Skocz do zawartości

TDR gdy sie nagrzeje traci iskre....


Maly-PMI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z Yamaha TDR 125 '97r. Odpala i wszystko chodzi ekstra lecz gdy sie nagrzeje (1/3 temp) lub poczuje wysokie obroty to traci iskre. Wystarczy ja zostawic na troche i juz ma iskre z nowu. Wiec chyba to zalezy od temperatury...

Swiece zmienialem :notworthy: pare razy. Nie jest oryginalna, ale przed tem na nich dobrze jezdzila i poprzednie moto tez.

Wszystkie kabelki jakie tylko widzialem to ruszalem i sprawdzalem laczenia.

Prosze o pomoc, bo juz nie wiem co mam robic :notworthy: .

pzdr :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli swieca nie jest oryginalna to moze zła ciepłota świecy

Chodzila caly czas... nawet jak sie zmieni na inna to nie ma iskry.

 

Sprawdz dobrze przewody wys. napięcia crossy.gif

Zbytnio nie wiem jak mam je sprawdzic. Troche skrocilem go, ale nic nie pomoglo :biggrin:

 

 

Wymontowalem cewke i pojechalem do mechanika okregowego czy mi ja sprawdzi, a on mi powiedzial, ze to nie moze byc cewka, bo ona jak chodzi to chodzi, a jak nie to nie. Nie ma tak, ze raz chodzi, a jak sie rozgrzeje to nie chodzi. Cos mi mowil o jakis motoplatach i ze magneto moze byc za daleko czy cos. Mowil, ze mozliwe, ze mam luzy na wale. Nie wiem juz cos mam robic . W pizdziet, najwyzej dam moto do niego, a pozniej sprzedam pol moto zeby mu zaplacic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakiś kiepski mechanik bo jakoś ja miałem taki przypadek w mtx że cewka po jakimś czasie przestawała dawać iskre :o

Robiła się lekko ciepła i przestawała działać , pojakimś czasie jak zrobiłą sie zimniejsza dlaej działała i tak wkółko

Ooooooo no mialem identycznie, ale przez tego sku****a rozebralem lewa strone i patrzylem na te magneto szukajac cudu. Zlozylem i patrze, ze nie dochodza prady do cewki ;) .

Jutro jeszcze raz rozbiore, bo moze cos zle na szybko zlozylem, ale co tam mozna zle zlozyc ? :biggrin:

 

Wzialem od ojca ze skutera cewke wyciagnalem i moze na niej bedzie dzialac jak przywroce jakies prady.

 

Dzieki i pzdr :icon_mrgreen: . Jak nie uda mi sie nic zrobic to do zobaczenia za 3 miesiace na drogach jak mi zrobi ten przykurwl (czyt. mechanik) :D .

A na dniach prawko mi mieli wydac :D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...