Skocz do zawartości

Aprilia RS50 Extrema...czemu tylko 80km/h?


patryk998
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam aprilke RS 50 Extrema czyli wersje 3biegową 93'. Wyciąga mi ona 80km/h i kręci sie do 11 tys obrotów.... wydaje mi się ze to mało jak na taki sprzęt jeśli chodzi o predkośc...czy 3 biegowe tak wyciągaja?? czy może coś mam jeszcze zablokowane? ale kręci sie do 11 ttys... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezapominajcie że taka zmiana odbije sie na przyspieszeniu motocykla! Z tymi zembatkami trzeba uważać.... no ale coś za coś :biggrin: jeśli jeździsz dużo w mieście to nie polecam zmiany zembatek ale jeśli lubisz trasy to jak najbardziej .... (Wpłynie to na mniejsze zużycie paliwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie tak zrobilem ... bardzo madrze ! Zmienilem na tyl zembatke najmniejsza jaka byla i na przod najwieksza jaka byla i nie zyskalem na predkosci bo teraz nie ma mocy sie rozpedzic na prostej wiecej niz 60 a przed zmiana jechal na prostej tez 60 wiec tylko na mocy stracilem i tyle ... błąd !

Nie rób tego ... chyba ze o 3 zeby w sumie ... ja zmienilem o 6 i NIE POLECAM !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował załorzenie zębatek o fabrycznych rozmiarach, bo zmiana zębatek z przyspieszenia na v-max może sie nieciekawie skończyc, tzn. straszny muł sie zrobi...

popieram. niedawno mialemz przodu zebatke o 3 zeby wieksz i fakt szla mi wiecej ale trwalo to baaaaaaaardzo dlugo i wymagalo dluuuuugiej prostej. a z pasazerem to byl mul totalny, zero przyspieszenia i brak sily na wyzszych biegach.

 

PS trzeba bylo kupic wersjr 6-biegowa ;) zarcik PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Wy tu próbujecie wymyślić, gdyby ktoś z was chwilkę się zastanowił jest to mała pojemność a więc, do rzeczy.. silnik spalinowy i jego moc przerobowa tak to sobie nazwijmy jest wykorzystywana w silniku gaźnikowym w ok. 25% (spalinówka z wtryskiem ok. 30%) co się dzieje z resztą procentów, niestety ale 75% mocy silnik spalinowy gaźnikowy zużywa na energie w postaci CIEPŁA, ponieważ tylko w jednym momencie tłok przenosi energię poprzez splanie paliwa, później zaś tłok przenosi energię w sposób ssanie–sprężanie–zapłon-praca-wydech! a Wy próbujecie zastosować tu metody rodem z NASA, co można wycągnąć z 3bigowej aprili skoro ma 3biegową skrzynie więc koła zembate są tak zgrane ze sobą by na każdym biegu było "jakieś" przyśpieszenie, a co za tym idzie prędkość. Jeśli na 3biegu jedziesz 80km/h to niestety ale koło zębate w skrzyni biegów postaci biegu 3 tzw. 3 trybu nie urośnie i nie pojedziesz więcej..

 

ps może czas poczytać literature popularno naukową i doinformować się z dziedziny, która nazywa się maszynoznastwem? :icon_mrgreen:

Edytowane przez TeRRoRystA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...