Skocz do zawartości

Jaką wytrzymałość mają handbary???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie jaka wytrzymałość mają handbary??? Chodzi mi o to że jeśli zalicze wywrotke na asfalcie to czy one to wytrzymają i sie nie połamią i uratują mi klamki itd.... Chodzi mi o takie handbary za ponad 100zł. Jeśli zły dział to sory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

handbary wytrzymuja naprawde dużooo ... dziesiątki gleb, spotkania z drzewami itd :biggrin: więc asfalt tez wytrzymają

 

poszukaj w dziale enduro opinie o różnych rodzajach (wzmacniane listwą, bez listwy, listki) !! jesli masz kupowac to z najtanszych polisporty są dobre

Edytowane przez robak

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ja handbara zlamalem.... w pol... a nie dziwie sie bo walnalem o lod w zimie przy -10'C... i trzasnal.. bo latem zaliczylem dziesiatki gleb i ledwie sie rysowal, a raczki ratuje :biggrin: a taraz mam zwykle wiatrochrony i tez sa ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał farta, to uratują klamki, a jak nie to nie. Zalezy po prostu jak uderzy kiera o nawierzchnię. Jeśli uderzy 'czołem' handbara, to dobry acerbis wszystko przeżyje. Gorzej, jak uderzy spodem - wtedy po prostu handbar przekręca się wokół kiery i obrywa klamka.

 

U mnie przy szlifie przy ok. 70km/h handbar tylko lekko się obtarł i nic się klamkom nie stało. Niedługo potem powoli opuściłem moto w błocie (tj. wiedziałem że go nie utrzymam, więc tylko zamortyzowałem jego upadek) - i poszła klamka sprzęgła. Tak więc reguły nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy po prostu handbar przekręca się wokół kiery i obrywa klamka.

dlatego nie warto dokrecac zbyt mocno mocowań do kierownicy ... klamki są dosyc tanie, gorzej gdy peknie mocowanie przy zbiorniczku na płyn hamulcowy

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...