Skocz do zawartości

Spalanie motocykla???


Rekomendowane odpowiedzi

hmm. na mnie nie robia wrazenia spalanie typu 8-12 litrow...Moja gixera jak sie muska manetke to spali 5-6, w 2 osoby + solidny bagaz, trasa 140-160 - wezmie z maks 7, jazda baaaaaaaardzo dynamiczna, czyli maneta oporowo, redukcje, czerwone pole caly czas + jakies katowanie - jazda na torze lub gooopie wsciekanie sie - ostatnio na zbiorniku zrobilem cos kolo 80 km i rezerwa - czyli wychodzi ze 20 litra ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czyściłeś gaźniki? Komorę pływakową? Pływaki? Zaworki iglicowe sprawdzałeś?

 

???? Człowieku, nasz kolego zrobił 1000 km na moto (pierwszym jak rozumiem?), a ty mu polecasz własnoręczne zabieranie się za serwis gaźnika??

 

Najprostsza sprawa to sprawdzenie/wymiana filtra powietrza jak niepomoże to na warsztat. To niemożliwe żeby na drodze 600 tyle spaliła. U mnie przy prędkośicach 200km/h i w górę GSXF spala 8-9,5l/100 a Fzerem nieprzekracza nigdy 8l/100 na przelotowym tłumiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

u mnie przy bardzo spokojnej jezdzie 90-120 spala mi niecałe 5 litrów, ale jak odkrece to robi sie wir w baku-nawet nie wiem ile pali bo niechce sie stresowac :D

Jestem gotów uwierzyc ze pali tyle ile napisałes, pod warunkiem ze jest to jazda bardzo dynamiczna.

 

W jakiejs gazecie pamietam czytałem ze spalanie wynosi od 3,8 do 11litrów na 100km

pozdr

Edytowane przez bartez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz moto maluję i mam trochę wolnego od jazdy wiec posprawdzam wszystkie filtry, poczyszczę gaźniki iglice i inne cuda i może pomoże Dzięki za rady :buttrock:

Gwoli wyjaśnienia to jeżdżę różnie ale nie katuję na maxa bo brak u mnie dobrych dróg więc mam powód, że spalanie mojej zzr daje do myślenia Pozdro :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ja jestem niedouczony albo filtry powietrza pierze się w enduro (gąbkowe), przemywa i nasącza K&N ale wszystkie pozostałem się wymienia a nie pierze????

 

Zygzak forumowego Mańka (rocznik 98 - zygzaka nie Mańka :notworthy: ) w trasie z 2 osobami + 2 kufry + tankbag i przy prędkościach niskich typu 130 /godz mieścił się w 5/100

 

 

Są filtry i filtry... możesz kupic jednorazowy ale istnieją także te co można prać nawet te do szybkich motorów. Zależy tylko na jaki cię stać. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Jestem szczęśliwym posiadaczem Kawasaki zzr 600 zastanawiam się czy spalanie, które wynosi przy 90-130km/h na trasie to ok 7-8 litrów a przy 180-220/12 litrów :notworthy: , jest normalne? Słyszałem, że te motory pala max 5,5-8,5 litra na 100km! Nie wiem co jest bo chiba cosik za dużo?? a jak jest ze spalaniem u Waszych maszyn??

Pozdro

 

Dodam, że moto jest z 1994 roku i kulneło 35tys km. Gaźniki po synhronizacji, wszystko wymieniane na czas

 

 

zdarza sie...moj kumpel jezdzi Hornetem i po przejechaniu 160km spalil mu 17l.....szok....ale okazalo sie ze mial filtry powietrza zle i jak trosze wszystko posprawdzal,wyregolowal,wymienil filtry to Hornet zaczol palic 7l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Kiedyś tak śmigałem moją CB 500, przez dłuższy czas jechałem w okolicach predkości max wypiła 10L ....

 

 

A to ciekawe???? że łykneła ci 10 L na setke......

Hmmmm ja jakoś miałem okazje grzać non stop po autobanie 160 - 180 licznikowe i moja cebula nie spaliła takiej ilości......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Zdecydowanie za duzo ci pali ta maszyna. Jak czyszczenie i wymiany nic nie dadza to jedz do ASO.

Mozliwe ze ktos rozkalibrowal dysze, co nie jest takie trudne. Wystarczy ze ktos czyscil dysze drutem:)

Moja CBR600F2 przy przelotowej 140-160 palila maks 6,5-7. A w miescie przy srednim kacie 7,5-8.

Pozdrawiam i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to z deka za wiele sprzęt Ci łyka. Ja w moim zygzaku przy jeździe spokojnej 100/120 więcej jak 5 litrów nie będe potrzebował na 100 km. A na maxa to myśle ze koło 10 litrów po mieście. Zawory miałem robione 2 sezony temu, rok temu nowe świece a gaźniki nieruszane od 3 lat i tak to wygląda na dzień dzisiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...