Skocz do zawartości

Simson S51 PROBLEM


SeibR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z Simsonem S51... Problem jest taki że gdy jest luz to koło się kręci normalnie a gdy wrzuce bieg i dam sprzegło koło badzo strasznie ciężko się kręci na jedynce, na dwujce też cięzko ale mniej, na 3 i 4 tak samo... wczasie jazdy też blokuje fess... i motor niema przyśpieszenia... było regulowane sprzęgło przy rączce te pokrętło, przy lewej stronie silnika tam na środku pokrywy tez było regulowane... i nic... ciężko na biegach chodzi i motor źle przez to jeździ... prosze o pomoc co to moźe byc... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaw simsona na nuzkach centralnych tylne kolo ma byc w gorze odpal go a nastepnie wsicsnij sprzeglo wbij bieg pusc sprzeglo i znow wcisnij sprzeglo kolo delikatnie zacznie sie krecic zatrzymaj je noga jesli nadal bedzie sie krecilo reguluj sprzeglo pozdrawiam

 

a szczenki nie tra o bemben?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prubowałem regulowań cały dzien praktycznie i nic, coś będzie zwalone... postawiam na stopki wbijam bieg daje sprzegło i koło się kręci, niekręci się lekko bo się kręci że się przytrzymac noga nieda zbytnio taka siła..., jak mam wyłączonego simsona dam na stopki i wrzuce bieg i nacisne sprzęgło to się praktycznie nieda obrucic koła a na sprzeglę powinno byc luźne koło... plz o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij pokrywe od strpny sprzegla i sprawdz dokladnie sprzeglo...tzn tarcze, docisk sprezyny itp...musisz obejrzec je bardzo dokladnie czy nic nie jest uszkodzone....jezeli to nie pomoze to musisz luknac w silnik...nie pamietam dokladnie jak tam jest skrzynia.....jezeli skrzynia ciezko chodzi mogly sie rozsypac lozyska...najpier oberz sprzeglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak daje na stopki simsona i mam luz... to koło się kręci bez problemu jak wbije bieg i dam sprzegło to koło praktycznie nieda się obrucic tak trzyma mocno coś... jak odpale simsona i wrzuce bieg i trzymam sprzegło to mi simson na sprzęgle jedzie sam powoli... i jak puszcze sprzęgło i jade simsonem to czuc że hamuje go na każdym biegu... (tak jakby zajechany był ale go hamuje na 100% bo nowy tłok, pierścienie, cylinder niemiecki oryginał 60 ccm3 był kupywany około 300 KM temu i kompresje ma bardzo dobrą!) plz o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie pozostaje nic innego jak rozpołowić silnik i zobaczyć co się tam wydarzyło. Może łożyska poszły na emeryturkę? MUsisz sprawdzić. Jeżeli hamulec nie, sprzęgło regulowane, to nic innego jak wnętrze tego potwora.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie nierozbierałem, ale już chyba wiem co jest grane, jak jest lewa pokrywa silnika to na środku jest ta śrubka od regulacji i jak zapale silnik ta śrubka lata w każdą śtrone ten cały wałek jest krzywy, mam drugiego simsona i w drugim jest prościutko... ten wałek będzie przyczyną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...