Skocz do zawartości

Yamaha Midnight Star (Roadliner, Stratoliner)


johny
 Udostępnij

Midnight Star  

250 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceniam jako:

    • ładna
      201
    • brzydka
      34
    • nie mam zdania
      16


Rekomendowane odpowiedzi

He,he ale do reszty maszyn to Ci litra brakuje.

 

Zgadzam się, że brakuje litra ... ale do oblewania maszyny!!!

 

Szukam dużej szyby do Stratolinera przy moim wzroście 185 cm szyba którą posiadam wysokość 38,5 cm od wycięcia lampy do górnej krawędzi jest za niska. w trakcie jazdy zawirowania urywają mi głowę.

 

Właśnie wróciłem z garażu z miarą w łapie - średnia szyba ma 55cm od wycięcia lampy do górnej krawędzi.

Mam 180 wzrostu i ta szyba jest OK, patrzę przez szybę, a nie nad nią, albo co gorsze nie mam jej krawędzi na wysokości oczu. Żeby nie było wątpliwości mówię o oryginale z Yamahy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że brakuje litra ... ale do oblewania maszyny!!!

Właśnie wróciłem z garażu z miarą w łapie - średnia szyba ma 55cm od wycięcia lampy do górnej krawędzi.

Mam 180 wzrostu i ta szyba jest OK, patrzę przez szybę, a nie nad nią, albo co gorsze nie mam jej krawędzi na wysokości oczu. Żeby nie było wątpliwości mówię o oryginale z Yamahy.

Misiek to może namówię Cię na sprzedaż :bigrazz: ostatnio kupiłem rolę bagażową i dorabiałem z kwadratowych prętów bagażnik. wyszło za*eb.... tylko jeszcze położyć chrom. Podaję linka trochę zła jakość ale kręcone telefonem.

http://www.youtube.com/watch?v=e55Xo7bDHho

 

 

Ponoć w Olsztynie dorabiają szyby i gną je na starej słyszał ktoś o tej metodzie? bo w orginał nówka w serwisie tyle że głowa boli. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ponoć w Olsztynie dorabiają szyby i gną je na starej słyszał ktoś o tej metodzie? bo w orginał nówka w serwisie tyle że głowa boli. Pozdrawiam

Nie polecam MGG Olsztyn.Szyba cienka,a otwór na lampę uciekł im 1cm w jedną stronę.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć w Olsztynie dorabiają szyby i gną je na starej słyszał ktoś o tej metodzie? bo w orginał nówka w serwisie tyle że głowa boli. Pozdrawiam

 

Temat szyby się rozwija! Tak poważnie, to radzę odżałować ok.1200 zł (o ile pamiętam, to chyba 280 euro)na średnią szybę (stelaż już masz) i nie szukać podróbek. Na poszukiwania i jeżdzenie po kraju możesz stracić więcej, niż wyniesie oszczędność. Między 1-5 maja pojeździłem trochę po Polsce (1580 km) i ostatnie 250 km wypadło w deszczu - szyba sprawdziła się znakomicie. Przy drobnym kapuśniaczku zero odczuć, średni deszcz też nie robił wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1200 to jeszcze bym przełknął, ale 400 eurasów jak mi zapodali w serwisie Yamahy to chyba już bicie bijem poniżej pasa!!!!. Stać mnie na ten wydatek jak wszystkich zapewne właścicieli tych potworów, ale jest jest takie małe "ale". Trza będzie zamówić szybę w USA jak zwykle!!! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1200 to jeszcze bym przełknął, ale 400 eurasów jak mi zapodali w serwisie Yamahy to chyba już bicie kijem poniżej pasa!!!!. Stać mnie na ten wydatek jak wszystkich zapewne właścicieli tych potworów, ale jest jest takie małe "ale". Trza będzie zamówić szybę w USA jak zwykle!!! Pozdrawiam

 

Szyba c.d.

 

Sprawdziłem w cenniku "Yamahy", lekko się trzepnąłem z ceną - szyba średnia + stelaż - 380,64 i 156,16 - razem 536,80 euro. Np. gmol przedni kosztuje 214,72 euro, nie jest to taka zła cena. Okrucieństwem jest natomiast oparcie pasażera - składa się z trzech elementów - które razem kosztują ok.494 euro! Dodatkowo jeszcze komplet czterech zamków za 82,96 (dwa do sakw, jeden do szyby i jeden do oparcia).

 

P.S. Kupowałem motocykl i dodatki w styczniu po starym kursie poniżej 4 zł, więc ból nieco mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mir

 

Wpadnij do Poznania do firmy :

Motoplex

ul. Kordeckiego 3

tel. 061 862 68 89

tel/fax. 061 862 97 26

http://www.motoplex.com.pl/

 

Masz oryginalne mocowanie, a dorobienie szyby kosztuje u nich około 150-250 zł.

Zabierz oryginał na wzór, zrobią dowolną wysokość jaką sobie zażyczysz .

Znajomy dorabiał u nich już 2 szt. i jak dotąd był zadowolony z ich usług .

 

Jak chcesz to mogę do nich podjechać i wypytać o szczegóły .

 

Od początku maja jestem już szczęśliwym posiadaczem średniej szyby w moim maleństwie .

