Skocz do zawartości

pytania lajkonika


Manulo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a może masz "posypany" przerywacz? ja tez tak miałem kiedyś w ShL( ta blaszka od przerywacza była pęknieta i raz była iskra a raz nie), a z klinem- to możnago dorobić z podkałdaki sprężynowej, albo z jakiegoś innego klina (np WSk) tyle ze trzeba je troche "obrobić" pilnikiem- do dzieła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
...."Żyję by jeżdzić

Jeżdżę by żyć

i czasem coś wypić ".....

 

 

 

 

 

Człowiek nie wielbłąd i pic musi..... :wink:

 

 

jak narazie to z jeżdżeniem u mnie kiepsko a i mleko z miksolem właśnie mi się skończyło :twisted: :twisted: :twisted: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Moich pytań ciąg dalszy (wiem - zamęczam Was :D )

1 Co to jest sworzeń tłoka i czy przy kapitalce trzeba go wymieniać???

2 Czy gdy wymieniam pierścienie, tłok i robię szlif cylindra to czy muszę wymienić/zregenerować wał??

3 Czy korbowód też trzeba wymieniać??

4 Dziękuję za pomoc :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić remont cylindra/tłoka/pierścieni zupełnie niezależnie od remontu wału. Remont wału jest operacją dośc poważną bo trzeba rozpołowić cały silnik (czyli zarazem skrzynię biegów). jeżeli łożyska na wale korbowym nie mają luzów to proponuję sprawdzić i ewentualnie wymienić jedynie simmeringi (czyli pierścienie uszczelniające) wału korbowego. Natomiast zdjęcie cylindra i wymiana tłoka z pierścieniami jest operacją prostą i mozna to zrobić bez żadnego problemu. Sworzeń tłoka dobrze jest wymienić, podobnie jak łożysko główki korbowodu (czyli -inaczej mówiąc - ułożyskowanie sworznia tłoka). Korbowodu nie da się wymienić bez wyjęcia i rozłożenia wału więc daruj sobie bo raczej nie ma sensu. Pzdr.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moich pytań ciąg dalszy (wiem - zamęczam Was )

1 Co to jest sworzeń tłoka i czy przy kapitalce trzeba go wymieniać???

2 Czy gdy wymieniam pierścienie, tłok i robię szlif cylindra to czy muszę wymienić/zregenerować wał??

3 Czy korbowód też trzeba wymieniać??

 

Ad1 Sworzeń tłoka to taki sworzęń który łączy tłok z korbowodem.A czy trzeba go wymienić to zależy od jego stanu.Przewaznie sie wymienia go z racji tego ze dla 2 suwowych maszyn jest dostarczny z tłokiem nowym, bo pasowanie jest na wcisk. W niektórych 4 t jest sworzeń swobodny i tam nie trzeba go wymieniać jeśli mieści sie w ramach tolerancji podanej przez producenta

Ad2 Nie musisz

Ad3 Wszystko zależy od stanu. Ja zawsze powtarzam: serwisówka w łapki i mierzymy.Na początek wystarczy zrobić oględziny zewnętrzne, czy nie jest wyboczony lekko, krzywy, jakość powierzchni współpracujących itd

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Ad1

Of korz. Generalna zasada jest to, ze wymiania sie caly zestaw, tj wszystkie wspolpracujace ze soba elementy. Jak wymieniasz zebatke, to najlepiej od razu lancuch i druga zembatke. Jak wymieniasz tlok, to od razu najlepiej zrobic szlif, kupic nowe pierscienie, sworzen i lozyskowanie glowki korbowodu (w ktorym pracuje sworzen). Jak nie robisz zestawem, remont nie ma w sumie sensu, bo zaraz bedziesz wszystko robil od nowa.

 

Ad2

Regeneracja walu nie jest konieczna, jesli wal jest w dobrym stanie. Musisz sprawdzic czy ma luzy, z ktorych najgorszy jest promieniowy ("ramie" korbowodu ruszajace sie z gory na dol na lozysku). Jesli nie czujesz go pod palcami, to znaczy ze nie ma tak zle :D. prawdz tez jak wygladaja lozyska, na ktorych pracuje caly wal (po bokach kol zamachowych). Czy one nie maja luzow. Jesli maja, to trzeba je tez wymienic.

 

Zaznaczam, ze wszystko mowie na podstawie tego co wiem o budowie silnika dwusuwowego, a nie konkretnie Rometa :D.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...