Skocz do zawartości

xl600LM, DR600, XT600 - pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wie ktoś może czy do xl600LM, DR600, XT600 tenere da sie założyć bez większych problemów baki od mniejszych wersji? Powoli zaczynam sie przymierzać do tych sprzętów bo jest tego dużo na rynku ale jazda z takim bakiem w terenie jest raczej sporo utrudniona...

 

z góry dzięki za odpowiedź

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Blazej_mtx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z tych motocykli ma swoje bardziej "uterenowione"wersje:

 

Honda XL - R, RM,

Suzuki DR - Dakar,

Yamaha XT - starsze modele i odmiana TT.

 

Może powinieneś poszukać takiego sprzęta - chyba, że chcesz zbiornik na wymianę ale pamiętaj, że nie ma motocykla uniwersalnego i do jazdy w terenie wypadałoby zmienić w nich trochę więcej niż zbiornik ...

 

 

Pozdrawiam,

Mario.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, że Suzuki DR Dakar to wersja bardziej uterenowiona to się niemoge zgodzić. Moim zdaniem wersja S jest bardziej do terenu. Po pierwsze Dakar posiada większą owiewke z przodu niż w wersji S, po drugie Dakar ma dwa hamulce tarczowe, a po co komu hamulce tarczowe w terenie (wersja S ma z tyłu bęben). Po trzecie Dakar ma bardziej rozbudowany zestaw zegarów, gdyż posiada obrotomierz. Dakar to następca wersji S, trochę lepiej od niej wyposażony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dobra.. ale mi głównie chodzi o wymiane baku ;) Ogólnie na początek przyszłego sezonu będe już na pewno zmieniał moto bo prawko idzie :icon_twisted: a że kasy będzie maaało (3k-3,5k) i na pewno nie uda mi sie uzbierać więcej dlatego pytam akurat o te modele. Głównie chodzi mi raczej o Dr600 i przystosowanie jej do terenu (Odchudzenie) :icon_arrow: O to czy wymiana błotników, tłumika, owiewki wchodzi w gre to nawet nie pytam bo tego jestem pewny :icon_arrow: ale głównie chodzi mi o ten wieeelki bak. Istnieją jakieś zamienniki? czy może mocowania będą pasowały od 650 lub 350? Oczywiście tak, żeby to było dosć spójne :icon_arrow: Byłbym wdzięczny za odpowiedź

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca nie rozumiem. Jeśli chodzi o Hondę, to bierzesz pod uwagę najbardziej turystyczną wersję (LM) i chcesz ją potem odchudzać, kiedy Honda oferuje od razu bardziej terenowe wersje, tak jak Mario powiedział - RM i R. Chcesz mieć moto z rozrusznikiem i kopem, bierzesz RM, z samym kopem, bierzesz R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skubi bo tu chodzi o to, że nie zawsze idzie ustrzelić każdą wersje w takiej kasie :icon_arrow: i jak by np była tylko LM to musiał bym coś kupić ;) tak więc odpowie mi ktoś na moje pytanie ?:icon_twisted:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...