Teraz jazda jest o wiele przyjemniejsza, a i ciuchy mam czyste :)

 

 

 

 

W ramach dzisiejszej przejażdżki wpadłem do Motoplexu i pokazałem im oryginalną szybę.

Mogą dorobić z plexi (grubość 5 mm), ale koniecznie muszą mieć mocowanie i oryginał na wzór .

Koszt to około 100 zł. - taką cenę podali . Gotową szybę mogą wysłać pocztą.

Jeżeli jesteś zainteresowany to zadzwoń do nich i dogadaj szczegóły.

 

Przy okazji w temacie spalania i obliczeń polecam stronkę :

http://www.motostat.pl/

Można by łatwo porównać nasze rumaki pod tym względem :)

Tu moje spalanie :

http://www.motostat.pl/statystyki-pojazdu/6671

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Długo mnie tu nie było co do szyby zaryzykuję na Poznań ocenimy ich robotę i albo będzie gut! albo na tym forum smród!. Byłem na otwarciu sezonu Bractwa Suzuki w Przesiece koło Karpacza i przetestowałem wszystko co było do przetestowania. Od Poznania do Jeleniej Góry deszcz, burze, wichury i tony wody z pod kół tirów z przeciwka. Maszyna na mokry asfalt zbyt mocna przy wyprzedzaniu tirów zrywa kontakt z asfaltem tylne koło jak i gwałtowne zamknięcie przepustnicy stawia w poprzek. Szyba zajefajna tylko zbyt krótka. W legnicy powódź zalałem instalację i trąbiki maszyna zgasła po przejechaniu 100 metrów ulicą gdzie wody było po kolana. W Przesiece okazało się, ze profesjonalny kondom firmy PROFF jest do d..... miałem mokrą klatę przemókł kondon przemokła kurtka skórzana i swetry. W kroku miałem mokre spodnie skórzane długie gacie, gacie i mokre orzechy :icon_twisted: . Za to jazda powrotna przez Wrocek /trochę nadłożyłem/ za*eb.... :crossy: Słońce, idealne /na pałę/ spasowanie oparcia przed rolą bagażową, super wygodna pozycja, na budziku 140 i jazda jak w E-klasie /tylko trochę dudniło w uszach/. Od Leszna serwetki papierowe z kebabu /polecam/w uszy i jazda do samej Piły z prędkością 150-160 :bigrazz: . Taką frajdę z jazdy miałem ostatnio 30 lat temu. Pozdrawiam

Edytowane przez mir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.motorcycle-usa.com/Article_Page...ID=2557&Page=1#

Zbieram opinie.

Co o tym sądzicie?

Czy się podoba?

Fajna nowość w "starym" stylu czy ślepy zaułek ewolucji?

Jest to naprawdę- w moim przekonaniu -piękny sprzęt. Miałem okazję go dosiadać i od tego czasu choruję na niego. Obecnie pomykam jego młodszym bratem-MS 1300 i też jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to naprawdę- w moim przekonaniu -piękny sprzęt. Miałem okazję go dosiadać i od tego czasu choruję na niego. Obecnie pomykam jego młodszym bratem-MS 1300 i też jestem zadowolony

 

 

 

Sprzęt jest ZACNY, wygląd nie oddaje Jego walorów - wrażenia z jazdy są nie do opisania. Przesiadłem się z ROAD STARA 1700 i jestem naprawdę zachwycony. Tak więc kupuj i nie zastanawiaj się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mir

Odnośnie szyby - za stówkę nie spodziewaj się cudów, oryginał to to nie będzie :)

Koniecznie zwróć im uwagę na ugięcie szyby na dole pod migacze !

Wyślij im oryginalną szybę na wzór, a jak będzie potrzeba to mogę tam jeszcze raz podjechać i pokazać im moto do przymiarki .

 

Jak zalałeś instalację w Legnicy to jak długo trwało zanim go ponownie uruchomiłeś i czy były jakieś problemy ?

 

 

Panowie szybkie pytanie :)

Zbieram się na dłuższą przejażdżkę i chciałem zabrać żarówki na zapas .

Czy ktoś orientuje się jakie żarówki są w reflektorze Roadlinera ?

(światło krótkie i długie)

W instrukcji pisze tylko 51W i 55W, ale nie wiem czy to H1, H7 inne... ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Po raz trzeci zamieszczam temat wydechu do Stratolinera. Jeżeli komuś orginalny wydech do XV 1900 zalega lub przeszkadza w garażu chętnie pogadam na priv.

Kolego Jeuszua nie jest to oferta handlowa więc proszę nie kasować tego postu. :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarekK

Oczywiście chodzi o komplet. Jak bractwo kupuję nówki to prawie wszyscy demontują orginały i zakładają cobry lub inne rurki. Ja chciałem z kumplami jechać latem do Austrii na winkle i musiałem odpuścić z uwagi na decybele / ponoć jazda z pustymi bebechami kończy się tam po paru kilometrach - mowa o drogach na przełęczach a nie o autostradzie/. Teraz na tapetę rzuciłem spacerówki robione z rury 60 wyposażone w lampy led niebiesko czerwone z bocznymi motywami płomieni wycinanymi laserowo z rury , no i oczywiście chrom :bigrazz:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...