Skocz do zawartości

Zamiast Łożyska igiełkowego dac takie coś jak Rolki...


SeibR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zepsute łożysko igiełkowe na sworzeniu w Hondze NS-1, gadałem z mechanikiem powiedział że zamiast łożyska dużo lepsze są takie rolki, coś mówił że same igiełki wkłada się... że sprawnośc silnika jest lepsza i wytrzymałośc tego... gdzie takie coś moge kupic... i czy coś ktoś słyszał otym... prosze o pomoc... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie rozwiaza nie było w jawch 350 i CZ 350

Mozna takie załozyc rózni sie ono tylko tym ze nie ma koszyczka który trzym,a igły

igeł jest w tedy wiecej i nie maja prawa wypaśc ale załozenie tego jest zmudne w montarzu

robiłem to w jawie niech slag trafi :notworthy:

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jawach było właśnie takie rozwiązanie ale niektórzy chwalą to a niektórzy nie.

Zamontować jest łatwiej łożysko niż igiełki.

Jak już zdecydujesz się na igiełki to uważaj żeby przy montażu nie powpadały do silnika.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom własnie też słyszałem że do jawy 350 stosowano to, mechanik mi powiedział że jak mam sworzeń 12 a taki mam to na łosykach normalnych będzie klekotac i sprawnośc silnika mniejsza, na sworzenie 12 się daje igiełki, a na sworzen 13 łożyska, gdzie się kupuje takie igiełki, poile sztuk tego sprzedają?? czy w sklepie motocyklowym, do simsonów, motorynki, MZ, jaWy bedą tam takie igiełki... ??

Edytowane przez SeibR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zamiast lozyska igielkowego dac takie cos jak rolki..."

hmm..., a czym sie rozni jedno od drugiego poza brakiem koszyka ?

 

zamiast łożyska dużo lepsze są takie rolki, coś mówił że same igiełki wkłada się

 

Przeciez te rolki/waleczki sa takie same jak w kompletnym lozysku, tylko sa luzem i jest ich wiecej (nie ma koszyka).

 

Tak jak napisano wyzej kupujesz igielki o odpowiednich wymiarach i ilosci w sklepie z lozyskami - porzadnej firmy.

 

...mechanik mi powiedział że jak mam sworzeń 12 a taki mam to na łosykach normalnych będzie klekotac i sprawnośc silnika mniejsza, na sworzenie 12 się daje igiełki, a na sworzen 13 łożyska, gdzie się kupuje takie igiełki, poile sztuk tego sprzedają?? czy w sklepie motocyklowym, do simsonów, motorynki, MZ, jaWy bedą tam takie igiełki... ??

Na moje oko to jakis mechanik - szaman. Jezeli korbowod, czy tez sworzen bedzie wyjechany to nawet te jego "cudowne rolki" nie pomoga :biggrin:

Chce poprawic Honde,... Ja, w obawie o wlasne zycie, bym na niego uwazal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi niedawno rozlecial sie 2 raz wal bo zle zostal zregenerowany.Dalem jeszcez raz.Zostalo wstawione nowelozysko u dolu korbowodu.a u gory ze mialem uszkodzoną bierznie zostala wstawiona tulejka z kanalem smarujacym.Znakomicie sie to pisuje.zadnego dzwonienia stukow,pukow.nic sie nie zaciera.Zostalo to dobrze zrobione i chodzi idealnie:)Moze rozwiąz ten problem tak samo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...