Skocz do zawartości

Yamaha XJ 750


Kondziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprawa jest nastepujaca otoz ja tego motou nie widzialem i nie jezdzilem ale przymierzam sie do kupna i tu kieruje wlasnie pytanie bo moze uda mi sie to naprawic przy wlascicielu i nie bede mial problemu z wroceniem do domu.A teraz po krotce o problemie jaki w nim wystepuje:

otoz po zapaleniu na ssaniu motor chodzi ale jak mu sie doda gazu to gasnie (wczesniej byl zagrzany)poprostu nie wchodzi na obroty i zalewa caly czas swiece.Przyczyna tego o to nieprzyjemnego incydentu moze byc niewyregulowany gaznik ?? nie znam sie tak dobrze na mechanice wiec nie wiem pomozcie bo moze nie warto pchac sie w cos co sie okaze mina :)

 

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zalewa swiece znaczy ze za duzo paliwa a dolotem paliwa steruje gaznik... Jego regulacja powinna pomoc. Tylko pamietaj ze trzeba ustawic poziom paliwa, iglice a dopiero bawic sie srubkami:P Chociaz takie oznaki moga wskazywac rowniez na slaby stan silnika... POZDRO

Edytowane przez Soku11

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie bym tu stawial na zablokowane ssanie..jedyna rada jest rozbebeszenie dokladne gaznikow i dokladne ich przegladniecie,przesmarowanie ciegien itp,itd..no a potem precyzyjne ustawienie poziomu paliwa w gaznikach, uczciwa synchronizacja z zablokowaneim YICS-a i na samym koncu bawienie sie ustawieniami skladu mieszanki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zainteresowanie sie tematem:)wiec czeka mnie mala regulacja no ale to juz nie problem :) a jesli chodzi o slaby stan silnika to jak mozesz to wyjasnic Soku 11 ? czyli co pierscienie tlok i glowica do wymiany czy cos gorszego ?? a moze to tylko zwykla regolacja i powinno pomoc albo tak jak Maniek mowi a moze ssanie sie zacina ? no mniejsza o to bede to ogladal jak bede mial go w domu. Jeszcze raz dzikuje za zainteresowanie sie tematem :biggrin:

 

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te świece po kilkakrotnym zapalaniu i nieprzepaleniu paliwa mogą dyć do...... sam wiesz czego.

Syn w swojej Xj cie kręcił zimą zapalał i nie zostawiał do przepalenia. W wielu frustracjach poprosił o pomoc. Powiedziałem żeby sobie dał spokój bo szkoda jego i mojego czasu. Kupiliśmy świece i już tego błędu więcej nie robił. A moto paliło na dotyk i obyło się bez zbytniego grzebania na szybko. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silnika to ostatecznosc :) Najpierw pobaw sie w to co ci jeszcze inni doradzili. Wyczysc i dobrze skrec gaznik, wyreguluj go i sprawdz iskre na swiecy. Dopiero wtedy gdy moto nie bedzie palil nalezy sprawdzic stan tloka bo moze i on jest do wymiany ale to male prawdopodobienstwo przy twoich objawach :biggrin:

 

P.S. Na rozgrzanym silniku na ssaniu moto powinien gasnac na niskich a wkrecac sie powinien dobrze - takie moje zdanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam tez o to ze swiece wlasnie moga by juz zepsute tak jak mowi Nikodem wiec jak by co to narazie wymienie swiece i zobaczymy co sie bedzie dzialo.A co do silnika to nie podejrzewam ze cos sie dzieje z tlokami itd. bo silnik chodzi ladnie i chodzil przed postojem wiec to tylko wina swiec i zle wyregulowanego gaznika no i oczywiscie ssania ktore moze sie blokowac tak jak ktos tu juz mowil.Dziekuje za zinteresowanie sie i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przerabiam zalewanie swiec i sa to zawalone gazniki, ktore trzeba wyczyscic i wyregulowac.wiec pewnie masz podobny problem. co do ssania to z tego co mi wiadomo to kiedy motor jest rozgrzany to na ssaniu i wolnych obrotach normalne jest ze gasnie. a swiece zawsze warto zmienic na nowe po kupnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...