Skocz do zawartości

Fotoradar


kardan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z drugiej ręki dowiedziałem się dzisiaj że wszedł przepis że "operatorzy fotoradarów" powinni znajdować na zewnątrz pojazdu w myśl maksymy min. Dorna "policja wychodzi z krzaków" i być widocznym dla kierowców jeżeli ktoś coś słyszał o tym tom bardzo rad. POZDRO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wylotówce z sandomierza, stoi "ślepy" radar (taki wysoki na jednej nóżce pomalowany na szar0 - atrapa) a na ziemi dużo dużo niżej :clap: ok 60 cm od gruntu panowie postawilo taki malutki tyci tyci działający radar. A panów Policjantów nie widziałem, pewnie dopiero wychodzili z tych krzaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma niestety dotyczyć tylko fotoradarów obsługiwanych przez funkcjuszy. Jeśli chodzi o stacjonarne fotoradary montowane na stałe przy trasie to wcale nie muszą być oznaczane :) Ostatnio się na taki natknąłem katamaranem poza swoim województwem i teraz pozostaje czekać... Nie jechałem na szczęście zbyt szybko więc jest nadzieja :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem, że ostatnio faktycznie widziałem "wylezionych" z krzaków: 2 wozy na trasie kraków-tarnów, oba widoczne z baardzo daleka. czyli coś się może zmienia na lepsze...

szkoda, że reszta - raczej w drugą stronę :/

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "wychodzenie z krzaków " to wg mnie pomysł Dorna jak zabłysnąć przed wyborami i pokazać co on to nie robi dla bezpieczeństwa.

 

Jedynym sposobem na to aby policja wyszła z krzaków to wyciąć krzaki przy drogach :)

 

micza 125 przyjdzie ci kiedyś zdjęcie twojego zadu razem z mandatem to zobaczysz gdzie było wsadzane :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co się przejmujecie tym że się policjanty nam chowają, wg mnie to nawet lepiej bo numerów nie zobaczą, a te zdjęcia z fotoradarów to sobie mogą w d..e wsadzić

 

WItam,

 

heh, niestety nie jest tak jak pisze kolega...

 

Ja ostatnio dostalem list polecony z fota.... mojego "zadka" i niestety.. blach.

 

Okazalo sie ze w chrzastowie - kolo czluchowa panowie z tzw. TFU Strazy miejsdkiej - ustawili foto w krzaczorach i nawet nie mialem swiadomosci o tym ze ze mi srobiono kuku.

 

Po dwoch tygodniach dotarla przesylka.. na szczescie w takiej sytuacji jest opcja wyboru - 3 bramki

 

1. przyznaje sie (kasa + pnkt)

2. przekazalem pojazd panu x i to on prowadzil (wtedy kolo ma problem)

3. moj pojazd - nie mam pojecia kto prowadzi, poddaje sie kaze (tyko kasa z jakiegos tam paragrafu)

 

 

oczywiscie do mnie pasowal pnkt 3 ... ale pare stowek poszlo ... wlasciwei nie wiem na co

 

 

pozdr.

 

gr3g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. przyznaje sie (kasa + pnkt)

 

To punkty też wtedy dają? Myslałem że tylko kasa :biggrin: .

W każdym razie wiem że jak się nie zgodzisz na przyjęcie mandatu i sprawa trafi do sądu gdzie zostaniesz uznany za winnego, to ewentualnie czeka Cię tylko $$$ bez żadnych pkt.

 

Ale według mnie to nie warte zachodu i lepiej się od razu przyznać i nie kombinować. No chyba że trochę nas poniosło i grozi nam zbyt duża ilość pkt ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To punkty też wtedy dają? Myslałem że tylko kasa ;) .

W każdym razie wiem że jak się nie zgodzisz na przyjęcie mandatu i sprawa trafi do sądu gdzie zostaniesz uznany za winnego, to ewentualnie czeka Cię tylko $$$ bez żadnych pkt.

 

 

Po przegranej w sadzie grodzkim punkty takze zostaja naliczone - wiec tu zaden zarobek, a jak dolicza koszty postepowania to predzej mozna mowic o stracie... :biggrin:

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przegranej w sadzie grodzkim punkty takze zostaja naliczone - wiec tu zaden zarobek, a jak dolicza koszty postepowania to predzej mozna mowic o stracie... :biggrin:

 

 

Jak dostaniesz list to tak jak pisalem wczesniej masz 3 opcje do wyboru - oczywiscie pod warunkiem ze nie maja Twojej wyraznej twarzy.

 

Jezeli jest taka historia i twarz jest niewyrazna badz maja - tak jak w moim przypadku tylko "zad" to sprawa jest prosta.

 

OPCJA III: czyli nie wywiazujesz sie z obowiazku podania kierowcy pojazdu i na podstawi paragrafu KK dziewiescdziesiatcos tam zostaje na ciebi nalozona grzywna, co najwazniejsze Bez PNKT KARNYCH !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...