Skocz do zawartości

wszystko na temat kawasaki kmx


Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Mam jednego problema, wkładałem silnik do ramy bo robiłem remont w moim kmx'ie i jak wszystko poskładałem to zostały do podłączenia kable wychodzące z silnika, jedną wiązkę podłączyłem na 100% właściwie bo kostka w kostke weszła tak jak miała wejść, a drugi kabel z silnika szedł do modułu i od strony silnika kabel niemiał kostki a w module była więc jeżeli były podane kolory kabli to chciałem zrobić to bez kostki i odciąłem kostke a co się okazało były tam inne kolory kabli i mi się pomieszały, więc podłączyłem to byle jak i o dziwo motor odpalił i jeździ i wszystko działa tak jak należy, ostatnio spróbowałem zmienić te kable miejscami bo może złe podłączenie było i zamieniłem je iskra wciąż była i zabrałem się do odpalania, kopka jak na nią nacisnąłem nogą to w trybie błyskawicznym odskoczyła spowrotem a motor niechciał odpalić i niewiem co to mogło być?? Zrobiłem kable z powrotem jak były na początku i jest ok odpalił. Mogłem coś przez to zepsuć, lub niewiem może i głupie pytanie ale silnik mógł zakręcić w drugą stronę przez to albo zwiększyć poprostu kompresję??

Edytowane przez kawasaki kmx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz dobry człowieku. Tak się kończy grzebanie bez żadnej pomocy. Weź sobie zorganizuj niezbędne minimum czyli schemat elektryki i podłącz ten moduł porzadnie a przynajmniej upewnij się, że w obecnej formie nie jest źle. Nie ucz się na błędach, bo rozwalisz ten motocykl szybciej niż naprawisz. Trzecia sprawa to taka, że jak już naprawiasz to rób to tak żeby następna osoba po Tobie nie musiała poprawiać albo co gorsza głowić się jak było w oryginale.

To co Ci się stało po innym podłączeniu potocznie określa się odbiciem kopniaka a wynika to zazwyczaj ze zbyt wczesnego zapłonu i w zasadzie jeden pies co by się dalej stało. Tak być nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam schemat podłączenia, nawet całą instrukcję ale tam niezanalazłem jak to podłączyć, pewnie przejade się do jakiegoś elektryka i mi to zrobi jak być powinno. Jak ja na kablach się za bardzo nieznam to grzebać w tym niebędę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Koledzy mam pytanie, dzisiaj wybrałem sie pierwszy raz od czasu kupna pośmigać kmx'em po piaskowni praktycznie cały czas na 1 biegu i po paru minutach jazdy myślę ze ok 10 min zagotowała mi sie ciecz chłodząca. Oczywiście gdy dojechałem temperatura była mniej więcej po środku wskaźnika. Czy wam też sie tak grzeją te maszyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

bo mam okazje kupić tanio taką nową opone identyczną jak ta http://allegro.pl/4-60-18-4-60-18-120-90-18-dunlop-k360-promocja-i3432758133.html

czy ona się na daje do jazdy 60% szosa ,40% ''teren'' tylko czy wejdzie mi w wahacz bo na 4.10 jest jeszcze miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...