Skocz do zawartości

Problem...


speedfriend
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegos czasu Tska mi bardzo cięzko pali :clap:, dopiero za 20-50 kopem. :bigrazz:

Dzisiaj wykrecilem swiece przetarlem szmatka bo byla mokra, wkrecilem i za 5-7 kopem mi zapalila.

Co moze byc przyczyna.

Sorry ze tak zle tak to wytlumaczylem ale dopiero zaczynam przygode z 2oo i jestem zielony w mechanice :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Mam tez Tske tylko chlodzona powietrzem i pali praktycznie zawsze od 1 kopnicia. Jak odpalasz to dodaj lekko gazu tak 1/4 manetki i jak juz zalapie to mozesz wlaczyc ssanie, ale ja zadko w lato je uzywam. U mnie ta metoda skutkuje w 100% i tak pisze w ksiazce od ts-ki ze tak trzeba odpalac. I jak jest rozgrzany silnik to nie uzywaj ssania i tez leciutko gazu.

I sprawdz to co koledzy napisali wyzej.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do problemu to przyczyną może być przestawiony zapłon (jeżeli gadamy o Jawci). Mój się standardowo co kilka miesięcy przestawiał i to dość znacząco. Wtedy właśnie ciężko się odpalało. Moja najlepiej paliła jak do niej podchodziłem tak:

1) na wyłączonym zapłonie i na ssaniu - bez gazu- 3 lekkie kopnięcia niech zassa trochę paliwa.

2)włączasz zapłon i tez bez gazu kopiesz i za max 2 powinna gadać.

Edytowane przez kalosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik sie skonczyl - mialem tak samo w DT... :] Tylko napisz czy pali dobrze na goracym bo to jest wazne :/ POZDRO

Na ciepłym silniku pali za pierwszym.

 

Tak jak poprzednicy zacznij od świecy

Lecz napisz cos wiecej czy to juz jest dłuzszy czas czy zdnia na dzien po jezdzie?

Pozdrawiam

Ma to od ~ 6dni ;)

Jutro jade po nową swiece, zobaczymy czy wymiana swiecy pomoze.

 

PoZdro speedfriend :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mialem identycznie :/ Na zimnym kopalem i kopalem az wreszcie POWOLI zalapywala a na cieplym normalnie. Nie czujesz braku mocy?? Koledzy sie pytali nie od jakiego czasu sie to pojawia ale czy moto tak ciezko pali nawet kiedy jezdziles wczesniejszego dnia czy jak postoi w garazu z tydzien... POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja radze sprawdzic swiece i jej kolor a nastepnie kompresje(wrzuc bieg i sprobuj przeciagnac moto na asfalcie). Jak jest slaba to sprawdz stan tloka i pierscieni (u mnie pierscien pekl i rozwalil troche tloka i zrobil ryse na cylindrze). Koszty remontu w DT125R - 300zl :) POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...