !! (Bynajmniej w tych przypadkach z którymi się spotkałem, a było ich nie mało !! ) Suzuki RG natomiast potrafi wytrzymać przebiegi rzędu 30-40 tys. km bez remontu !! Także nie mów mi że Aprilia ma wytrzymalsze silniki :)

 

 

Ja nigdy nie kupie Aprili, bo nie raz się przekonałem że to szajs !!!! Z resztą sam posiadacz RS wyżej chwali bardziej RG, także coś w tym jest...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie dba tak sie ma !!!.. Ja miałem teraz przez wakacje doczynienia z silnikiem w rs 50 i moge powiedziec ze jest duzo mniej awaryjny niz mój w RS 125...Była to rs 50 silnik orginalny nie przerabiany rok 1998 i chodził jak mazenie .. Oczywiscie gdy by było juz tam kombinowane czyli jakies cylindry 80ccm itp to rozleciał by sie po 1000km a tak moc dobra jak na 50ccm i bezawaryjny silnik ... PZDRo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w Aprilli RS50 jest silnik Minarelli to znaczy że jest taki sam jak w moim motorze(RIEJU RR50) to nie ma mowy o przegrzaniu bo jest zajebista chłodnica. Ja po 200km jazdy nie odczuwałem żeby motor był czymś zmęczony:]I na dodatek jest ta moc:-] Ja mógłbym tylko polecic ten motor z tym silnikiem:P

Edytowane przez RIEJU RR50:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik minarelli to najlepsza silnik w klasie 50ccm. Ogulem kupuj rs to dobry sprzet lecz czesto sa zaniedbane egzempalrze ktore sie sypia. Dlaczego? Kupuja ja dzieciaki ktore niemaja pojecia o motocyklach pojezdzaa skatuja i sprzedaja. Oczywiscie nie sluchaj Terrorysty bo on nienawisc do Aprili wyssal z mlekiem matki:) :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, w mojej Gilerze też jest silnik Minarelii, naprawde jest on świetny, ma dużą moc. Nie ma co porównywac Aprilli do Rg, to nie tak klasa, jedyną zaletą Rg jest to, że ciągnie od wolnych obrotów, poza tym zawieszenia, hamulce są przecietne, a osiągi takie jak w silnikach Minarelli. Pozro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ten temat zawsze beda rozne glosy...

 

gadalem z poprzednim wlascicielem mojej NSki, mowi ze 5 jego znajomych mialo RS50 i we wszystkich bylo to samo- luszczyly sie korbowody. przejechaly troche kkm i nie bylo co z korbowodu zbierac.

 

rozumiem jezeliby dochodzilo do zacierania ukladu tlok-cylinder, zgoniloby sie na zly olej etc. rozumiem lozyska- cos tam cos tam. ale awaria korbowodu i to nie pekniecie(np. slaby material) lecz po prostu rozwarstianie sie go...?

 

slyszalem ze w pochodnych rs(poiwedzmy) tzr, HM CRe, rieju, itd sa stosowane inne korbowody etc...?

 

najlepsze rozwiazanie to to co zawsze mowilem.. Honda:D

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki wam - mysle ze to mnie troche przekonalo do aprilli, praktycznie wszyscy z was sobie chwala silniki w nich wystepujace. jezeli jest osoba z województwa łodzkiego ktora ma na sprzedaz motor typu honda ns-1, nsr,

badz aprilla to niech tu napisze albo do mnie na PW. poniewaz poszukuje moto i troche problem jest a nie moge zbyt daleko jechac po niego. wiec jak cos to piszcie. z gory wielkie dzieki (moze byc rowniez jakies enduro o poj. 50-80 ccm)

Edytowane przez Pawelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...